Czy w 2025 roku uda się zalegalizować w Polsce związki jednopłciowe? Czym się różni lęk od strachu? Jakie prawa pracownicze mają młode matki? I czy Michał Żebrowski wie, jak zatrudnić dobrego inspicjenta? O tym w najbliższym numerze "Wysokich Obcasów".

Bohaterkami okładki sobotnich "Wysokich Obcasów" są Aleksandra Muzińska, Julia Maciocha i Martyna Kaczmarek – trzy dziewczyny, które zawodowo i społecznie angażują się w działania na rzecz osób LGBT w Polsce. Z Paulą Szewczyk rozmawiają o tym, czy poparcie dla związków jednopłciowych w Polsce rośnie i dlaczego znana firma produkująca lody postanowiła włączyć się w walkę o równość małżeńską w Polsce.

Lęk czy Skuteczne Działanie?
W numerze kolejne odcinki cykli "Wysokich Obcasów" - Szkoły Uczuć i Kursu Skutecznego Działania. Tym razem prof. Bogdan de Barbaro opowie Agnieszce Jucewicz o różnicach między strachem i lękiem.

A Michał Żebrowski w rozmowie z Anitą Karwowską i Waldemarem Pasiem zdradzi - co zrobić, gdy w pracy otaczają cię sfrustrowani ludzie i dlaczego inspicjent powinien imponować.

Gdybym dzisiaj miał w teatrze młodego Żebrowskiego, młodego Szyca
albo młodego Kota, od razu znalazłbym dla nich role, w których spełnialiby się i przyciągali na widownię młodzież - mówi Michał Żebrowski.

Mama ma prawa
Katarzyna Łodygowska – prawniczka prowadząca blog MatkaPrawnik.pl – mówi Wojciechowi Staszewskiemu, jak pomaga kobietom w ciąży i matkom małych dzieci. Także tym, które poroniły.

Kultura: Florence wybiera kanapę
Płyta „High as Hope” to przechodzenie przez proces uzdrawiania. – Znowu odnalazłam radość w tworzeniu. Przekonanie, że kreatywność musi być trudna, to mit. Pułapka, którą sama na siebie zastawiłam – mówi Florence Welch. O piosenkarce pisze Paulina Domagalska.

Typ tygodnia: babcia gejmerka
To 67-letnia Bogumiła Bartnik, w sieci – Bodziarek. Przez 30 lat pracowała na kolei. Na emeryturze postanowiła spełniać marzenia. Została statystką na planie filmowym, gra w gry komputerowe i wstąpiła do Zakonu Feniksa - jedynego w Polsce międzypokoleniowego fakultetu filozoficznego, do którego należą młodzież i seniorzy. Prowadzi go Przemek Staroń, nauczyciel z II liceum w Sopocie, którego poznała na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Zdrowie i uroda: widzimy się z Olą Hamkało
Kiedy przeprowadzić laserową korekcję wzroku? Które wady można nią wyleczyć? W rozmowie z Ireną Cieślińską tłumaczy Iwona Grabska-Liberek, okulistka, konsultantka wojewódzka w dziedzinie okulistyki.
Jakie kosmetyki lubi aktorka Aleksandra Hamkało? Sprawdzają Monika Kucel i Paulina Puchalska.

Kuchnia: piłkarska szama
Czeburieki, pasza-burgery, popcorn gryczany i kołoboki – taki zestaw doświadczeń kulinarnych proponują Rosjanie na mundial. O tym jak smakują tegoroczne mistrzostwa, pisze Aga Kozak.

Tygodnik "Wysokie Obcasy" kupisz w sobotę 30 czerwca razem z "Gazetą Wyborczą".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem