Potrzebujesz słonecznej witaminy D
Witamina D jest produkowana w skórze pod wypływem słońca. Wczesną wiosną po długich, szarych miesiącach większość nas ma jej w organizmie za mało. Objawia się to m.in. spadkiem odporności, chandrą, bezsennością i ogólnym osłabieniem. Ten niedobór na szczęście można łatwo uzupełnić.
Dziś wiadomo, że skutki niedoboru witaminy D odczuwamy niezależnie od wieku. I to nie tylko w układzie kostnym. Medyczny świat dosłownie oszalał na punkcie witaminy D. Nie ma choroby, w której nie analizowano by poziomu tego związku. Skąd taka fascynacja witaminą D? Sprawdza Margit Kossobudzka.
Masz grypę? Leń się!
Liczba zachorowań na grypę bije w tym roku rekordy. Szczególnie niebezpieczna jest dla małych dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Nie ma na nią leku, który natychmiast postawiłby nas na nogi. Jeżeli to początek choroby, najlepiej położyć się do łóżka na trzy-cztery dni.
Rozmowa z dr. Michałem Sutkowskim*, internistą, specjalistą medycyny rodzinnej
Depresja częściej dotyka przepracowanych
Jeżeli pracujesz więcej niż 55 godzin w tygodniu, ryzykujesz, że dopadnie cię depresja z wyczerpania, zwłaszcza jeśli jesteś kobietą. Poprawę samopoczucia można uzyskać dzięki diecie bogatej w błonnik.
Nasze zdrowie psychiczne jest w największym niebezpieczeństwie, jeśli pracujemy w weekendy. Tu zagrożone są zarówno kobiety, jak i mężczyźni – ostrzegają autorzy pracy opublikowanej w „Journal of Epidemiology and Community Health”. Pisze Wojciech Moskal.
Tygodnik "Tylko Zdrowie" w piątek 1 marca razem z "Gazetą Wyborczą"
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze