Koniec OFE w obecnym kształcie. Posłowie PiS wydają się kompletnie zaskoczeni. Szef komisji finansów nawet nie próbował udawać, że wszystko wie, ale nie powie. 'Jak będą konkretne projekty ustaw będziemy to komentować'- ucina Jacek Sasin. Ten brak orientacji tylko potwierdza podejrzenia, że wystąpienie wicepremiera Mateusza Morawieckiego to próba ratowania sytuacji po weekendowym wystąpieniu prezesa PiS. Odczytano je jako zapowiedź nacjonalizacji OFE. Mateusz Morawiecki zaprzecza. Inwestorzy zdaje się nie wierzą, bo sprzedają akcje. Zmiany na pewno oznaczają koniec Otwartych Funduszy Emerytalnych w obecnym kształcie. 75 procent aktywów ma trafić ma Indywidualne Konta Emerytalne. 35 miliardów ze 140 ma pójść wprost do państwowego Funduszu Rezerwy Demograficznej. Co to oznacza?
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Lapac zlodzieja!
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  PO przynajmniej przelało całość na indywidualne konta w ZUSie. Ci już na początku chcą ukraść 25%. Pewnie niedługo przyjdzie czas na zabranie reszty.
  @wk-55 Mało tego. Plotka głosi, że dokonana zostanie "urawniłowka" z pieniędzy zabranych z OFE. Ci, którzy mieli w OFE np. 20 tys. zł dostaną w nowym III filarze tyle co reszta czyli 7,5 tysiąca. Tak bezczelni nie byli nawet Komuniści.
  już oceniałe(a)ś
  11
  12
  @vibhisana2 No z komunistami nie ma co przesadzać, jednak komuniści nie tylko wydali dekret Bieruta, nie tylko przejmowali nieruchomości nawet nie objęte tym dekretem (czyli całkowicie bez jakiejkolwiek podstawy prawnej, nawet tak nikłej dekret) to do tego sfałszowali wybory, i to już w '46. A u nas wybory będą sfałszowane dopiero przy następnej okazji.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @wk-55 Z tego co rozumiem jest spora roznica miedzy tym co zrobila PO a tym co chce zrobic PiS. PO wziela z OFE wszystkie obligacje panstwowe i je umorzyla, czyli poprostu "schowala" dlug. PiS chce przejac kontrole nad akcjami spolek gieldowych, co spowoduje dalsza ingerencje rzadu w te spolki. To co zrobila PO bylo zle, ale to co chce zrobic PiS jest o wiele gorsze.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Złodzieje,huligani polityczni i zdrajcy!
  już oceniałe(a)ś
  15
  16
  Polski juz nie ma, nastala nam ubecka WOLSKA Jaroslawska. Azjatycki kraj priwislinskij z kalmukiem nastepnym po Konstantym przy Krakowskim Przedmiesciu. AZJA a nie ZACHOD.
  już oceniałe(a)ś
  9
  12
  ZLODZIEJE.
  już oceniałe(a)ś
  2
  7
  te politruki i prawaki z tzw. pis+ziobro+gowin obiecali kase na inwestycje : 1 bilion 400 milionow! te´prawaki i politruki z morawieckim na czele chcieli ukrasc dodacje z Unii i zrobic z tego tentzw. pis-kapital narodowy, tylko to oszustwo nie udalo sie, przepisy UE sa jednoznaczne i kombibacje ala tzw. morawiecki-pis nie wyszly!!finanse Polski sa tak zrujnowane takze dodatkowe kredyty sa niemozliwe, zadluzenie jest zbyt wysokie i Grecja grozi Polsce. to prawaki i politruki z tzw. pis+ziobro+gowin spekuluja przyszloscia finansowa polskich rencistow!! jak tzw. pis+ziobro+gowin zaczna wydawac pieniadze z ofe- to strach sie bac tej "dojnej dobrej zmiany" tzw. pis!!!takze juz teraz mozna spokojnie powiedziec:"do widzenia, mojej kasy/forsy z ofe nie zobacze juz nigdy"!!!
  @doktor1152 Powinnismy zaczac sprawdzac ich prawdziwe zyciorysy bo ten ubecki syn Jaroslaw o ruskim imieniu nie jest Polakiem i wlasciwie naszego kraju nienawidzi. Msci sie na nim, na nas. MORAWiecki - jego nazwisko samo mowi za siebie, neofita z Moraw. ITD. Dlatego tak ciagle podkreslaja swa "prawdziwa" polskosc i katolickosc, ze jest SWIEZA, to sa neofici - dla nas, Polakow bardzo juz niebezpieczni. Nie ja ale oni dziela nam kraj, nas pozbawiaja polskosci ci WOLACY.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  `