'Wygraliśmy wolny wybór dla rodziców sześciolatków!' - cieszyli się Elbanowscy po decyzjach PiS przywracających wiek siedmiu lat dla pierwszoklasistów. Kolejnym etapem reform w edukacji ma być likwidacja gimnazjów w roku szkolnym 2017/18. Na razie nie wiadomo jak będzie przeprowadzona, co już wzbudza ogromne kontrowersje. Rodzice uczniów, nauczyciele i eksperci protestowali 1 września przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Więcej
  Komentarze
  Za wyborcza.pl: W maju niespodziewanie fundacja Rzecznik Praw Rodziców została partnerem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Razem mają wydawać unijne pieniądze na "pogłębione konsultacje społeczne". Do zdobycia jest nawet 5,3 mln zł. W lutym niemal identyczny konkurs prowadzony przez MEN wygrała Federacja Inicjatyw Oświatowych (FIO zrzesza 32 organizacje pozarządowe). Konkurs jednak już po kilku dniach unieważniono. Oficjalny powód: zmiany w harmonogramie konkursowym. Po powtórce wygrali Elbanowscy, którzy wcześniej w ogóle nie startowali. Nowe rozdanie różniło się od pierwszego tym, że organizacje mogły się zgłaszać do niego w koalicjach. FIO do współpracy zaprosiło jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce - Fundację Rozwoju Demokracji oraz federację Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich (zrzesza 80 fundacji i stowarzyszeń). Za drugim razem ich wniosek jednak przepadł.
  @pani.popiolkowa gdyby to byli ludzie z PO to wszystkie gazety waliły by w nich jak w bęben przez pół roku a tak to jeden artykulik i cisza. media same sobie kopię dół w lesie...
  już oceniałe(a)ś
  5
  7
  @pani.popiolkowa Wszystkie konkursy sa ustawiuane pod pisiorów, a tak sie na ustawiane konkursy pieklili na PO. A konkurs w MSZ? W trakcie jego trwania zmieniono zasady tak ,by wygrał harpagon Rydzyk
  już oceniałe(a)ś
  8
  7
  Może tak znowu "uratujemy dzieciaki". Celebryci do roboty !
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Elbanowscy w nosie maja dzieci, imglownie chodzi o pieniadze.
  już oceniałe(a)ś
  104
  94
  Ile kasy prztulili elbanowscy?
  @wawa1920 ok 7000/mc na łebka
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  @lukamipisze Przed wyborami. Teraz dopiero sie rozkręcają, wygrali konkurs na grube miliony. "Konkurs" raczej.
  już oceniałe(a)ś
  11
  10
  @janusz_smith Ci to sie dorwali do cyt." DOJNEGO KORYTA".
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Elbanowscy to ohydne postacie, nie potrafiące dyskutować ani argumentować, za to jak sie okazuje, potrafiące zarabiać ogromną kasę na swojej popularności i "fundacji". Ten babszyl to mentalna kopia Kempy, a facet wyglada jakby był regularnie przez nią bity.
  @janusz_smith oz kurcze jaki ty spostrzegawczy jesteś!
  już oceniałe(a)ś
  1
  9
  ładny, typowy przykład nieokiełznanej, nawiedzonej rodzinki matołów i karykatury rodzinnej
  już oceniałe(a)ś
  29
  22
  Ciekawa jestem, czy Elbanowska znowu w wiecznej ciazy.
  @topolowka a czemu by nie? kolejne pincet + nie śmierdzi,a i piechotą nie chodzi!!!
  już oceniałe(a)ś
  38
  34
  @wielejuzwidzalem Na co jej pincet, jak jej fundacja przygarnęła od Zalewskiej miliony? Jeśli zaś znowu zaciążyła, to w ramach podtrzymywania dobrego wizerunku.
  już oceniałe(a)ś
  36
  1
  elbanowcy maja sie dobrze i doja Polske w ramach tzw. dojnej dobrej zmiany i realizuja program tzw. pis "Polska w ruinie"!!mam nadzieje, ze ich dzieci nie sa specjalnej troski!
  @jiduck47 Ale do Gimnazjum nie chcą !
  już oceniałe(a)ś
  7
  7