Prezes PiS jeszcze tak nie triumfował. To on ostatecznie zdecydował, że będzie proste obniżenie wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Bez obostrzeń, które byłby bezpieczniejsze dla budżetu. Gabinet Beaty Szydło świętuje. Ale gdy pytamy, jak to się odbije na wysokości emerytur, ministrowie nabierają wody w usta. 'Jeśli ktoś chce pracować do śmierci, no to będzie miał wysoką emeryturę, tylko nie wiem czy zdąży wziąć' - odpowiada szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Co było we wcześniejszych symulacjach? I czy rozważane emerytury obywatelskie? Zobacz.
Więcej
  Komentarze
  Lepiej mieć coś niż nie mieć nic czekając na wiek 67 lat.Nigdy nie wiadomo kiedy się straci pracę a dorabiać zawsze można.
  @karasek432 Chyba masz kłopoty z czytaniem. Otóż jeśli weźmiesz emeryturę (jaka by nie była) to dorabiać NIE MOŻNA.
  już oceniałe(a)ś
  5
  6
  @karasek432 To racja, ale lepiej byłoby wprowadzić jakiś sensowny pomost na taką okoliczność, niż robić ewidentną głupotę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  PIS konsekwencje nie interesują. Narozdają tyle, że łosie na nich zagłosują jeszcze za 3 lata. Za lat 7 to nie oni będą sprzątać. Ja już na to nie płacę i jak tak dalej pójdzie to długo albo nigdy nie będę. Smutne. Ale to PO jest durne. To oni są winni!
  @mimowolny Ludzie sa winni ze nie myslą i wybierają swoją nędzę na starosc... chociaz pewnie nie trzeba bedzie czekac az tyle ;)
  już oceniałe(a)ś
  6
  7
  Wszystko logiczne. Oczywiście opozycja nic nie rozumie, bo jak zwykle odrealniona.Co do pieniedzy. Zlikwidować wszelkie dotacje na rożnego rodzaju stowarzyszenia, hobby za swoje pieniądze. To tylko jedna z propozycji.
  @prawdziwy-moher Dla Rydzyka i prawicowych trolli ? Ejże .
  już oceniałe(a)ś
  23
  30
  @prawdziwy-moher A ty się łudzisz, że PISuarom chodzi o twój dobrobyt????? Gdyby tak było, zaczęliby od likwidacji KRUSU i przywilejów emerytalnych poszczególnych grup zawodowych. Od razu by się kasa znalazła. Ale im chodzi o to, żeby takie tłuki jak ty, które wierzą w każdą ciemnotę na nich głosowały
  już oceniałe(a)ś
  27
  29
  może z gazu głupkowego
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Prawo do emerytury to nie przymus ale możliwość.Teraz też ludzie w wieku emerytalnym pracują.Ludzie którzy czują się na siłach wolą pracować niż siedzieć w domu.Trzeba zadbać o to żeby były miejsca pracy a nie straszyć ludzi niskimi emeryturami. Ilu emerytów pracuje w sejmie,senacie.TK itd.
  @mczes57 To jest możliwość w prywatnych fir,mach. W budżetówce to jest w zasadzie przymus, a w każdym razie nacisk.
  już oceniałe(a)ś
  7
  7
  @drakaina Prywaciarze najczęściej też wyrzucają starych na emerytury gdy tylko mogą bo na ich miejsce będą mieć młodszego i tańszego pracownika.
  już oceniałe(a)ś
  8
  21
  Ludzie, nie miejcie pretensji do PISu. On tylko realizuje to, co obiecywał. Miejcie pretensję do tych, którzy na PIS głosowali. Ludzie nadal są durni i uważają, że rząd (z nadania każdej partii) ma kopalnię pieniędzy i trzeba te pieniądze doić. Nie widzą powiązań pomiędzy demografią, długością życia i pracy a wysokością emerytów. Tak chcą? Tak będzie. No to teraz nie będę roztkliwiać się nad żadnym duszoszczypatielnym przypadkiem głodującego emeryta, opisanym w gazetach. Sami tego chcieliśmy (jako naród).
  już oceniałe(a)ś
  37
  35
  Bardzo podoba mi sie ten sposob rzadzenia bo jest oparty na wierze w ludzka dobroc. Na przyklad +500 zlotych zostalo wprowadzone i Pan Prezydent zaapelowal do tych, ktorzy zarabiaja duzo, zeby nie brali. Rzad zrezygnowal z zaostrzenia praw do aborcji ale wprowadzil nagrode pieniezna dla kobiet, ktore postanowia urodzic smiertelnie chore niemowle. Rzad obnizyl wiek emerytalny i zaapelowal do ludzi, zeby pracowali dluzej bo inaczej bedzie deficyt. Az mi sie lezka w oku kreci widzac taka wiare w narod polski.
  @krolowa_deszczowcow hehe
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trzeba być zdrowo pie...tym, żeby taką ustawę przyjmować. PO zjadła śmierdzącą żabę, którą ktoś musiał zjeść i zapłaciła za to przegranymi wyborami. PIS, zamiast im dyskretnie podziękować i rozłożyć bezradnie ręce, podejmuje najgłupszą chyba decyzję od 25 lat. K...wa, spójrzcie matoły co się tutaj dzieje! W Pl pracuje milion Ukraińców, bo w ogóle nie ma ludzi do pracy i to bez względu na oferowane warunki i wynagrodzenie, a wy chcecie płacić ludziom za siedzenie w domu i powolne umieranie na głodowych emeryturach. Gratulacje, bando głupków,!
  @my_kroolik ale 500 na kieliszek chleba dajo !
  już oceniałe(a)ś
  40
  59
  @my_kroolik spoko, TK zawetuje i PiS uwzględni... znowu zrzuci na poprzedników
  już oceniałe(a)ś
  15
  18
  @grab31 TK zawetuje. Ciekawe, kto to niby ma zaskarżyć? I kto osądzić? Jakkolwiek, po przez zróżnicowanie wieku mężczyzn i kobiet, ustawa jest ewidentnie niekonstytucyjna, to wątpię, żeby ktokolwiek wyrywał się do jej zaskarżenia. A jeśli nawet zostanie zaskarżona, to nie po to PiS paraliżuje TK, żeby ten cokolwiek uwalał swoimi wyrokami.
  już oceniałe(a)ś
  22
  25