Lidia Popiel o wolności, Lady Gaga o marzeniach i wierze w siebie, dr Kristi Funk o związku stylu życia z ryzykiem zachorowalności na raka piersi - o tym m.in. przeczytasz w najnowszym numerze tygodnika "Wysokie Obcasy"

Świat kobiet w Polsce niewiele się zmienił w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Szczególnie kobiety w moim wieku są rozczarowane. Bo młode dziewczyny być może myślą, że jeszcze o coś się zawalczy, że jest czas. A my, starsze, widzimy, jak bardzo powolne są zmiany - mówi modelka i fotografka Lidia Popiel.

- Dziesięć lat temu wydawało się, że jesteśmy jako społeczeństwo w stanie się dogadać. Kobiety nie chcą aborcji, chcą swoich praw, chcą być bezpieczne. Być może
jeśli przestaniemy się nawzajem oskarżać i podejmiemy konstruktywne działania, coś się ruszy - dodaje w rozmowie z Agą Kozak.

W numerze także:
Lady Gaga - gwiazda "Narodzin gwiazdy"
– Jestem tylko dziewczyną z Nowego Jorku, która w dzieciństwie marzyła, by zostać aktorką. Dzisiaj wiem, że na 100 osób 99 w ciebie nie uwierzy. Ale nie wolno przegapić tej jednej skłonnej dać ci szansę – mówi piosenkarka, która zagrała w reżyserskim debiucie Bradleya Coopera.

Supermenka jest zmęczona
Jak to się stało, że Polki odpuszczają sobie karierę i marzą o powrocie do domu, do roli żony i matki? I dlaczego kobiety po 45. roku życia stają się niewidzialne na rynku pracy? Sprawdzamy w raporcie o tym, jak pracują Polki.

Babski pieniądz
Chcesz zorganizować obóz dla dziewczynek, spotkanie z ginekolożką na wsi, turniej piłkarski dla nastolatek? Fundusz Feministyczny właśnie rozdaje pieniądze.

Flynn McGarry: szef od dziecka
Gdy miał 13 lat, dostał się na staż do kuchni restauracji Madison Park Eleven w Nowym Jorku, a w wieku 19 lat otworzył własną restaurację. O jego kulinarnym talencie pisały „New Yorker” i „New York Times”, a teraz opowiada o nim dokument „Chef Flynn”.

Jak wykiwać raka piersi
Zaufały jej Sheryl Crow i Angelina Jolie. Dr Kristi Funk od 20 lat bada związek stylu życia z ryzykiem zachorowalności na raka piersi. I wie, co robić, żeby go uniknąć.

Zatrzymać włos
Sezonowe wypadanie włosów? A może łysienie androgenowe? Winne mogą być słońce, brak witamin, choroby tarczycy, geny...

Gaspar Noé. Prowokator po pięćdziesiątce
- Te wszystkie porypane demony, gniew, chore wizje tkwią w nas. I jeśli kogoś na świecie mamy się bać, to siebie samych - mówi reżyser w rozmowie z Krzysztofem Kwiatkowskim.

Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 20 października z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem