W piątek 7 lipca br. z "Gazetą Wyborczą" ponownie będzie można kupić płytę DVD z filmem "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".

Film Marii Sadowskiej „Sztuka kochania” – z Magdaleną Boczarską, Piotrem Adamczykiem, Erykiem Lubosem i Justyna Wasilewską w rolach głównych – opowiada historię Michaliny Wisłockiej. Książką „Sztuka kochania” badaczka zrewolucjonizowała życie seksualne PRL-u.

 

Ten zrealizowany z jajem i trochę bezczelny film jest jednocześnie wzruszający i nadzwyczaj delikatny w opowiadaniu o losach (choćby słynnym miłosnym trójkącie), które w dzisiejszych czasach łatwo byłoby wciągnąć na „jedynkę” tabloidu. Na ekranie nie znajdziemy jednak taniej sensacji, ale empatyczny portret dzielnej, oryginalnej i cholernie mądrej babki, której praca zrewolucjonizowała miliony polskich sypialni – ale przecież i serc - pisze w swojej recenzji Anna Tatarska z "Co Jest Grane 24".

Film "Sztuka kochania" w ciągu dwóch tygodni od premiery obejrzało 1 mln 107 tys. 381 widzów. Historia życia Michaliny Wisłockiej osiągnęła w ten sposób połowę wyniku historii życia Zbigniewa Religi pokazanej dwa lata temu w filmie "Bogowie".


"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" film na DVD w piątek, 7 lipca z "Wyborczą".

Cena "Gazety Wyborczej" i książki z płytą DVD 29,99 zł (w tym 8% VAT).

Przegapiłeś dodatek "Gazety Wyborczej" a bardzo chcesz go mieć? Dodatki do "Gazety Wyborczej" można zamówić na kulturalnysklep.pl oraz pod numerem telefonu (22) 555 44 00. Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 17.00.

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem