Wolność odzyskała była ambasador brytyjska Vicky Bowman, australijski doradca Aung San Suu Kyi ekonomista Sean Turnell, japoński dokumentalista Toru Kubota i obywatel USA Kyaw Htay Oo.

Amnestia ogłoszona z okazji dzisiejszego Narodowego Dnia Zwycięstwa obejmie łącznie około 6 tys., przy czym nie wiadomo, ilu z nich to więźniowie polityczni.

Rzecznik rządu gen. Zaw Min Tun oświadczył państwowym mediom, że wszyscy zwolnieni cudzoziemcy zostali deportowani z kraju.

Amnestia nie objęła birmańskiej noblistki Aung San Suu Kyi, więźnia nr 1 reżimu. 77-latka stała na czele rządu cywilnego kraju. Postawiono jej szereg zarzutów, m.in. łapówkarstwa, łamania przepisów importowych i sanitarnych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Agata Żelazowska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Czytuję i cytuję autorkę: "kraj nie został mimo to do końca spacyfikowany". Jak widać, nikt nie kontroluje wydalania bełkotu semantyczno-składniowego autorki - o ile nie chodziło jej o wyrażenie zdegustowania brakiem pełnego sukcesu junty w pacyfikowaniu społeczeństwa Mjanmy.
    już oceniałe(a)ś
    4
    5