Tematem okładkowym "Wysokich Obcasów" są zapomniane ofiary nazizmu.W sobotnim numerze przeczytasz również o kłopotach na tacierzyńskim, fitnessie twarzy i niebezpiecznych związkach. Znajdziesz także rozmowę z Mary Spolsky.

Przymusowe pracownice seksualne nie pasują do oficjalnej, heroicznej i czarno-białej historiografii uprawianej w Polsce, choć trzeba pamiętać, że zaraz po wojnie kobiety mówiły głośno o tym, co je spotkało. Trwało to, niestety, zaledwie kilka lat, kiedy to podzielono ofiary na „dobre” i „złe”. Cierpienie tych pierwszych należało z szacunkiem upamiętnić, cierpienie tych drugich zepchnąć w niepamięć
– opowiada Joanna Ostrowska, autorka książki „Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej”.
W najnowszym numerze „Wysokich Obcasów” znajdziesz wywiad, który przeprowadził z nią Mike Urbaniak.

W numerze także:

Reportaż Anny Sulińskiej o trudnościach, jakie napotykają mężczyźni, którzy zdecydowali się na urlop tacierzyński.

Dokładnie pamiętam ten dzień – mówi Marek. Był pierwszym mężczyzną, który złożył wniosek o urlop tacierzyński w swojej firmie. – Puściłem dokument na drukarkę, która stała w korytarzu. Gdy wracałem z nim do biurka, spotkałem szefa. „Słuchaj, mam ten wniosek” – powiedziałem. „Wstrzymaj się jeszcze chwilę, musimy pogadać” – odpowiedział i zaprosił mnie na popołudniowe spotkanie do swojego gabinetu. W pokoju oprócz przełożonego czekało na mnie jeszcze dwóch kolegów. Szef wręczył mi wypowiedzenie.

Rozmowa Agi Kozak i Joanny Wróżyńskiej z wokalistką i gitarzystką Mery Spolsky. Dziewczyńska, nie kobieca.
Mama była moją mentorką. Gdy ubierałam się na koncert, mówiła: „Marysiu, to jest scena, weź coś przyświruj, załóż coś odważniejszego”. Pisanie piosenek po odejściu mamy to dla mnie terapia.

Fitness twarzy
Wystarczy dziesięć minut dziennie przez 30 dni, żeby zobaczyć efekty. Pełniejsze usta, mniej zmarszczek.

Jakie jest dziecko nadopiekuńczych rodziców? Z Arnonem Grunbergiem, autorem powieści „Tirza”, rozmawia Michał Nogaś

Zaślubiona sztuce. Katarzyna Wężyk o Cipe Pineles, ilustratorce i wykładowczyni designu, pierwszej kobiecie dyrektorce artystycznej w wysokonakładowym magazynie (pracowała w „Glamour”, „Mademoiselle”, „Seventeen”)

Suchość pochwy - dotyczy trzech czwartych kobiet po menopauzie i jest jednym z największych tematów tabu

Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 6 października z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze