Imprezy karnawałowe, wyjazd na narty, powrót do ulubionych spodni. Sprawdź, jak zrzucić 5 kilogramów i dzięki temu poczuć się lżej i młodziej.

By odchudzanie było racjonalne, zdrowe i nie groziło efektem jojo nie powinno odbywać się zbyt gwałtownie. Bezpiecznie jest pozbywać się 5 kg na miesiąc, czyli około kilogram na tydzień. Nie musisz trzymać się naszego planu dietetycznego sztywno, możesz traktować go jako inspirację. Ale staraj się trzymać pięciu posiłków dziennie (a nie zjadać wszystkiego na raz np. wieczorem!). Wymieniaj produkty na te, które lubisz. Nie jedz niczego na siłę. Dowolnie często powtarzaj śniadania czy podwieczorki, które najbardziej ci smakują. Potraktuj plan dietetyczny jako początek trwałej zmiany w żywieniu.

Brakuje ci czasu na ruch? Fitness nie musi być czasochłonny. Wystarczy 9 minut. Krótki i intensywny może polepszyć ruchomość kręgosłupa i stawów, podkręcić metabolizm oraz obniżyć ryzyko chorób i stresu. Spróbuj bazującego na tabacie, krótkiego, interwałowego treningu z Sylwią Nowak.

Zabiegany dzień lubię zaczynać od krótkiego, intensywnego treningu interwałowego bazującego na tabacie. Staram się wybierać ćwiczenia, które pobudzą mnie do działania przed obowiązkami. Lubię, gdy mój trening jest wymagający, szybki i efektywny zarazem. Taki mój ekspresowy przykładowy trening bazuje na trzech ćwiczeniach: biegu bokserskim, przysiadzie z wyskokiem i planku (nazywanym po polsku deską). Każde ćwiczenie wykonuję przez 45 sekund.

Zastanawiasz się czy lampka wina albo szklanka piwa sprzyja odchudzaniu?
Pół litra piwa to 250 kcal, 50 ml wódki – 105 kcal, kieliszek czerwonego wina –120 kcal, białego – 90 kcal. A kolorowe drinki to dodatkowo ukryta porcja cukru. Kalorie to jednak dopiero początek, alkohol niestety nie sprzyja utracie kilogramów.

Specjalny dodatek "Jak zrzucić 5 kg" już w czwartek 20 grudnia z "Gazetą Wyborczą".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem