W środę, pomimo sprzeciwu całej opozycji, Sejm przyjął dwie ustawy: o Krajowej Radzie Sądownictwa i o ustroju sądów powszechnych. Do Sejmu wpłynął także projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, na podstawie której już w przyszłym tygodniu posłowie mogliby rozwiązać obecny skład SN. - Dzisiaj żaden demokrata nie może spać spokojnie - komentuje Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej' i dodaje: - Idea PiS-u jest taka sama, jak u Orbana. Żyj jak chcesz, ale do polityki się wtrącaj.

Czy Polsce grozi wyjście z Unii Europejskiej? Jaki pomysł na Polskę ma Jarosław Kurski? Zobacz rozmowę.
Więcej
  Komentarze
  Mobilizacja opozycji nic nie da. Większość społeczeństwa popiera PiS i Kukiz 15. Sprawa została przegrana parę lat wcześniej przez brak edukacji, dbania o wyższe standardy klasy politycznej, sprawiedliwszego podziału dóbr, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. Teraz przeciwko pisowi protestują głównie ludzie 50-80 lat, co można zobaczyć np. na facebooku, reszta ma to gdzieś lub ich popiera. Niestety trzeba parę lat życia w dyktaturze aż przyjdzie znużenie Kaczyńskim, a wtedy też da się ich odsunąć od władzy raczej przy pomocy protestów a nie wolnych wyborów.
  @Marcin Wit (Mobilizacja opozycji nic nie da. Większość społeczeństwa popiera PiS i Kukiz 15. Sprawa została przegrana ...) może tak jest a może nie, kto to wie na pewno? w każdym razie warto sprawdzić, choćby po to, żeby potem nie czuć się dupą wołową, która dała się nabrać bandzie smoleńskich bolszewików i innych cwaniaków. W tą pisowską większość, to szczerze wątpię. Dotychczasowe rachunki wskazują, że tak z połowa narodu w ogóle olewa politykę, byleby jakaś kasa na przeżycie była dostępna. W każdym razie, jak się jacyś obywatele RP (poza towarzystwem o takiej nazwie) nie znajdą i czegoś nie zrobią, to po tym kraju będzie, znowu ruski protektorat tu nastanie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ok rzadko wypowiadam się na tematy polityczne. Ale powiem tak, że nie akceptuje tego co robi sekta smoleńska to mało powiedziane. Jednak chciałbym abyście zapamiętali to co teraz powiem. Jeśli myślicie,że nasttępna partia która dojdzie do władzy zmieni cokolwiek co teraz zostało zdemolowane to się myślicie!!! PO i inne partie krzyczą dzisiaj o zamachu stanu. Ale dajcie mi wiarę,że każda następna formacja będzie pełnymi garściami czerpać z tego co swoimi małymi nienawistnymi rączkami zrobi teraz ta mała kanalia ze swoimi sekciarzami. Bo każdej władzy pasuje mieć kontrolę nad wszystkim. Tak że niestety mówię to z bólem ale bez rozpierduchy bez jakiejś rewolucji Ch będzie i będzie ta nasza Polska tonęła w kupie po same kokardy. Aż nie daj Bosze krew się poleje ku temu to idzie i obym się mylił .
  @Jarosław Wierzbicki Nonsensy
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zgadzam się z Panem redaktorem, jest Pan wspaniałym doradcą jak urządzać kraj, ale szkoda, że w takim patetycznym tonie nie przestrzegał Pan przed patologiami jakie były udziałem wszystkich ekip rządzących przez ostatnie 27 lat. Wiem, te ekipy szanowały trójpodział władzy. Wniosek ostrożny z tego płynie , że jak trójpodział władzy jest zachowany, to reszta ma mniejsze znaczenie, albo nie ma w ogóle. Przykład? Sprawy w sądach trwają 3, 5 i więcej lat - dla takich jak Pan redaktor, zapewne ma to znaczenie, ale powie Pan, że no cóż, tak teraz musi być, może kiedyś będzie sprawniej to szło, ważne, że jest zachowany trójpodział władzy itp itd, czyli musi być jak jest. Ta władza zapewne napsuje dużo, ale ewidentnie daje obywatelom podstawowy sygnał - zmiany mogą być przeprowadzane zdecydowanie i szybko, a to jest różnica w stosunku do wszystkich poprzednich ekip.
  @polskaplonie (zmiany mogą być przeprowadzane zdecydowanie i szybko, a to jest różnica w stosunku do wszystkich poprzednich ekip): fakt różnica jest kolosalna. Drobny problem tylko w tym, że samo zmienienie czegoś - nawet szybkie i brutalne (może zwłaszcza takie) - nie powoduje z mocy samej zmiany, że to coś zmienione zacznie działać lepiej. Sądy z pewnością działały nie najlepiej (sam miałem nieprzyjemność się o tym przekonać), ale z podporządkowani ich Ziobrze korzyść zapewne będzie tylko dla Ziobry i jego kumpli. Niestety, cywilizację buduje się raczej powoli i rzadko jest spektakularne zajęcie (choć poprzednia ekipa doprowadziła do wielu takich, np. do wybudowania autostrad). A u nas w dodatku ten proces często bywał zakłócany. Tak jak teraz, nb.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Raczej żaden złodziej nie będzie spać spokojnie, najwyższy czas dokończyć dekomunizacje.
  @kapitalmarka japa trollu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @miko1aj.nephesh Ja troll? pokaz swój najstarszy wpis, zobaczymy kto troll. Dekomunizacji nie było w sądach i to oczywistość, chronili złodziei i komunistycznych zbrodniarzy to tez oczywistość. Ty troll.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @kapitalmarka Zwykły, uczciwy człowiek też nie. Nigdy nie wiadomo kto pisowskiej inkwizycji podpadnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dokladnie przed rokiem jeden z namaszczonych na lidera Polskiej opozycji tak wolal na wiecu - JARKU tutaj jest miejsce takze dla ciebie !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Reklama w onet.pl jako wielki baner, tak samo na innych stronach takich portali czytanych przez mnóstwo normalnych Polaków! Reklama przed dniem protestu, nie kosztowałaby opozycji wcale tak dużo. Zrzutka ludzie, zrzutka! MEdia to siła PiS, jak i każdej innej dyktatury, wykorzystajmy tą samą broń! Media w Polsce już i tak zostały naznaczone przez Paranoje i Spisek,, nie trzeba się wstydzić przyznać na wielkim banerze!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Te nowe ustawy PiS są wbrew konstytucji, to oczywiste. Zmieniają brew konstytucji, ustrój państwa na taki, który z Konstytucją nie będzie się już zgadzał i to wszystko siła jedynie większości sejmowej, niewielkiej większości, nawet z Kukizem niewielkiej. To jawne bezprawie, bowiem należałoby wcześniej zapytać obywateli, czy na to się zgadzają. Raczej pytać nie będą, więc może obywatele RP sami powinni się to upomnieć. Choćby po to,żeby potem sie z nich ludzie nie śmiali, że tak łatwo ruskiej partii dali się zrobić w jajo. Warto mieć świadomość, że po tych "reformach" sytuacja dla tych, którzy okazywali sprzeciw zrobi się dramatyczna - wielu ludzi, którzy zaangażowali się w obronę Konstytucji i walkę z patologiami państwa PiS może poważnie ucierpieć po "reformie" sądownictwa. Przeciwko red. Piątkowi ludzie z MON już jakieś pseudoprawne kroki podjęli. Trzeba więc coś zrobić, żeby choć dać znać, że się z tym nie zgadzamy. Być może nie zostaje już nic innego, jak tylko zwrócić się do jakiejś instytucji unijnej, która będzie w stanie szybko zareagować. Czyli trzeba by pilnie i gremialnie złożyć donos na PiS (albo nawet Polskę PiS). Nie szkodzi, że Unia o tym wie, taki obywatelski "donos" miałby swoją wymowę, gdyby był licznie poparty, dawałby też moralne poparcie dla tych instytucji Unii, które naszymi obecnymi herezjami się zajmują. Może ten dogasający KOD przy udziale bardziej żywotnych organizacji społecznych, nawet partii opozycyjnych, zdołały by zebrać znaczący ilościowo zbiór obywatelskich podpisów pod protestem w sprawie zawłaszczenia sądów? Skoro nic już nie działa, jak należy, to trzeba samemu coś zrobić, choćby podpisać się pod protestem. Jesteśmy jeszcze w Unii i chcemy w niej pozostać, więc trzeba każdym sposobem walczyć z tym pełzającym zamachem stanu .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Niedemokraci też nie powinni spać spokojnie, ich też może dotknąć ręka "sprawiedliwości" PiS
  już oceniałe(a)ś
  0
  0