Premier Beata Szydło i prezydent Andrzej Duda wygłosili wczoraj orędzia do narodu. W ten sposób, dwie najważniejsze osoby w państwie próbowały łagodzić kryzys, który po raz kolejny wywołało PiS, próbując dokonać zamachu na Krajową Radę Sądownictwa i Sąd Najwyższy. Przemówienie telewizyjne w porze największej oglądalności to wygodna forma kontaktowania się z obywatelami, bo nie trzeba odpowiadać na żadne pytania dziennikarzy.

Co ciekawe, widzowie Polsat i TVN najpierw usłyszeli Andrzeja Dudę, ale widzowie TVP Info najpierw wysłuchali Beaty Szydło, choć zgodnie z tzw. precedencją, czyli protokolarnym porządkiem pierwszeństwa, głowa państwa powinna występować przed premierem. Komu bardziej udało się przekonać obywateli w sprawie sposobu przeprowadzenia reformy polskiego sądownictwa? Zobaczcie najmocniejsze fragmenty obu przemówień.
Więcej
  Komentarze
  Prezydent Duda, jeżeli pójdzie z narodem. poparcie PiS nie będzie mu potrzebne. Miliony świadomych obywateli, zdolnych do samodzielnego myślenia, to ogromny kapitał polityczny, jakiego nie zapewni mu przekupiona za 500+ grupa społeczna.A broszka jeszcze się łudzi.
  @fidolido Polityk musi miec nienaganna moralnosc, dobre wyksztakcenie i znakomite maniery. Nie wystarczy "pojsc z narodem" - jednorazowo. Prezydent stoi na strazy konstytucji - stoi Duda na strazy konstytucji ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  p. szydlowa czyli pasztetowa atrapa premiera umie czytac i to jest juz niesamowita kompetencja dla tych miernot bi nireudacznikow z tzw. pis+ziobro+gowin. p.szydlowa a kiedy te inwestycje w wysdokosci ponad 1 biliona pln!?????p. szydlowa i ten pis-rzund realizuja program tzw. pis +ziobro+gowin "Polska w ruinie!!! takze podaj p. szydflowa i informuj otych zapowiedzianychg inwestycjach a moze nie ma kasy, bo 500+ juz zrujnowalo Polske!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Prosze zwrocic uwage na ponure miny, nieruchome twarze i oczy, oraz sposob wypowiadania sie, zarowno Dudy jak Szydlo. Oni przemawiaja do poddanych ! A Szydlo jest zla na poddanych, co wyraznie widac. Prosze porownac zachowania Waszych wybrancow, z zachowaniami politykow krajow cywilizowanych !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Duda - zielone światełko w mysleniu , Szydłowa - Lizodup i sołtys Brzeszcz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Duch Swiety zstapil i odnowil Dude ! Wybraniec Kaczynskiego, dotad podpisujacy i robiacy wszystko, co mu Kaczynski kaze, nagle odzyskal godnosc, charakter , moralnosc, samodzielnie, bez nakazu Kaczynskiego OBIECAL zawetowac dwie ustawy. Te dwie ustawy Duda opracuje na nowo ! Czy mu wolno ? Luuudzie, na litosc Boska, nie dajcie sie oglupiac !
  @110da Trzecia ustawe, ograniczajaca niezaleznosc sadow powszechnych, Duda juz szybciutko podpisal. A przeciez Polacy zadali zawetowania trzech ustaw !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Cholera lepsza od dżumy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  brocha z brzeszcz postawiła z tyłu flagę unii europejskiej ........dobra zmiana robi w gacie
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kiedyś Tusk walczył z byłym Kaczyńskim o prymat w Brukseli. Teraz Szydło walczy z Dudą o prymat w mediach?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0