- Wojewoda powinien więcej robić, a mniej mówić - w taki sposób szef MSWiA odniósł się podczas dzisiejszej konferencji do słów wojewody pomorskiego, który nie widział potrzeby, by wzywać wojsko do dotkniętego kataklizmem Rytla. - Do zbierania gałęzi, do zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska - mówił Dariusz Drelich po wezwaniach sołtysa, który apelował o pomoc. Na razie nie ma jednak wniosku o dymisję przedstawiciela rządu w terenie.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że całą akcję oceni po jej zakończeniu. W kuluarach mówi się jednak, że odwołanie wojewody byłoby przyznaniem się do błędu. Od roku na stronach Obrony Cywilnej wisi projekt ustawy, który miałby poprawić system ostrzegania, jednak do tej pory nawet nie trafił jednak do Sejmu...
Komentarze
Mariusz Błaszczak powinien więcej robić a nie mówić podejrzewam,że tłumaczy go w jego ocenie tylko to,że żarliwie i gorąco modlił się przez 4 dni za ofiary ludzkie i nie miał czasu na reakcję bo nie chciał przerywać modlitwy.
już oceniałe(a)ś
13
0
Co by było, gdyby przypadkiem wojewodą był ktoś nie z pisu. ? Już by go błaszczak doszczętnie zniszczył...A tak, ....swojaków się chroni. Co za przebrzydła władza :((((
@ludwigvanb Święte slowa
już oceniałe(a)ś
0
0
Mariusz Błaszczak powinien za wczasu zadbać o losy Puszczy PiSkiej.
już oceniałe(a)ś
11
0
Obaj ministrowie powinni stracić stanowiska przy okazji śmierci P. Igora Stachowiaka. A teraz cała Polska widziała, że dla PIS ważniejsze były defilady niż "wsłuchiwanie się w głosy zwykłych Polaków" potrzebujących natychmiastowej pomocy.
@cros oczekuję w trybie pilnym interpelacji poselskiej, kiedy skończy się ta zabawa w kotka i myszkę, po śmierci na komisariacie, wyżej wymienionego suwerena ? Ile trwać będzie jeszcze milczenie rządu w tej sprawie ? Opozycjo pamiętaj, że to metoda pisu : przeczekać, aż ludzie zapomną. Więc działajcie, nie dawajcie chwili wytchnienia tym "lepszym" od nas.
już oceniałe(a)ś
1
0
Cała ta wichura wzięła się stąd, że Siła Wyższa chciała przewietrzyć Bory Tucholskie po wizycie Kaczyńskiego; niestety, Siła Wyższa przegięła.
już oceniałe(a)ś
6
0
A mnie już brakuje słów na bezduszną , bezmyślną i bezczelną postawę biurokratów . I tak się dzieje od najniższego do najwyższego szczebla . Czują się nietykalni , tak ważni , tak pewni tego ,że nie ma siły , która by ich ruszyła z tych stołków do których przyrośli . Zrzucą delikwenta z jednego , to na mocy układów przysysa się do innego . I nic się nie zmienia . Rośnie w siłę w towarzystwie swego bezmózgowia , braku wyobraźni i empatii . Wszyscy krytykują Komunę . A w tamtym czasie taka postawa biurokraty była nie do pomyślenia . Wyleciałby z posady na zbity pysk . Obojętnie ...........partyjny , czy nie . Komuniści na stołkach musieli dbać o swój wizerunek .
już oceniałe(a)ś
5
0
Mniej kościoła i modlitw panie Błaszczak a więcej konkretnej roboty!
już oceniałe(a)ś
5
0
Rok czasu wisi projekt - nie mieli czasu Bo zajmowali sie obstawianiem koryta, mediow I niszczeniem sadownictwa
już oceniałe(a)ś
5
0
`