Czy gaz zastąpi węgiel?
Przyszłość węgla jest przesądzona. W jaki sposób ma przebiegać sensowna transformacja energetyki.
Cywilizacyjny kac. Będziemy musieli zrezygnować z plastiku
Cyrill Gutsch nie mógł już dłużej przyglądać się zaśmiecaniu morza. Bez namysłu uczynił ze swojej firmy projektowej organizację zajmującą się ochroną środowiska. Teraz robi modę z morskiego plastiku i doradza w kwestii nowych surowców.
Dzikie zwierzęta stają się mieszczuchami
Do niedawna wydawało się, że dzikie zwierzęta i rośliny nie mają żadnych szans, by przeżyć w miastach. Jednak naukowcy zaobserwowali zadziwiające sztuczki, dzięki którym dopasowały się do nowego środowiska.
Olej palmowy to katastrofa ekologiczna (ale zakaz jego używania byłby jeszcze gorszy)
Raport Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody podkreśla ogromne szkody, jakie wyrządzają plantacje palm olejowych, przyznając jednocześnie, że zastąpienie tych drzew innymi roślinami oleistymi miałoby jeszcze gorsze skutki.
Zdesperowani Wenezuelczycy rozkopują raj w poszukiwaniu złota
Odkrywkowe kopalnie złota mnożą się na terenach oddalonej od cywilizacji sawanny wokół wodospadu Salto Angel, zagrażając istnieniu zlokalizowanego tam Parku Narodowego i tradycyjnemu sposobowi życia rdzennych mieszkańców.
Człowiek zwany Sugar. „Ciosy pięścią, molestowanie i kokaina – nie jestem herosem”
Przystojny i delikatny, Ray Leonard był ikoną boksu w epoce po Muhammadzie Alim, w czasach przed Barackiem Obamą. W wieku 62 lat wspomina swoją karierę i najbardziej dramatyczne chwile przemocy, której doświadczał jako dziecko ze strony trenera i przyjaciela.
Katowice już dawno rozstały się z węglem
Przy okazji Szczytu Klimatycznego ONZ polscy politycy utrwalili stereotyp „czarnego Śląska” i Katowic, jako węglowej stolicy Polski. A to już od dawna nieprawda.
Make Albania Great Again
Albania chce wejść do Unii Europejskiej, ale zanim to nastąpi ma jeszcze kilka poważnych problemów do przezwyciężenia: korupcję i handel narkotykami na wielką skalę. Mówi się o tym, że macki ośmiornicy zorganizowanej przestępczości sięgają aż po szczyty władzy.
Polski hydraulik okazał się nie taki straszny
Rozszerzenie Unii Europejskiej na Wschód w przeszłości natrafiało na opór, i to nie tylko z powodu rzekomo taniej siły roboczej. Tymczasem, jak pokazuje jedna z analiz, po 2004 r. najsilniej rosła gospodarka Niemiec tuż przy granicy Polski i Czech.
Czy powstanie zjednoczona armia europejska?
Od NATO do zjednoczonej armii europejskiej. Czy taka siła zbrojna jest możliwa do stworzenia? Przedstawiamy czteropunktowy plan wojskowo-historyczny światowej sławy eksperta.
Tijuana, wzdłuż granicy snów
Przed tysiącami Honduran, którzy wyruszyli dwa miesiące temu z ojczyzny i przeszli 4,5 tys. km, roztacza się perspektywa długotrwałej wegetacji w obozie dla uchodźców, tuż o krok od granicy ze Stanami Zjednoczonymi.
Najlepsze teksty zagranicznych dzienników w magazynie "Więcej Świata", we wtorek 11 grudnia razem z "Wyborczą".
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze