Prezes PiS jeszcze tak nie triumfował. To on ostatecznie zdecydował, że będzie proste obniżenie wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Bez obostrzeń, które byłby bezpieczniejsze dla budżetu. Gabinet Beaty Szydło świętuje. Ale gdy pytamy, jak to się odbije na wysokości emerytur, ministrowie nabierają wody w usta. 'Jeśli ktoś chce pracować do śmierci, no to będzie miał wysoką emeryturę, tylko nie wiem czy zdąży wziąć' - odpowiada szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Co było we wcześniejszych symulacjach? I czy rozważane emerytury obywatelskie? Zobacz.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Lepiej mieć coś niż nie mieć nic czekając na wiek 67 lat.Nigdy nie wiadomo kiedy się straci pracę a dorabiać zawsze można.
  @karasek432 Chyba masz kłopoty z czytaniem. Otóż jeśli weźmiesz emeryturę (jaka by nie była) to dorabiać NIE MOŻNA.
  już oceniałe(a)ś
  5
  6
  @karasek432 To racja, ale lepiej byłoby wprowadzić jakiś sensowny pomost na taką okoliczność, niż robić ewidentną głupotę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  PIS konsekwencje nie interesują. Narozdają tyle, że łosie na nich zagłosują jeszcze za 3 lata. Za lat 7 to nie oni będą sprzątać. Ja już na to nie płacę i jak tak dalej pójdzie to długo albo nigdy nie będę. Smutne. Ale to PO jest durne. To oni są winni!
  @mimowolny Ludzie sa winni ze nie myslą i wybierają swoją nędzę na starosc... chociaz pewnie nie trzeba bedzie czekac az tyle ;)
  już oceniałe(a)ś
  6
  7
  Wszystko logiczne. Oczywiście opozycja nic nie rozumie, bo jak zwykle odrealniona.Co do pieniedzy. Zlikwidować wszelkie dotacje na rożnego rodzaju stowarzyszenia, hobby za swoje pieniądze. To tylko jedna z propozycji.
  @prawdziwy-moher Dla Rydzyka i prawicowych trolli ? Ejże .
  już oceniałe(a)ś
  23
  30
  @prawdziwy-moher A ty się łudzisz, że PISuarom chodzi o twój dobrobyt????? Gdyby tak było, zaczęliby od likwidacji KRUSU i przywilejów emerytalnych poszczególnych grup zawodowych. Od razu by się kasa znalazła. Ale im chodzi o to, żeby takie tłuki jak ty, które wierzą w każdą ciemnotę na nich głosowały
  już oceniałe(a)ś
  27
  29
  może z gazu głupkowego
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Prawo do emerytury to nie przymus ale możliwość.Teraz też ludzie w wieku emerytalnym pracują.Ludzie którzy czują się na siłach wolą pracować niż siedzieć w domu.Trzeba zadbać o to żeby były miejsca pracy a nie straszyć ludzi niskimi emeryturami. Ilu emerytów pracuje w sejmie,senacie.TK itd.
  @mczes57 To jest możliwość w prywatnych fir,mach. W budżetówce to jest w zasadzie przymus, a w każdym razie nacisk.
  już oceniałe(a)ś
  7
  7
  @drakaina Prywaciarze najczęściej też wyrzucają starych na emerytury gdy tylko mogą bo na ich miejsce będą mieć młodszego i tańszego pracownika.
  już oceniałe(a)ś
  8
  21
  Ludzie, nie miejcie pretensji do PISu. On tylko realizuje to, co obiecywał. Miejcie pretensję do tych, którzy na PIS głosowali. Ludzie nadal są durni i uważają, że rząd (z nadania każdej partii) ma kopalnię pieniędzy i trzeba te pieniądze doić. Nie widzą powiązań pomiędzy demografią, długością życia i pracy a wysokością emerytów. Tak chcą? Tak będzie. No to teraz nie będę roztkliwiać się nad żadnym duszoszczypatielnym przypadkiem głodującego emeryta, opisanym w gazetach. Sami tego chcieliśmy (jako naród).
  już oceniałe(a)ś
  37
  35
  Bardzo podoba mi sie ten sposob rzadzenia bo jest oparty na wierze w ludzka dobroc. Na przyklad +500 zlotych zostalo wprowadzone i Pan Prezydent zaapelowal do tych, ktorzy zarabiaja duzo, zeby nie brali. Rzad zrezygnowal z zaostrzenia praw do aborcji ale wprowadzil nagrode pieniezna dla kobiet, ktore postanowia urodzic smiertelnie chore niemowle. Rzad obnizyl wiek emerytalny i zaapelowal do ludzi, zeby pracowali dluzej bo inaczej bedzie deficyt. Az mi sie lezka w oku kreci widzac taka wiare w narod polski.
  @krolowa_deszczowcow hehe
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trzeba być zdrowo pie...tym, żeby taką ustawę przyjmować. PO zjadła śmierdzącą żabę, którą ktoś musiał zjeść i zapłaciła za to przegranymi wyborami. PIS, zamiast im dyskretnie podziękować i rozłożyć bezradnie ręce, podejmuje najgłupszą chyba decyzję od 25 lat. K...wa, spójrzcie matoły co się tutaj dzieje! W Pl pracuje milion Ukraińców, bo w ogóle nie ma ludzi do pracy i to bez względu na oferowane warunki i wynagrodzenie, a wy chcecie płacić ludziom za siedzenie w domu i powolne umieranie na głodowych emeryturach. Gratulacje, bando głupków,!
  @my_kroolik ale 500 na kieliszek chleba dajo !
  już oceniałe(a)ś
  40
  59
  @my_kroolik spoko, TK zawetuje i PiS uwzględni... znowu zrzuci na poprzedników
  już oceniałe(a)ś
  15
  18
  @grab31 TK zawetuje. Ciekawe, kto to niby ma zaskarżyć? I kto osądzić? Jakkolwiek, po przez zróżnicowanie wieku mężczyzn i kobiet, ustawa jest ewidentnie niekonstytucyjna, to wątpię, żeby ktokolwiek wyrywał się do jej zaskarżenia. A jeśli nawet zostanie zaskarżona, to nie po to PiS paraliżuje TK, żeby ten cokolwiek uwalał swoimi wyrokami.
  już oceniałe(a)ś
  22
  25
  `