Politycy PiS nabierają wody w usta. Ale specjalny zespół pracuje nad ustawą o dekoncentracji mediów. Kiedy próbowaliśmy zapytać posła Marka Suskiego o szczegóły projektu, odesłał nas do jej autorów. Nie wskazał jednak, kto to jest. - Pani pyta, to pani wie - powiedział poseł PiS naszej dziennikarce Justynie Dobrosz-Oracz. Posłowie opozycji nie mają złudzeń. Partia rządząca na każde medium może znaleźć sposób. - Dla jednych może to być zakaz przy krzyżowaniu się. Więc zapomnijmy, o tym że będzie można mieć radio, gazetę i portal. Innym zarzucą za dużo mają kanałów tematycznych - wylicza Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO. Jakich mediów chce Jarosław Kaczyński? Czy Prawo i Sprawiedliwość szykuje ofensywę? Jak ma przebiegać repolonizacja mediów według PiS? Zobacz materiał Justyny Dobrosz-Oracz.
Więcej
  Komentarze
  Wrócimy do kołchoźników jak w latach 1945-1956
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Marzy mi się PROTEST GWIAŹDZISTY - POLSKI SIERPIEŃ a.d. 2017. Kiedy? 31 sierpnia! Gdzie? W stolicy, do której zjechałyby delegacje z całej Polski. Mamy miesiąc - skrzyknijmy się, a mądrzy ludzie niech opracują topografię tego protestu: Marsze startujące z wielu punktów o różnych hasłach: przeciw ograniczeniom sądów, przeciw wolności stanowienia o sobie przez kobiety, przeciw ograniczeniu niezależności mediów i internetu, dla obrony wolności w kulturze (nagłośnić ofiarę Tomasza Piątka), przeciw ograniczeniom autonomii samorządów, przeciw feralnemu systemowi oświaty, przeciw autorytaryzmowi i za obroną zdeptanej Konstytucji, za obroną wolności i przynależności do Unii Europejskiej. Każdy z chętnych mógłby stanąć w wybranym pochodzie. Nie wątpię, że zebrałby się w stolicy milion. I w finale tych marszów powinien zabrzmieć nie tylko atak na PiS, ale zarys programu młodych dla nowej przyszłości, nowa tablica postulatów, z rozszerzonymi już na piśmie w broszurach tego protestu a.d.2017. Wiem, taki protest sparaliżowałby ulice, ale sprawa jest zbyt poważna, by pozostać obojętnym na zmasowany atak obozu rządzącego na naszą wolność i demokrację.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Prezes PiS zarządził przyspieszenie..świetna wiadomość czyżby u drzwi u niego stała Kostucha stąd ten pośpiech?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Prezes mały majsterkowicz ma nieustającą nerwicę. jak mówił a właściwie śpiewał klasyk. Co by tu jeszcze spieprzyć ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Każdy okupant chce tumanić podbitą ludność mediami gadzinowymi. Tymi, którymi pis dysponuje teraz (publiczna żałosna rtvpispropaganda, odpiłowane od prawdy codzienne i cotygodniowe wydruki, chore kablówki i debilne "portale") nie otumani większości, bo ta większość to nie durnie. Dopiero jak zadławi media niezależne od woli wodza i zatka internet, zaleje nas propagandą totalną, o której wódz marzy. I ta chęć, to majstrowanie przy prawie regulującym obieg informacji, to goebbelsowskie przeświadczenie o możliwości ujarzmienia cudzych myśli, to jest najpoważniejszy dowód jego obłędu. Mam przeczucie, że jego czas niebawem zsypie się do niższego zbiornika klepsydry.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Majstrowanie przy mediach zakończy się rozlewem krwi a bratobójcy -hitlerka wywiozą na taczce.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kaczyński myśli, że jak podporządkuje sobie media, to ludzie nie dowiedzą się o jego niegodziwościach. Za komuny też nie było wolnych mediów, a mimo to (a może właśnie dlatego) ludzie potrafili się skrzyknąć i wysłać ówczesną władzę na śmietnik historii. Z dzisiejszą dyktaturą będzie podobnie. Polacy nie są głupi i nie dadzą się zakneblować małemu zakompleksionemu cwaniakowi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czas na "Wolną Europę"..itp. PiS-bolszewia zmierza do poziomu Korei Północnej..!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `