O tym, jak relacja matka-córka wpływa na seksualność córki, o kobietach na polskiej wsi i o maturalnym Polonezie, w którym dziewczyny tańczyły z dziewczynami, a chłopcy z chłopakami - czytaj w sobotę 2 marca w "Wysokich Obcasach"

W rozmowie z Alicją Długołęcką, edukatorką seksualną, o przekraczaniu tabu w rozmowach o emocjach i seksualności między matką i córką. Należy to robić w ostrożny sposób. Nie powinny być one "kumpelami" i nie powinna tworzyć się między nimi relacja "pseudoprzyjaźni", by nie nastąpiło emocjonalne spętanie córki w obliczu problemów matki. A czy opowiadać o swoich seksualnych doświadczeniach? Pyta Monika Tutak-Goll.

W numerze także:

Być kobietą w Polsce: Nie ma jednej wsi
Dla niektórych 500 plus to pierwsze pieniądze, którymi dysponują. Bardziej niż 500 plus zamyka kobiety w domu brak autobusu, który mógłby dowieźć je do pracy. Dorota Wodecka rozmawia z Agnieszką Pajączkowską i Olą Zbroją.

Polonez przyszłości
Studniówka jest szczególnym momentem, ale niestety, nie dla każdego. W jednej ze szkół w Polsce Poloneza tańczono w parach jednopłciowych jako gest solidarności wobec rówieśników, którzy nie mogą sobie na to pozwolić lub nie mają odwagi. Reportaż Katarzyny Seiler.

Serwis Poradnictwa Aborcyjnego Wyzwolenia Kobiet
Kolektyw feministyczny z Chicago w latach 1969-73 umożliwił przeprowadzenie nielegalnych aborcji u 11 tys. kobiet. W tych czasach zagrożone to było karą więzienia. Historię opisuje Eva Milczarek.

Twarze: Yanick Lahens
Zniewolone, obnażone, nagie Haiti nie było bezwstydne. Bezwstydny był i jest nadal skandal jego biedy. Tekst Olgi Stanisławskiej.

Zdrowie: Rak płuca
Najczęstszym nowotworem u kobiet jest rak piersi, ale jeśli chodzi o umieralność, to więcej kobiet umiera z powodu raka płuca. Pisze Wojciech Staszewski.

Uroda: Ładne kwiatki
Dziesięć kwiatowych zapachów na powitanie wiosny.

Kuchnia: Leniuszki z gryką
Na Roztoczu zjesz piróg biłgorajski, kaszaki, leniuszki i łupcie. Wszystko z kaszą gryczaną. Propozycje Magdaleny Gorlas.

Męska końcówka: rozmowa z reżyserem filmu „Wszyscy wiedzą”
Kto jest ojcem dziecka? Człowiek, który je przez lata wychowywał, czy biologiczny ojciec?
Z Asgharem Farhadim rozmawia Krzysztof Kwiatkowski.

Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 2 marca z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem