Dobre wino nie tylko smakuje, ale potrafi także idealnie podkreślać smak potraw. Tylko jak to odpowiednie wino dobrać? Gościem DeGustacji jest Monika Bielka-Vescovi, dyrektorka szkoły sommelierów, prezeska stowarzyszenia 'Kobiety i wino' oraz wykładowczyni (m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego i Collegium Civitas) ucząca o winie, jego smakach, właściwościach i sposobach produkcji. Gość Agi Kozak opowiada o rosnącej świadomości Polaków w zakresie wina, coraz więcej osób uczęszcza na zajęcia, podczas których można zrozumieć specyfikę tego alkoholu. 'Wino to przede wszystkim historie ludzi' - dodaje Bielka-Vescovi. Zobacz najnowszy odcinek DeGustacji.
Więcej
  Komentarze
  Nie chciałbym wyjść na hejtera, ale cała nadbudowa znaczeniowa, dyskurs wokół wina jest kompletnie nieproporcjonalny do skali zjawiska. Ostatnio kapitalizm tworzy takie same snobizmy wokół kawy i piwa. Pozdrawiam tych, którzy opierają się wszelkim tego typu modom i piją wino nie szukając w tej czynności znaczeń, których tam po prostu nie ma. Rozumiem, że ktoś może lubić wino, a i dobre połączenie napoju i potrawy jest ważne. Ale ceny win (szczególnie w spekulacji na rynku wtórnym) są absurdalne i większość ludzi smakuje nie tyle trunek, co etykietę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bardzo miła osoba ta Monika, wzbudza zaufanie i uznanie dla swej fachowości. Rozmowa była jednak o winach rzemieślniczych, tworzonych z pasją i z reguły w małej skali. Jednak większość win na rynku szczególnie w umiarkowanej cenie 20-30 zl to wina przemysłowe, kupażowane, a czasem "uszlachetniane" 5 razy. Zabrakło mi tego rozróżnienia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Moniko- każde słowo z twojego winiarskiego ,wywiadu,, jest warte szacunku , podobnie jak ty startowałem w GB jako tester win w TESCO , pozostalem na tym poziomie , mam jednak inny zawód jednak moje zainteresowania winne się nie zmieniły,, zgadzam się z każdym twoim słowem dotyczącym oceny , jakości doboru win - szczególnie w kontekście potraw z którymi są związane pozdrawiam - życzę dalszych sukcesów szczególnie na tak trudnym rynku Polskim---- wierzę że ta sztuka winiarska w kwestjii smaku ponownie do nas zawita pozdr
  już oceniałe(a)ś
  0
  0