Nadine Labaki i "Kafarnaum", imprezy rozwodowe po polsku oraz sto słów dziennie, czyli milczenie kobiet - czytaj w sobotę 16 lutego w "Wysokich Obcasach"

Historia chłopca wychowanego w bejruckim slumsie, który pozywa rodziców za to, że go urodzili, wiedząc, że będzie żyć w piekle na ziemi zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu w Cannes i jest nominowana do Oscara.

Bohaterką okładki "Wysokich Obcasów" jest Nadine Labaki - reżyserka filmu „Kafarnaum”. Poza nią w filmie nie zagrali żadni profesjonalni aktorzy. Specjaliści od castingu znaleźli Zaina, gdy akurat wdał się w uliczną bójkę. Zdjęcia realizowano w prawdziwych więzieniach, wśród osadzonych, w prowizorycznych domach najbiedniejszych, na bazarach, gdzie handlują między sobą ludzie, którzy nie mają nic. Odtwórcy ról budowali swoje kreacje wśród miejskiej wrzawy. A tak naprawdę – odtwarzali własne życiorysy - pisze Krzysztof Kwiatkowski.

W numerze także:

Milczenie cnotliwej żony
Wyobraź sobie, że możesz wypowiedzieć tylko sto słów dziennie. Dlatego, że jesteś kobietą. Z Christiną Dalcher, autorką powieści „Vox”, rozmawia Paulina Reiter.

Potwór pod twoim łóżkiem
– Uśmiechanie się sprawia, że czuję się słaba – przekonuje Billie Eilish, amerykańska wokalistka i autorka tekstów okrzyknięta nadzieją 2019 roku. Pisze Joanna Wróżyńska.

Jak krawcowa spod Gdańska nauczyła nas dobra
Do „ostatniej puszki prezydenta Pawła Adamowicza” Patrycja Krzymińska zebrała ponad 16 mln zł w ciągu tygodnia. 30 godzin zajęło jej zebranie 3 mln na ECS. Już ma nowy pomysł. Pisze Anna Dobiegała.

Polska nie bawi się w rozwód
Na dziką imprezę z wrzucaniem obrączki do sedesu można sobie pozwolić, o ile się tej obrączki nie sprzedało wcześniej, żeby starczyło na życie po rozstaniu. Chociaż czasem trzeba zaszaleć, by po rozwodzie stanąć na nogi. Reportaż Wojciecha Staszewskiego.

Dług
Urodziłem się w sprzyjającym miejscu. Miałem co do garnka włożyć, kiedy inni głodowali. Chciałem ten rachunek wyrównać. W Zambii na dentystę czekają latami.
Z Krzysztofem Abramczykiem, dentystą, rozmawia Łukasz Pilip.

Kuchnia: Ranne ptaszki
Do piekarni RANO na warszawskiej Pradze najlepiej przyjść rano. Im bliżej południa, tym na drucianych półkach mniej rumianych bochenków. Rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Pisze Małgosia Minta.

Zdrowie: Pięć elementów
Buraczkowa pałeczka, gładki kamień, lusterko, pędzel i kimono mogą wspomóc leczenie dysfunkcji i zahamowań seksualnych. Z Alicją Długołęcką, edukatorką seksualną, rozmawia Barbara Pietruszczak. 

Uroda: Szczęśliwy skalp
Wyszukiwanie w Google’u fraz związanych z pielęgnacją skóry głowy rośnie rokrocznie o 310 proc. Jak wybrać odpowiednie produkty, pisze Maja Matuszewska.

Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 16 lutego z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze