Od nowego roku zapłacimy więcej za abonament radiowo-telewizyjny. Tymczasem Poczta Polska nie ustaje w ściąganiu zaległości od tych, którzy unikają płacenia.
Gdy dorabiasz, możesz na nowo przeliczyć emeryturę. Warto też upomnieć się w ZUS o zaległe składki.
Chorujesz, straciłeś pracę, nie masz jeszcze prawa do emerytury? Sprawdź, czy należy ci się wcześniejsza emerytura, pomostówka albo świadczenie przedemerytalne.
To była rewolucja w prawie spadkowym. Przeszła dość niepostrzeżenie, ale zmieniła na korzyść proces dziedziczenia w Polsce. Dzięki zapisowi windykacyjnemu możemy przekazać konkretny składnik swojego...
Dziedziczenie to bardzo skomplikowany proces. Może na lata podzielić rodziny, które w sądach kłócą się o spadek. Przez niewiedzę na temat dziedziczenia łatwo wpaść w kłopoty. Zupełnie przez przypadek...
Czy wpadło ci w oko mieszkanie będące jeszcze w budowie? Zanim podpiszesz umowę z deweloperem, koniecznie przeczytaj nasz informator
Największe kłótnie rozwodowe wybuchają o dzieci. Są one kartą przetargową, której wściekli na siebie małżonkowie nie wahają się użyć. Co się należy dziecku? Co może zrobić sąd, by chronić jego dobro?
Wspólne długi wiążą mocniej niż przysięga małżeńska. Jak się rozwieść z kredytem hipotecznym? Kiedy domagać się alimentów na siebie?
Jeżeli nie możesz dłużej pracować, wystąp do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne. W porównaniu z 1999 r. liczba Polaków korzystających z tej formy pomocy wzrosła ponad trzykrotnie.
Groźne psy budzą strach wszystkich w okolicy, trujący dym z komina i odór ze składowiska nie pozwalają oddychać, a nasz ogród jest zaśmiecany przez owoce i liście spadające z rosnącego za płotem...
Utrata pracy, wypadek, choroba, kryzys w rodzinie albo klęska żywiołowa nagle zmieniają naszą sytuację życiową. Jak wtedy przetrwać? Gdzie szukać wsparcia?
"Jak dobrze mieć sąsiada" - śpiewały Alibabki, wychwalając zalety zamieszkiwania w sąsiedztwie przyjaznej osoby, na którą zawsze można liczyć. Niestety, przykładów z życia wziętych, gdy sąsiad jest...
Lepiej zapisać mieszkanie w testamencie, czy podarować? Dawać pieniądze na mieszkanie czy od razu mieszkanie? Jakie będą konsekwencje tych decyzji? Także podatkowe.
Jeszcze tylko dwa miesiące zostały na złożenie wniosku o wypłatę zaległych zasiłków dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych. Warto się pospieszyć, bo kwota jest nie do pogardzenia i wynosi...
Z obawy, że możesz stracić pracę, nie śpisz po nocach? Spokojnie. Poznaj swoje prawa i dowiedz się, co, kiedy i na jakich zasadach ci się należy.
Przepisy o ochronie przedemerytalnej będą utrzymane. Ale prawo do niej będziemy nabywać nawet o kilka lat później.
Komu należy się zasiłek rodzinny? Kto może liczyć na dodatki? Jakie trzeba spełnić warunki, żeby dostać becikowe?
W rękach Polaków jest jeszcze ponad milion książeczek mieszkaniowych z prawem do specjalnej premii gwarancyjnej, która może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jak ją uzyskać?
Przepisy prawa nie dzielą dzieci na ślubne, nieślubne czy pozamałżeńskie. Wszystkim jednakowo należy się nazwisko po rodzicach, alimenty, gdy rodzice się rozstaną, i spadek, gdy umrą.
Zapada decyzja o kupnie samochodu. Wybrany jest model, wersja silnika, kolor. Ale jak sfinansować taki zakup? Czy wyłożenie gotówki jest najlepszym rozwiązaniem? A może lepiej wziąć kredyt albo...
Małżonkowie mają więcej przywilejów niż konkubenci. Chroni ich prawo i konstytucja. Mimo to z roku na rok przybywa związków partnerskich.
Kowalski całe życie ciężko pracował i odkładał składki, ale zmarł przed przejściem na emeryturę. Czy do jego składek ma prawo rodzina?
Ponad 8 mln używanych aut wjechało do Polski od 2004 r. W większości to złom po wypadkach, pogodowych kataklizmach, technicznych zapaściach i formalnych kombinacjach. Jak się nie dać oszukać w tej...
W przyszłym roku emeryci i renciści nie powinni się spodziewać dużej podwyżki. Średnio dostaną o 40 zł więcej, ale najbiedniejsi tylko 17.
Baza BIK odnotuje nawet jeden dzień opóźnienia w spłacie kredytu. Do baz biur informacji gospodarczej trafisz za 200 zł długu. Czym grozi wpis na listę dłużników?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.