Rozmowa z Libeskindem, dorośli fani tęczowych kucyków, progresywni burmistrzowie, terapia sprawców przestępstw seksualnych - m.in. o tym przeczytasz w poniedziałkowym "Dużym Formacie"

Dziś jest ich sześcioro: czterech mężczyzn i dwie dziewczyny. Spod kurtki niskiego bruneta wystaje koński łeb. Dmitrij wyciąga z torby kolejne koniki. Jest popołudnie w centrum Warszawy, koło głównej stacji metra. To jeszcze nie zlot, to tylko zwykłe, cotygodniowe spotkanie Bronies – fanów serialu „My Little Pony: Przyjaźń to magia”. Za chwilę wszyscy pójdą do KFC. Ale nie na jedzenie. Chcą tylko pogadać o kucykach. Wieczorem może wyskoczą do kogoś na kucykowe karaoke. - W najnowszym „Dużym Formacie” znajdziecie reportaż Jana Króla o dorosłych fanach serialu My Little Pony.

W poniedziałkowym numerze magazynu reporterów polecamy również:

 • reportaż Grzegorza Szymanika, który sprawdził, jakie zmiany w swoich miejscowościach wprowadzają burmistrzowie i prezydenci należący do Sieci Miast Progresywnych

  W Czersku burmistrz zakazała mieszkańcom rzucania pstrągami i zlikwidowała straż miejską.

  W Świdnicy zniknęły reklamy, a wiceprezydent miasta wyszedł z szafy.

  W Ostrowie Wielkopolskim chwalą się programem mieszkaniowym „lepszym niż rządowe »Mieszkanie plus«”.

  W Wadowicach burmistrz uruchomił darmowy autobus

  W Starachowicach oddział emerytów patroluje miasto.

  Zaczęło się od listu Roberta Biedronia. Trzy i pół roku temu, po wyborach samorządowych, zaprosił do Słupska kilkunastu nowych burmistrzów i prezydentów miast wybranych na pierwszą kadencję i startujących z hasłami zmiany. Zawiązali Sieć Miast Progresywnych. I wymieniają się pomysłami.

 • rozmowę Katarzyny Włodkowskiej z profesor Marią Beisert, seksuolożką, psycholożką i prawniczką prowadzącą terapię sprawców przestępstw seksualnych

  Uświadomiłam sobie, że o pedofilii mówi się tylko szeptem, temat kazirodztwa oficjalnie nie istnieje. Chciałam zrozumieć mechanizmy, by móc coś pacjentom zaproponować. Nie przypominam sobie żadnej sprawy karnej dotyczącej kazirodztwa z okresu PRL-u. Pedofil trafiał do więzienia, jeśli jego działanie wiązało się z drastyczną przemocą.

 • wywiad Wojciecha Orlińskiego z architektem Danielem Libeskindem, który zaprojektował między innymi wieżowiec Złota 44 w centrum Warszawy.

Reportaże "Dużego Formatu" w poniedziałek 13 sierpnia z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze