Jeśli dzięki temu, że opowiedziałam swoją historię, uda się uratować choć jedno dziecko, to wiem, że było warto.
Dopóki spoglądałam na to, co mnie spotkało, w kontekście tylko własnego doświadczenia, mogłam myśleć – i często myślałam – że to nieważne, bo wielu ludzi doświadczyło straszniejszych rzeczy. Ale kiedy w podobnej sytuacji wyobraziłam sobie swoje dziecko, to już nie byłam w stanie dłużej się oszukiwać, że ta krzywda, którą wyrządził mi ksiądz, to nic takiego - mówi bohaterka filmu braci Sekielskich w rozmowie z Magdaleną Karst-Adamczyk.
W numerze także:
Latarniczki
Na polskim wybrzeżu stoi dziś 15 czynnych latarni morskich: w Świnoujściu, Kołobrzegu, Niechorzu, Jarosławcu, Czołpinie, Rozewiu, Osetniku (latarnia Stilo), Darłowie, Helu, Jastarni, Ustce, Krynicy Morskiej, Gdańsku, Gąskach i na wyspie Wolin. Urzędy Morskie w Gdyni i Szczecinie zatrudniają łącznie 22 etatowych latarników. Kobiet, które kiedykolwiek pracowały na etacie latarnika, było dziewięć. Obecnie pracują trzy.
Pisze Ewa Karendys.
Pokochaj siebie, inna nie będziesz
Niech się śmieją z mojego powodu, ze mnie, ze mną, wszystko mi jedno! Jeśli tylko ludzie się śmieją, a powodem ich rozbawienia jestem ja – wystarczy mi to do szczęścia.
O Celeste Barber, antykrólowej Instagrama i autorce książki "Challenge Accepted" pisze Katarzyna Wężyk.
Macierzyństwo bez fikcji: Samotna czy samodzielna
Otoczenie trochę ją podziwia, ale jednocześnie jej współczuje, nawet trochę się nad nią lituje, w końcu „mąż ją zostawił i może to częściowo była jej wina”.
Z dr Małgorzatą Sikorską, socjolożką, rozmawia Joanna Szulc.
Ikona LGBTQ: Marsha P. Johnson
W 1970 roku P. Johnson i Rivera założyły STAR, Street Transvestite Action Revolutionaries. Kolektyw pomagał osobom transpłciowym, nieidentyfikującym się z żadną płcią, młodzieży zarabiającej prostytucją czy drag queen. 29 maja tego roku władze Nowego Jorku podjęły decyzję o postawieniu pomnika Marshy P. Johnson i Sylvii Rivery. Będzie to pierwszy na świecie monument poświęcony osobom transpłciowym.
Pokolenie Erasmusa szuka mieszkania
Mają łatwość podróżowania, znają języki, nie boją się zmian. Po co mają sobie kupować mieszkanie, skoro nie wiedzą, gdzie w przyszłości będą mieszkać.
Z Przemysławem Chimczakiem, architektem, rozmawia Monika Stelmach.
Wakacje ze skarbonki
Wymyśliliśmy z mężem, że będziemy odkładać wszystkie pięciozłotówki. Założyłam koszyczek, liczyliśmy co dwa, trzy miesiące. Pod koniec roku okazało się, że mamy w sumie 1800 zł.
Pisze Natalia Mazur.
Kultura: Moja edukacja seksualna
Babcie dziękują nam za znalezienie sposobu na rozmowę z wnuczkami, matki za to, że dzięki nam odważyły się porozmawiać o seksie z dziećmi, a nastolatki za uświadomienie im, że ich problemy nie są powodem do wstydu ani autoagresji.
Z Emmą Mackey, gwiazdą „Sex Education”, rozmawia Artur Zaborski.
Zdrowie: Migrena to nie fanaberia
Osoby z migreną często czują, że zawodzą bliskich. Ludzie rzadko rozumieją tę chorobę.
Z dr Anną Błażucką i dr. Marcinem Straburzyńskim rozmawia Aleksandra Zbroja.
Kuchnia: Koreańska mniszka
Czcigodna Jeong Kwan i jej kuchnia filozoficzna inspiruje szefów kuchni na całym świecie.
Pisze Basia Starecka.
Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 22 czerwca w "Gazecie Wyborczej", wraz z dodatkiem "Nasza Europa".
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze