Historia molestowanego przez księdza Huberta, reportaż o Polakach, którzy wybrali Irlandię i rozmowa z artystą Józefem Robakowskim - o tym przeczytasz w magazynie reporterów "Duży Format" w poniedziałek 11 lutego z "Gazetą Wyborczą"

Zły dotyk w Kościele
Wszyscy myśleli, że Hubert zostanie księdzem. Niektórzy, że przesadza z religią. Jeździł na rowerze z różańcem, a na podwórku przy domu zbudował kapliczkę.
Rok temu prokuratura w Opolu oskarżyła księdza o molestowanie Huberta. Została powiadomiona przez opolską kurię, która wiedziała o tym już od 2012 roku. Sprawę ujawniła po latach, bo została do tego zmuszona przez zmianę przepisów w lipcu 2017 roku. Za niepoinformowanie organów ścigania o przypadku pedofilii grozi nawet trzy lata więzienia. Reportaż Anity Dmitruczuk.

Łowię memy na Fejsie
Czy to prawda, że nikt nie chciał wydrukować panu książki „Stalineczka”, zbioru memów z Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej?
– Wszyscy odmawiali, a mam kontakty i doświadczenie, wydałem w życiu od groma książek. Teraz wszyscy się bali.
Z prof. Józefem Robakowskim, historykiem sztuki, artystą multimedialnym, fotografem, autorem filmów eksperymentalnych, instalacji, performerem, kuratorem wystaw, pedagogiem, który właśnie kończy 80 lat, rozmawia Katarzyna Bielas.

Kocham cię jak Irlandię
– Emigracja? W życiu! – Ewa Komorek, szczupła brunetka o zgrabnej figurze na miejsce spotkania wyznacza włoskie bistro niedaleko bramy głównej najlepszej dublińskiej uczelni. To nie przypadek, że umawiamy się tutaj, ale o tym za chwilę. – Wszystkim mówiłam, że zaraz wrócę. Kilka lat pracy, podróże, wyższe kwalifikacje. Tylko potem okazało się, że wyjazd zmienia. I nie chodzi o pieniądze.
Reportaż Katarzyny Włodkowskiej.

Magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 11 lutego razem z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem