Kolarki, cielistości, prostota i kontrolowane niedbalstwo. Na oczach kolorowe kreski, na ustach czerwienie i oranże, a we włosach ozdobne spinki i opaski. W tym sezonie bardzo trudno będzie nie być w trendach.

Moda ma być dziś dla każdego. Ma być znajoma, wydawać się dostępna. Oczywiście, nie każdego będzie stać na kolczyki Margieli z powykręcanych widelców, ale widelec każdy ma i każdy, jak się uprze, może go sobie powykręcać (zalecam aluminium, bo giętkie i nie urwie ucha).
(...) Projektanci przedmioty bardzo użytkowe (tak bliskie, że codziennie kładzie się na nie głowę na osiem godzin, patrz: poduszkowa kopertówka) podnoszą w tym sezonie do rangi zjawiska. Jakby chcieli udowodnić, że są blisko ludzi. Taki modowy populizm. I faktycznie, jedyne, co stoi na drodze, gdy chcemy się dobrze ubrać, to odrobina wysiłku i kreatywności - pisze Kamila Wagner we wstępie do modowej części "Wysokich Obcasów". Omawia także najważniejsze wiosenne trendy m.in. do czego będziemy nosić T-shirty, kolarskie szorty i lejące sukienki, z czym łączyć dżins, a z czym - cieliste beże.
Ida Świerkocka przybliża natomiast tendencje w makijażu i fryzurach - kolorowe kreski, jaskrawe usta, grzywki, pastele i... trwałą.
W wydaniu pojawi się także trend "zero waste" - bo moda, nie tylko w tym sezonie, powinna się stać odpowiedzialna.

Oprócz tego w numerze:
Czerwona szminka podnosi ciśnienie Ameryce
Wiedziałam, że nie będę lubiana. Jestem młodą kobietą. Jestem Latynoską, liberałką, socjaldemokratką. O Alexandrii Ocasio-Cortez – nowej gwieździe amerykańskiej polityki - pisze Katarzyna Wężyk.

Fisz. Wiecznie rozgadany
Nie znoszę świętoszkowania, zwłaszcza jeżeli łączy się z polityką. Samozwańczy moralizatorzy noszą w sobie jakieś bardzo paskudne myśli i projektują je na wszystkich wokół.
Z Bartoszem „Fiszem” Waglewskim rozmawia Joanna Wróżyńska.

Mówią: Świruska. Niech mówią
Gaszę światło za wszystkimi, nawet w teatrze, oszczędzam wodę, nie piję przez słomkę. Smog to mój wróg.
Z aktorką Grażyną Wolszczak rozmawia Dominika Wantuch

Zero waste w małym mieście
Jak pozbyłam się dwóch trzecich szafy, większości śmieci, a pieniądze zyskały dodatkową wartość. Pisze Anita Dmitruczuk, redaktorka i dziennikarka, szefowa oddziału „Gazety Wyborczej” w Opolu.

Druga skóra tkaczki
Państwo nie robi nic, by chronić wzory i prawa autorskie majańskich tkaczek. Od wieków byłyśmy pogardzane i uciszane. Czas z tym skończyć.
Z Angeliną Aspuac, liderką Narodowego Ruchu Tkaczek w Gwatemali, rozmawia Bartek Kaftan

Maszynka do umierania
Uznałam, że jeśli mam lecieć głową w dół, to prosto na mokrą szmatę. Skoro mam się dać przekreślić, to natychmiast. Nie chcę niczego kalkulować, myśleć w kategoriach tak zwanej kariery. Nie jestem tu od tego, żeby się podobać.
Z Jagodą Szelc, autorką filmu „Monument”, rozmawia Ada Petriczko.

Kuchnia fińska: Od ryjka do ogona
W kuchni fińskiej nic się nie marnuje. Wyprzedziła ona wiele dzisiejszych trendów żywieniowych: oparta jest na lokalności, sezonowości i na zasadzie „zero waste”.
Pisze Małgorzata Muraszko.

Trendowe wydanie "Wysokich Obcasów" w sobotę 16 marca razem z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze