Jedno z ciekawszych pytań przed losowaniem dotyczyło tego, kto dostanie do swojej połówki drabinki Jelenę Rybakinę: Iga Świątek czy Aryna Sabalenka? Dostała ją Świątek.

Świątek i Sabalenka zajmują w rankingu WTA dwa pierwsze miejsca i najwcześniej mogą zagrać ze sobą w finale. Rybakina jest w rankingu czwarta, więc przed losowaniem było jasne, że będzie potencjalną półfinałową rywalką albo jednej, albo drugiej. Wypadło na Świątek, liderkę rankingu.

A pytanie: "Kto dostanie Rybakinę" było tak interesujące z punktu widzenia polskiego kibica, ponieważ reprezentantka Kazachstanu - mistrzyni Wimbledonu 2022 -  w ostatnich miesiącach grała bardzo dobrze w meczach ze Świątek. Pokonała ją w IV rundzie Australian Open, a w ubiegłym tygodniu w Rzymie - zanim Polka skreczowała z powodu kontuzji uda - było w setach 1:1

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Rybakina jest bardziej dojrzała i zrównoważona jako zawodniczka. Narazie poza zasięgiem Igi.
  już oceniałe(a)ś
  1
  5
  Tenis to obecnie najbardziej skundlona dyscyplina sportu. Nikomu tam nie przeszkadza obecność na korcie Rosjanek i Białorusinek. Byle hajs się zgadzał.
  @Essox123
  Mi też przeszkadza obecność Chińczyków w każdej dyscyplinie sportu, przecież są przedstawicielami totalitarnego państwa, kilka milionów ludzi siedzi w obozach... a ty tylko o Rosji i Białorusi
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Essox123
  No tak, najlepiej wykluczyc wszystkich, z ktorymi Polki moga potencjalnie przegrac!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Iga powinna dotrwać do meczu z Rybakiną, a wtedy 50/50 moim zdaniem. Pozostali obawiam się że szybko odpadną niestety?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Moim zdaniem Świątek WTA w Rzymie przegrała na własne życzenie.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  Znowu prawie takie samo losowanie Igi co w 5 poprzednich turniejach. Sabalenka ma za to znowu prostą drogę do tytułu. WTA od dawna daje ciała organizacyjnie, Rzym i Madryt to był zupełny upadek. Ktoś tam bierze kasę za wypromowanie Sabalenki na numer jeden. Idę o zakład, że każdy turniej po RG będzie miał drabinkę pod Sabalenkę by utrzymać ją na jedynce. Łukaszenka posmarował tego starego paskudnego, antyukraińskiego oblecha (lat 71) , prezesa WTA. Zupełnie jak ruscy prezesa federacji biatlonu (77): zegarki, wakacje i ruskie prostytutki ;)
  @groclin15
  Sabalenka nie osiągnie więcej niż w poprzednich turniejach Garrosa
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jasne jest iż Iga zdrowa jest główną faworytką, HH może już pożegnać się w pierwszej rundzie, Linette jest zupełnie bez formy, French? Druga runda będzie sukcesem, może coś w deblu wywojujemy
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Moim zdaniem głównym problemem Igi jest słaba psychika. Opinie, że jest twarda są niepoważne. Odwrotnie, jest słaba psychicznie. Chowanie się pod czapką, rozpacz w oczach gdy zaczyna przegrywać i wożenie z sobą psychologa. Postępowanie p.Abramowicz jest nieetyczna. Psycholog powinien wzmacniać a nie uzależniać od siebie. Psycholog nie jest od matkowania. W wielu krajach takie zachowanie skutkowałoby utratą uprawnień. Idze potrzebny jest kompetentny terapeuta, który wzmocniłby ją psychicznie a nie uzależniał od siebie . Kilka lat(zmarnowanych) i jedynym osiągnięciem p.Abramowicz jest to , że Iga rzadziej płacze. Trzymam kciuki za Igę aby niekoniecznie ciągle wygrywała a była naprawdę szczęśliwa.
  @M. S.
  Nie pierd...wszędzie ja chwalą za odporność psychiczną. W Stuttgarcie Darii nie było i Iga wygrała. A słabością Igi (o ile w ogóle tak można to nazwać) jest serwis. Poprawi serwis jeszcze bardziej, to spokojnie rozwali i Rybakinę i Sabalenkę. Jej poziom jest równy, w przeciwieństwie do tych dwóch, nie odpada w pierwszym czy drugim meczu.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  @groclin15
  Wlasnie to! - poprawic service! Nic wiecej.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @M. S.
  ależ pojechał...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @M. S.
  Zgadza się. Iga za bardzo chce?stąd ta bezsensowna kontuzja z Rybakiną. Trzeba zmienić psychologa.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @DonMarian
  To uzależnienie od pani psycholog zapewnia tej pani dalsze zatrudnienie, myślę, że za duże pieniądze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0