Największe na świecie koty posiadają indywidualne cechy charakteru. To pierwsze badanie tego typu.

Zoologowie dzielą tygrysy  na sześć podgatunków: bengalski, chiński, indochiński, malajski, sumatrzański i syberyjski. Trzy pozostałe - balijski, jawajski i kaspijski - wymarły.

Tygrysy różnią się od siebie. Nie wiemy co prawda, jak charakter czy temperament pojedynczego tygrysa wpływa na jego towarzyszy, ale możemy ocenić wpływ osobowości tygrysów na ludzi.

W najnowszym badaniu, opublikowanym na łamach „Royal Society Open Science", zespół ekspertów, kierowany przez Rosalind Arden, z London School of Economics, przyjrzał się osobowości tygrysów syberyjskich.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Połowa planety dla przyrody oznacza, że człowiek musiałby się bardzo zmienić. Na razie ta wizja wydaje się mało prawdopodobna. Trump ma ciągle za wielu wielbicieli.
    @Mary Poppins 26
    "Człowiek" nie musi się zmienić. A w swojej człowieczej masie, nawet nie może. Polityka wartości zadecyduje. Albo polityka. Bez wartości.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Kocham tygrysy.
    Nawet, gdy nie spodziewam się wzajemności.
    Bo i jak.

    PS. Zastanawiam się, czy to aby nie jest prawdziwa miłość :)
    już oceniałe(a)ś
    6
    0