Skłodowska-Curie, Szaflarska, Nałkowska, Hertz, Piłsudska - specjalny magazyn 'Wysokich Obcasów" o kobietach, które zmieniły losy Polski.

Magazyn przedstawia losy kobiet, które odegrały ogromną rolę w historii tworzenia polskiego narodu i tożsamości. Działały w różnych obszarach – literatury, polityki, nauki, edukacji, kultury, gospodarki i wojskowości – ale każda na swój sposób kształtowała polską rzeczywistość ostatnich stu lat.

Aleksandra Piłsudska przekonała Marszałka, że kobietom należą się prawa wyborcze. Major Wandzie Gertz tak bardzo zależało na służbie w I Brygadzie Legionów, że udawała mężczyznę. Zofia Hertz wspólnie z Jerzym Giedroyciem tworzyła „Kulturę”, a adwokatka Aniela Steinsbergowa była jedną z założycielek KOR-u. Artystka Wanda Telakowska organizowała Instytut Wzornictwa Przemysłowego - jedną z pierwszych w Europie placówek promujących to, co dziś nazywa się designem.

W magazynie można przeczytać również historię ośmiu kobiet, które zasiadały w pierwszym polskim parlamencie po odzyskaniu niepodległości, a także rozmowę z aktorką Danutą Szaflarską - o dzieciństwie, wojnie, małżeństwach, grze w filmie i teatrze.

Magazyn "Kobiety Niepodległości" w objętości 124 stron dostępny w punktach sprzedaży prasy w cenie 11,99 zł ( w tym 8% VAT).

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem