Obojętniejemy na niebezpieczne słowa, które wypowiadają politycy, jak minister Przemysław Czarnek. A przecież to nie tylko puste gadanie - on zapowiada, że te słowa wdroży w życie.

Autor jest profesorem prawa, adwokatem w kancelarii Romanowski i Wspólnicy

Minister edukacji ogłosił, że priorytetem polityki oświatowej jest promowanie właściwych postaw. Czyli czego?

Jego doradca Paweł Skrzydlewski wyjaśnił, że chodzi o "właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich. […] Dziś obserwujemy […] bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, […] zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Małgorzata Bujara poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    caly nierzad zasluguje na wygnanie.
    już oceniałe(a)ś
    42
    0
    Katofaszysta na złość wszystkim wsadzony przez szalonego starca do rządu.
    @gaton
    Katofaszysta pieprzący coś o indoktrynacji neomarksistowskiej.
    już oceniałe(a)ś
    5
    0
    Czarnek zasługuje na wygnanie do Wolski!
    już oceniałe(a)ś
    30
    0
    Przesądy i zabobony zamiast nauki - to plan Czarnka w edukacji.
    już oceniałe(a)ś
    27
    0
    Wszystko dobrze, tylko po co te dyrdymały o bogu tworzącym człowieka? Nie da się bez tego?
    już oceniałe(a)ś
    23
    0
    Specjalistą od Locka jest niejaki Rau, podobno minister spraw zagranicznych (podobno, bo Polska od kilku lat nie ma polityki zagranicznej). Rozumiem, że nie przeszkadza mu towarzystwo osobnika przypadkowo i niezgodnie z przepisami habilitowanego Czarnka.
    już oceniałe(a)ś
    21
    1
    Czarna komedia absurdu i nazwisko tego gościa kwintesencją tej kato-januszowej paranoi
    już oceniałe(a)ś
    16
    0
    30 % pisowców , układa po swojemu życie pozostałych 70% Polaków! 70% OGARNIJCIE SIE W KOŃCU!
    już oceniałe(a)ś
    6
    0