Dzieci uchodźców w śpiączce, walka uczniów z podwójnego rocznika o miejsca w szkołach, niebezpieczne zabiegi medycyny estetycznej i aborcja w Wiedniu - magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 17 czerwca w "Gazecie Wyborczej"

Dzieci uchodźców zapadają w śpiączkę wywołaną traumą. Dwoje deportowano do Polski. Zapewne będą kolejne – w najnowszym wydaniu magazynu reporterów „Duży Format” reportaż Doroty Borodaj o syndromie rezygnacji.

W numerze również:

A może byś nie zdała, córeczko?
Ludmiła Anannikova sprawdza, jak z rekrutacją do szkół średnich radzą sobie uczniowie z podwójnego rocznika i ich rodzice

Gdy zaproponowaliśmy córce powtarzanie siódmej klasy, poprosiła o kilka dni do namysłu, bo szkoda jej było zostawiać kolegów. Ale stwierdziła, że jednak da radę. Rozumiała, dlaczego to robimy.

Chiński kwas w ustach
Kontynuacja dziennikarskiego śledztwa Aleksandry Szyłło o niebezpiecznych zabiegach medycyny estetycznej

„A postawi mi pani ochronę pod domem?”, „Ja lubię mieć spokojne życie”, „Mam dzieci” – tak reagują kolejni lekarze, gdy proszę o wypowiedź na temat preparatu Aquafilling i innych ciemnych stron medycyny estetycznej w Polsce.

Porządni Polacy jadą na aborcję do Wiednia
Ilona Wiśniewska rozmawia z tłumaczką, która pomaga Polkom porozumieć się w austriackich ambulatoriach

Pamiętam taką parę w średnim wieku, rodziców już odchowanych dzieci, którzy podkreślali, że są katolikami i zdeklarowanymi przeciwnikami aborcji. Kiedy zwróciłam im uwagę, że jednak przyjechali do nas na aborcję, mąż uciął krótko, że to był wypadek i że oni są porządnymi ludźmi.

Magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 17 czerwca w "Gazecie Wyborczej", wraz z tygodnikiem "Ale Historia"

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem