Utworzenie samorządów lokalnych to jeden z największych sukcesów odnowionej Polski. W 2020 r. - w 30. rocznicę pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin - ruszyliśmy w 'Wyborczej' z plebiscytem Supermiasta. Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy odpowiedzieli na naszą propozycję i włączyli się w ten wielki projekt.

Pierwszy etap akcji udało się nam przeprowadzić bez problemów. Sprawdziła się nasza redaktorska intuicja, która podpowiadała, że nawet gdy w aktualnościach będzie dominował temat koronawirusa, nasi czytelnicy będą potrzebowali oddechu, sięgnięcia także po bardziej optymistyczne tematy. A do takich bez wątpienia należą teksty o miastach biorących udział w plebiscycie. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, z których kolegia redakcji lokalnych wybrały kilka, kilkanaście najlepszych. Teraz czas na to, by w każdym z miast - w drodze plebiscytu - wybrać ostatecznych zwycięzców.

Ruszamy w piątek 27 marca. W związku z epidemią plebiscyt wydłużymy o trzy tygodnie - na głosy będziemy czekać do końca kwietnia. Zwycięzców plebiscytu planujemy ogłosić na naszych łamach 8 maja.
Więcej
    Komentarze