American Society for Microbiology/Mehmet Berkmen and Maria Penil from Massachusetts
1 z 9
Bakterie potrafią być piękne, udowodnił to tegoroczny Agar Art Competition. Do konkursu , organizowanego przez American Society for Microbiology zachęcani byli mikrobiolodzy z całego świata. Zadaniem było stworzenie dzieła sztuki za pomocą kolonii bakterii lub drożdży, jako płótno posłużyła farba oraz agar (galaretowata substancja używana do wzrostu kultury bakterii).
Na zdjęciu powyżej zwycięska praca stworzona przez Mehmet Berkmen z New England Biolabs oraz artystki Maria Penil. Praca nazwana "Neurony" przedstawia komórki nerwowe namalowane za pomocą żółtych i pomarańczowych bakterii.
American Society for Microbiology/Christine Marizzi and Genspace: New York City's Community Biolab
2 z 9
Christine Marizzi, która zajęła drugie miejsce w konkursie, stworzyła mapę Nowego Jorku.
American Society for Microbiology/Maria Eugenia Inda from Argentina
3 z 9
Trzecie miejsce należy do Marii Eugenii Indy, habilitowanej doktorantki z Cold Spring Harbor Labs w Nowym Jorku. Domek w łanach zboża został stworzony przy użyciu drożdży.
American Society for Microbiology/Mehmet Berkmen and Maria Penil from Massachusetts
4 z 9
Na zdjęciu kolejna praca duetu Berkmen i Penil (ten sam duet, który zdobył pierwsze miejsce w konkursie), nagroda publiczności.
American Society for Microbiology
5 z 9
Kwitnące kwiaty są dziełem naukowców z IPLA-CSIC, Instytutu Badawczego w Hiszpanii. Bakterie zastosowane do namalowania kwiatów to popularny probiotyk, Bifidobacterium animalis subsp. lactis.
American Society for Microbiology/Manal Hamed of Qatar
6 z 9
Obraz "Kwitnące słońce" został stworzony przez Manal Hamed z Kataru.
American Society for Microbiology/Melanie Sullivan of Missouri
7 z 9
Melanie Sullivan, badaczka z Washington University School of Medicine, zainspirowała się arcydziełem van Gogha 'Gwiaździsta noc'. Wykorzystała do tego celu różne bakterie, w tym między innymi Acinetobacter baumannii, szkodliwą dla osób z osłabionym układem odpornościowym.
American Society for Microbiology/by Nicola Fawcett of England
8 z 9
"Dziki ogród bakterii jelitowych" nadesłany na konkurs przez Nicole Fawcett z Uniwersytetu w Oxfrodzie. Inspiracją do stworzenia wirującego ogrodu był "ogród" bakterii które znajdują się w ludzkich jelitach.
American Society for Microbiology/Paul Rowley of Colorado
9 z 9
Praca powyżej, autorstwa Paula Rowleya z Uniwersytetu w Kolorado, przedstawia cząsteczki wirusa. Rowley użył do tego celu szczepów drożdży Saccharomyces cerevisiae, które zostały zainfekowane wirusem L-A.
Wszystkie komentarze