- Nie ma mowy o żadnym skorygowaniu planów Kremla wobec Ukrainy - uważa politolog Kirył Rogow, założyciel platformy Re.Russia.
Chiny stoją w obliczu kolejnego okresu głębokiej niepewności gospodarczej, a decydenci znów sięgają do sprawdzonego antykryzysowego podręcznika. Niestety, próżno wyglądać takich samych rezultatów. W...
- Pomoc militarna dla Ukrainy postępuje zbyt stopniowo i wolno. Obawa przed eskalacją prowadzi właśnie do niej - mówi Josep Borrell.
W odróżnieniu od starych europejskich państw, które zdobyły i straciły zamorskie terytoria, Rosja nie ma historycznie, geograficznie ani konstytucyjnie ugruntowanych państwowych granic, do których...
Mimo ofiar ukraińscy dowódcy i szeregowi przekonują, że ich siły są dziś w lepszym stanie niż jeszcze kilka miesięcy temu. Za to Rosjanie mają się coraz gorzej.
Szkolenie wojskowe zostało usunięte z rosyjskich szkół w 1990 r., ale teraz wraca jako przedmiot obowiązkowy. W programie m.in. obsługa kałasznikowa i adaptowanie dronów do celów militarnych.
W pierwszych dniach wojny Emmanuel Macron chciał pertraktować z Putinem. Teraz prezydent Francji opowiada się za szybkim przystąpieniem Ukrainy do NATO i dostarcza jej pociski manewrujące. Skąd ta...
Ponieważ stopa bezrobocia wśród młodzieży nadal szybko rośnie (według niezależnych szacunków osiągnęło ono już ponad 20 proc.), chińskie władze postanowiły zawiesić publikację danych w podziale na...
- Włoska straż przybrzeżna już w zasadzie codziennie wzywa nas do ratowania migrantów płynących z Tunezji - mówi szef załogi statku Lekarzy bez Granic działającego na Morzu Śródziemnym.
- Jakie oczekiwania wobec naszych operacji rzekomo nie zostały spełnione? Może te, do których przyzwyczaiły nas seriale telewizyjne, w których bieg akcji wymaga co odcinek przełomu? Ołeksij Daniłow...
Rosja i Indie rywalizują właśnie o to, czyj lądownik pierwszy dotrze do południowego bieguna Księżyca, podczas gdy Stany Zjednoczone przyspieszają program wysłania tam astronautów.
Chiński rząd w obliczu spodziewanego siódmego z rzędu wzrostu bezrobocia wśród młodzieży poinformował, że zawiesił publikację informacji. Coraz ściślejsza kontrola rządu nad informacjami utrudnia...
Święcenia żonatych mężczyzn, diakonat kobiet - planowana przez Franciszka rewolucja powoduje zamieszanie w Kościele.
- Zapłacą wszyscy, wszędzie, a w szczególności kraje rozwijające się i osoby znajdujące się w trudnej sytuacji w krajach o średnim dochodzie, a nawet w krajach rozwiniętych - przekonuje Antonio...
Urugwaj dostrzegł swoją szansę w bliższych relacjach z Chinami. I otrzymał gorzką lekcję na temat zasad funkcjonowania handlu zagranicznego.
Morskie farmy wiatrowe stają się ryzykownymi inwestycjami. "Jest bardzo niewiele projektów, które są odporne na wpływ inflacji".
W czerwcowych wyborach do PE partie prawicowo-nacjonalistyczne i "eurosceptyczne" prawdopodobnie zdobędą około jednej czwartej mandatów.
Kiedy okazało się, że z deportacji do Rwandy nici, rząd Wielkiej Brytanii postanowił wysłać ludzi ubiegających się o azyl na wielką barkę przycumowaną u wybrzeży Dorset.
Morze Czarne, którego wybrzeża należą do Ukrainy, Rosji i trzech krajów NATO, długo pomijane w analizach militarnych, staje się coraz bardziej wybuchowym miejscem.
W stolicy Arizony od dwóch miesięcy temperatura nie schodzi poniżej 40 stopni. Nie wytrzymują tego nawet kaktusy.
Hoover Institution przenosi ogromną prywatną kolekcję kontrowersyjnego byłego reportera "Sterna" Gerda Heidemanna z Hamburga do Kalifornii i udostępni te źródła publicznie. Czy to będzie nowy impuls...
Rektorem - poeta z czasów dynastii Tang, a wśród absolwentów m.in. Konfucjusz. Uczelnia, która narodziła się jako żart w sieci, ale też jako marzenie studentów nieprzyjętych na prestiżowe uczelnie,...
Dlaczego ubiegłotygodniowy zamach stanu w Nigrze jest Kremlowi na rękę i wpisuje się w rosyjską taktykę w Afryce - wyjaśnia Arnaud Dubien, dyrektor Obserwatorium Francusko-Rosyjskiego.
System prądów oceanicznych, który reguluje klimat w dużej części planety, może się załamać wcześniej, niż oczekiwano. Przekroczenie punktu krytycznego - jeszcze w tym stuleciu.
- Niedzielne wybory w Hiszpanii pokazały, że istnieją dwa przeciwstawne modele przyszłości kraju i że między ich zwolennikami nie ma szans na porozumienie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.