Prawda o zbrodni w Sahryniu , polscy emigranci w Wielkiej Brytanii i praca opiekunki społecznej - m.in. o tym przeczytasz w poniedziałek 17 grudnia w "Dużym Formacie".

Czy była to zbrodnia wojenna? W czasie ataku Armii Krajowej na wieś zginął jeden żołnierz AK i co najmniej 606 mieszkańców, w tym 229 kobiet i 151 dzieci – w nowym wydaniu magazynu reporterów "Duży Format" Tomasz Kwaśniewski pyta, co wydarzyło się 10 marca 1944 roku w Sahryniu.

W magazynie również:

  • "Proszę bardzo: wyjmij nóż". Reportaż Jana Króla o pracy opiekunki społecznej. Zdarzyło się, że podopieczni grozili, że poderżną sobie gardło. Mówiłam: „Proszę bardzo, wyjmij nóż. Nie będziesz mnie emocjonalnie szantażował”. Potem przepraszali. Takie sytuacje trzeba wytrzymać. Jakiekolwiek mają problemy, trzeba zrobić tak, aby się w nie nie zagłębiali. Ale gdy wychodzę, czasami przeżywam te sytuacje. Zdarzało mi się płakać.
  • "Z Radomia na dżihad". Agnieszka Żądło sprawdza, czego szukała para Polaków na turecko-syryjskim pograniczu. Małgosia i Dawid jadą samochodem na lotnisko w Warszawie. Babcia Danuta rusza za nimi pekaesem. Nie może uwierzyć, że chcą walczyć za islam.
  •  "Przez nas ten brexit". Reportaż Anny Lewandowskiej o Polakach w Wielkiej Brytanii z różnych fal emigracji. Bardzo się cieszyłam z napływu Polaków. W kościele było pusto. Klub Weteranów sprzedany. A tu nagle polski język słychać wszędzie. Wszystko ożyło.
  •  "Między blokami". Fotoreportaż Anny Liminowicz, laureatki konkursu fotograficznego im. Krzysztofa Millera "Za odwagę patrzenia".

Magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 17 grudnia z "Wyborczą".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem