Co może łączyć bohaterów klasyki amerykańskiej powieści 'Grona gniewu' z ofiarami Amber Gold czy frankowiczami? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć w 'Gazecie Wyborczej' Grzegorz Zalewski, który o sobie mówi, że zajmuje się finansowymi i intelektualnymi spekulacjami. Jak mówi w 'Temacie Dnia Gazety Wyborczej', zmieniają się giełdy, rynki finansowe, nie zmienia się za to natura człowieka, który jest chciwy i głupi od setek lat.

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Panie erudyto Zachód nie nauczył nas nowoczesnego rolnictwa w latach 90-tych. On sprzedawał swoje towary przy niskich barierach celnych i braku barier regulacyjnych w kraju, w którym rolnicy w przeciwieństwie do rolników z Zachodu nie otrzymywali dopłat i dotacji inwestycyjnych. Eurudyta ... paradne.
  już oceniałe(a)ś
  6
  4
  jest głupi i chciwy: media o to dbają, bo konsument mądry niewiele kupi chłamu i nie zrobi z siebie niewolnika...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  czegóż można się spodziewać po wybiorczego śmiecia jak nie szkolenia że tak ma to wyglądać psełdo ekonomiści mówią że handel celulozą zwanym dolarem to kapitalizm zapomnieli że ta celuloza powinna mieć pokrycie w towarach ale po co jak łatwiej drukuje sie te śmiecie ta bańka mydlana powoli pęka,Bankowcom proponuje niskoglutenową diete celulozową i zżerać te śmiecie które może zastąpią im wołowine tyle że nie na długo.Pozdrowienia dla Michnika-Szachtara
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A coś dla tych, którzy nauczyli się w szkole czytać, jest?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Człowiek chciwy i głupi był od zawsze i takim już pozostanie .Żadne ideały teoretycznie wspaniałe tego nie zmienią. Doskonale to widzimy na przykładzie dzisiaj naszej władzy. Klękanie i całowanie papieskich rąk wcale nie przeszkadza głosić kłamstwa ,bo one pasują do politycznej układanki .Premier widzi w Polsce milion uchodźców z Ukrainy a jej urzędnik mówi ,że tylko sześćdziesiąt powtarzam sześćdziesiąt a nie choćby sześćdziesiąt tysięcy Ukraińców wystąpiło o status uchodźcy.Dlaczego przytaczane są takie liczby tylko dlatego by usprawiedliwić stosunek naszych rządzących do uchodźców .Może chcecie więcej przykładów nie ma sensu pisać bo wszyscy je doskonale znamy.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  `