Jak wychowywać dzieci w cyfrowej rzeczywistości i jak uchronić je przed zagrożeniami czyhającymi w sieci, z jakimi problemami psychicznymi zmagają się nastolatkowie i w jaki sposób można pomóc dziecku uwierzyć w siebie? - redakcja magazynu "Wysokie Obcasy Psychologia. Cyfrowe dzieci" wraz z ekspertami - psychologami, terapeutkami, edukatorami seksualnymi - szuka odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Specjalne wydanie "Wysokich Obcasów" porusza różne tematy związane z wychowywaniem, na przykład: jakie są objawy depresyjne u nastolatków, jak być dobrym rodzicem po rozwodzie i w jaki sposób rozmawiać o seksualności. 

Duża część wydania poświęcona jest odnajdywaniu się – dzieci i rodziców - w cyfrowej rzeczywistości. Redakcja szuka odpowiedzi na takie pytania jak: co nastolatkowie robią w internecie, jak można z nimi o tym rozmawiać i czy małe dziecko powinno korzystać z tabletu.

W magazynie jest wiele rozmów z ekspertami – m.in. z edukatorką seksualną Alicją Długołęcką na temat tego, jaki wpływ na seksualność córki ma jej relacja z matką, z prof. Agnieszką Gmitrowicz, kierownik Kliniki Psychiatrii Młodzieżowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi o problemach psychicznych, z jakimi zmagają się dzieci i nastolatkowie oraz z psycholog społeczną dr. Dorotą Wiśniewską-Juszczak o godzeniu macierzyństwa z pracą zawodową.

"Psychologia. Cyfrowe dzieci"  - specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” o objętości 116 stron jest dostępne w punktach sprzedaży prasy w cenie 13,99 zł.

Komentarze