- PiS niszczy zasady trójpodziału władzy. Bierze wymiar sprawiedliwości pod kuratelę władzy wykonawczej - tak zamach partii rządzącej na Sąd Najwyższy komentuje Ewa Siedlecka, publicystka zajmująca się tematyką prawną i sądowniczą.

Podczas środowych głosowań - mimo sprzeciwu całej opozycji i krytyki większości prawników - Sejm przyjął dwie ustawy: o Krajowej Radzie Sądownictwa i o ustroju sądów powszechnych. - PiS robi to samo, co kiedyś zrobił Orban, tyle, że jest w tym działaniu bardziej bezczelny - dodaje rozmówczyni Romana Imielskiego.
Więcej
  Komentarze
  Właśnie odwrotna sytuacja była chora jak i chora jest powodująca tą sytuację nasza konstytucja jaki trójpodział władzy co to za wynalazek ? Właśnie to tworzyło chorobę tego państwa już nie będę pisał o komunistycznych korzeniach tej trzeciej władzy Ale jak rozumieć państwowe ramię sprawiedliwości po za jakąkolwiek kontrolą i bez żadnych instrumentów prawnych by to zmienić . To daje sytuację podważającą demokrację . NP. wolne wybory do parlamentu , wygrywa partia x sąd tego nie akceptuje , a dziś to prawie mamy ,, ale co się dzieje wtedy ? Paraliż państwa - bo nie ma prawa by sprawę załatwić , wszędzie w UE sądy podlegają władzy rządowej lub parlamentarnej , inaczej nie można
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Muszę powtórzyć bo cenzura w Agorze usunęła moj wpis. Widzicie Siedlecka z Imielskim...ktoś musi wreszcie przeprowadzić komunistyczna dekryminalizacje "wymiaru sprawiedliwości ".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pytam po raz n-ty: Gdzie sa madrzy, dobrze wyksztalceni, inteligentni i uczciwi mlodzi Polacy, ktorzy byliby zdolni wziac w swoje rece losy Polski ? Obecnie nie ma w Polsce de facto opozycji ! A to ta fikcyjna polska opozycja jest odpowiedzialna za to, co sie w Polsce dzieje ! Ministrem spraw zagranicznych Austrii jest mlody, 30-to letni polityk, studiowal prawo, ministrem zostal przed dwoma laty, rzetelnie pracuje, godnie reprezentuje kraj, jest przyjmowany i szanowany w swiecie. GDIE SA TACY POLACY ?????
  @110da A w Nowoczesniej nie ma mlodych politykow? W Niemczech w sumie nie sa lepsi. Roznica tylko ze ludzie glosuja na innych. W Austrii tez jest problem z populistami, w Niemczech tez mamy skrajna prawice (AfD) jak w Polsce. Ale trzeba popierac tych ktorzy mamy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  niestety się zgadzam
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W 1986 w Czarnobylu wyłączono wszystkie zabezpieczenia by zobaczyć co się stanie. I pierdyknęło. Tak samo będzie u nas z demokracją.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `