Czy agresywna Moskwa to już tylko przeciwnik czy też jeszcze partner? Dokąd UE i USA doprowadzą spory gospodarcze?
To ja stworzyłem mieszające w głowach narzędzie, którego Steve Bannon użył do prowadzenia swojej psychologicznej wojny - powiedział dziennikowi "The Guardian" niejaki Christopher Wylie.
Projekt porozumienia w sprawie płynnego przejścia do pobrexitowej rzeczywistości ogłosili w poniedziałek minister ds. wyjścia z UE David Davis i główny negocjator Komisji Europejskiej Michel Barnier.
Śledztwo brytyjskich mediów potwierdza to, o czym spekulowano od dawna: nasze dane w portalach społecznościowych nie są bezpieczne i bywają używane do celów marketingu politycznego. Sygnalista z jednej z takich firm odsłonił kulisy mechanizmu...
Rezolucja europarlamentu o budżecie na lata 2021-27 wzywa do wprowadzenia "konsekwencji finansowych" dla krajów łamiących wartości podstawowe UE. Ale bez cięć w unijnych funduszach.
Bruksela odrzuca model pobrexitowych stosunków między UE i Wlk. Brytanią, który premier Theresa May zaproponowała w ub. tygodniu. Unia stawia na umowę o wolnym handlu.
- Brexit jest czynnikiem destabilizującym, ale zapewne nie tak dużym jak w przyszłości sztuczna inteligencja czy rosnąca rola Chin. Poradzimy sobie - mówią Catherine McGuinness* i Jeremy Browne** z londyńskiego City.
Premier Wielkiej Brytanii zapowiada, że nie będzie kolejnego referendum ws. brexitu. Chce specjalnej umowy handlowej z UE i odrzucenia unii celnej z pozostałymi 27 krajami wspólnoty.
Brytyjski rząd obiecał w środę, że imigranci z krajów UE przybywający na Wyspy w okresie przejściowym po brexicie będą mogli w przyszłości uzyskać pozwolenie na stały pobyt. Dotąd nie było to pewne.
Komisja Europejska opublikowała w środę projekt porozumienia rozwodowego z Londynem przewidujący pozostanie Irlandii Północnej w unii celnej. Downing Street odpowiada, że to wykluczone.
Szef opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn zapowiedział, że jego ugrupowanie postara się doprowadzić do unii celnej z UE. Jeśli przekona grupkę proeuropejskich torysów, premier Theresa May może mieć spory ból głowy.
- Europejczycy widzą, co się u nas dzieje: od 20 miesięcy jesteśmy w chaosie, nie wiemy jeszcze nawet, czego chcemy, mieliśmy przyspieszone wybory, w głównych partiach politycznych panuje zamieszanie. To niezbyt atrakcyjny wzór do naśladowania -...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.