Unia Europejska jest jak Związek Radziecki w 1991 r. Ale wcale nie musi skończyć tak samo - pisze w pierwszym wydaniu nowego dodatku "Gazety Wyborczej" George Soros.

Magazyn "Nasza Europa" ma odpowiedzieć na najważniejsze pytania, które czytelnicy "Wyborczej" stawiają sobie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Dlaczego warto głosować? Jak to się stało, że antyunijne ugrupowania rosną w siłę? Co robić, żeby dbać o europejskie wartości? Jak zmiany w Europie wpływają na wewnętrzną politykę w Polsce?

Odpowiedzi będą szukać dziennikarze i redaktorzy "Wyborczej". Wybiorą również najciekawsze analizy, reportaże i rozmowy o tematyce europejskiej z tytułów, z którymi "Wyborcza" współpracuje w projekcie LENA (Leading European Newspaper Alliance), czyli "El Pais", "Die Welt", "La Repubblica", "Le Figaro", "Le Soir", "Tages-Anzeiger" i "Tribune de Genéve". Pojawią się także artykuły z "The Wall Street Journal".
12-stronicowy dodatek będzie się ukazywał co sobotę.

Czytelnicy „Gazety Wyborczej" codziennie oczekują kolejnych tekstów o świecie. Nowy tygodnik „Nasza Europa", który powstaje we współpracy z największymi europejskimi gazetami stowarzyszenia LENA, odpowiada na potrzeby naszych odbiorców, oferując im więcej tematów związanych ze zbliżającymi się eurowyborami i brexitem – mówi Jerzy Wójcik, wydawca "Gazety Wyborczej".

Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują być może o tym, jak będzie wyglądać przyszłość wspólnej Europy. Głównym celem „Naszej Europy” jest więc przybliżenie czytelnikom tematów europejskich – dodaje Roman Imielski, szef działu krajowego w „Gazecie Wyborczej” i jeden z redaktorów prowadzących nowy magazyn.

W pierwszym numerze:

  • Czy Europa lunatykuje w kierunku otchłani?
    George Soros o kryzysie wartości europejskich
  • Tydzień z żółtymi kamizelkami.
    Narodowa terapia Francuzów
  • Mapa populistów.
    Antyunijne, narodowe i skrajnie prawicowe ugrupowania w EU
  • Samodzielne macierzyństwo.
    Czy da się systemowo uregulować podział w opiece nad dziećmi?
  • Co Filip Springer myśli o Unii
  • A także stałe rubryki: przegląd prasy europejskiej, felieton o polskich firmach działających w UE i kartka z kalendarza - najważniejsze daty w historii powstawania wspólnoty europejskiej.

Magazyn "Nasza Europa" w sobotę 9 marca z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze
A będzie dostępny także online? I jeśli można to PDF - Może być płatny :-)
już oceniałe(a)ś
0
0