W środę 21 listopada do "Gazety Wyborczej" zostanie dołączony zeszyt z próbnym testem z matematyki, a w czwartek 22 listopada z języka polskiego.

"Wyborcza" wraz z gronem ekspertów opracowała materiały wspierające uczniów, rodziców i nauczycieli w przygotowaniach do kwietniowego egzaminu ósmoklasisty, pierwszego od czasu wprowadzenia reformy oświaty. Do "Wyborczej" dołączone zostaną zeszyty do każdego przedmiotu objętego egzaminem w 2019 roku: do języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego (na łamach wyborczej.pl).

Każdy zeszyt przedmiotowy zawiera:

  • artykuł informacyjny na temat egzaminu
  • arkusz egzaminacyjny - przygotowany na wzór arkusza, z jakim uczniowie zmierzą się podczas prawdziwego egzaminu w kwietniu;  zakres materiału oraz typy zadań, jakie pojawią się na egzaminie państwowym; został on opracowany przez ekspertów zgodnie z najnowszymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
  • odpowiedzi do wszystkich zadań

W środę 21  - zeszyt z testem z matematyki, w czwartek 22 listopada – z języka polskiego - z "Wyborczą". Nie przegap!

A już 2 tygodnie po testach dla 8 klasy w "Wyborczej" opublikujemy próbny egzamin dla gimnazjalistów: 4 grudnia część matematyczno-przyrodnicza; 5 grudnia część humanistyczna.

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem