Największy na świecie kryty park narciarski z trzema stokami o różnym nachyleniu powstaje w Szanghaju.

Wintastar Shanghai ma mieć 90 tys. m kw. powierzchni i będzie trzy razy większy niż słynny Ski Dubai, który otwarty został w 2005 r.

Po nartach w Wintastar Shanghai będzie można pójść m.in. do parku wodnego, spa, sklepów lub na wystawę.

Inwestor szykuje też bazę noclegową dla tych, którzy przyjadą tu spędzić urlop. Jeden z hoteli ma być zrobiony z lodu. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2022 rok. Rząd w Chinach ma nadzieję, że ośrodek jeszcze bardziej zachęci obywateli kraju do aktywności narciarskiej. Obecnie na nartach jeździ 12 milionów Chińczyków.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Więcej
    Komentarze