Remont jako jedna z trzech najbardziej obciążających sytuacji w życiu prywatnym. Jak walczyć ze stresem? Problemy skórne cukrzyków. Ruszaj się niezależnie od wieku i przedłuż sobie młodość. To tylko niektóre z tematów, które zgłębimy w piątkowym wydaniu "Tylko zdrowia"
Jak przetrwać remont i zachować zdrowie?
Wydatki, które się nie kończą. Prace, które się przeciągają. Fachowcy, których nigdy nie ma, gdy są potrzebni. Remont to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu.
Według badania GfK „Polacy a stres” pierwsza trójka najbardziej obciążających emocjonalnie sytuacji w życiu prywatnym to problemy finansowe, choroba członka rodziny oraz remont. Co trzeci badany przyznaje, że prace remontowe czy budowa domu to jedna z głównych przyczyn stresu w ich życiu. Ciekawostką jest fakt, że 12% małżeństw podczas budowy czy odnawiania domu rozważa rozstanie.
Strategie walki ze stresem Gdy sytuacja nas przerasta, organizm wyrzuca do krwi nadmierne ilości adrenaliny, noradrenaliny i kortyzolu. Zaczynają nas boleć plecy, głowa, nie możemy spać. To cena, jaką płacimy za przewlekły stres. Jak wyrzucić z głowy kłębiące się złe myśli?
Czytaj w piątek z "Tylko zdrowiu", dodatku "Gazety Wyborczej".
Kiedy skóra jest za słodka 20% osób chorych na cukrzycę narzeka na jakieś problemy ze skórą.
Dolegliwości skórne dotykają częściej kobiet niż mężczyzn i silnej osób z niewyrównaną cukrzycą. Czasem pierwszą zauważalną oznaką rozwijającej się cukrzycy mogą być właśnie zmiany skórne, np. uczucie świądu, szczególnie stóp i dłoni.
Ruch naprawdę odmładza Regularne ćwiczenia są w stanie powstrzymać proces starzenia się.
– Aktywność fizyczna jest jak pigułka na zachowanie zdrowia i kondycji dwudziestolatka do późnego wieku – przekonują naukowcy z Anglii.
Pudełko do przechowywania skrawków pamięci Jeśli w angielskim domu opieki pracownik zbyt mocno ściśnie ręce pacjenta, traci pracę. Kiedy dochodzi do przemocy, nie ma zmowy milczenia pracowników. O wszystkim od razu wie kierownictwo. Chciałabym, by takie zasady panowały w Polsce.
Podróże. Czy leci z nami lekarz? A jeżeli leci, to co powinien zrobić? Eksperci z Kanady opracowali wytyczne dla lekarzy i personelu pokładowego, które opublikowali na łamach pisma „Canadian Medical Association Journal”.
Wszystkie komentarze