Bruksela wszczęła postępowanie dyscyplinujące wobec Wlk. Brytanii z powodu planu złamania zapisów umowy brexitowej o granicy w Irlandii. Rokowania o umowie handlowej UE - Londyn nadal tkwią w impasie.
Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Boris Johnson wygrał wybory parlamentarne z imponującą, 80-mandatową większością w Izbie Gmin. Według dzisiejszych sondaży wyborcy mają go już dosyć.
Prestiżowa uczelnia szacuje, że brexit bez umowy będzie kosztował gospodarkę Zjednoczonego Królestwa ok. 8 proc. PKB. - to blisko trzy razy tyle, na ile Bank of England szacuje koszty pandemii koronawirusa.
Jak rozwiązać kwestię statusu Gibraltaru po rozwodzie Wielkiej Brytanii z Unią Europejską? Hiszpania liczy na większą kontrolę nad Skałą.
Bruksela żąda od premiera Borisa Johnsona, by do końca września wycofał z Izby Gmin projekt przepisów, które łamią umowę brexitową w sprawie Irlandii. Unia grozi Londynowi trybunałami międzynarodowymi.
UE nie poddaje się presji Londynu, który sygnalizuje nawet gotowość do złamania umowy brexitowej. - Może tracimy Wlk. Brytanię, ale nie stracimy brytyjskiej flegmy - ostrzega Charles Michel, szef Rady Europejskiej.
Wielka Brytania naciska na Unię Europejską, by negocjacje w sprawie nowej umowy o wolnym handlu zakończyły się do 15 października. Rozmowy utknęły w martwym punkcie, jako że Brytyjczycy domagają się preferencyjnego traktowania. Jutro kolejna runda...
W pierwszej z serii czterech powieści Ali Smith frapująco opowiada o kraju podzielonym na dwa kraje. I niesie pocieszenie.
W Wielkiej Brytanii nie cichnie burza, którą wywołała opóźniona publikacja parlamentarnego raportu na temat roli Rosji podczas referendum na temat wyjścia z Unii Europejskiej w 2016 r.
Obywatele unijni zaczynający studia w roku akademickim 2020/21 będą ostatnimi, którzy zapłacą taką stawkę jak Brytyjczycy. Od roku 2021/22 koszt studiów wzrośnie - za rok studiowania biologii na Oksfordzie przyjdzie zapłacić nie 9, lecz 36 tys....
Ogólnoeuropejskie badanie pokazało, że idea integracji zyskuje na popularności. Nie tylko nie będzie kolejnych wyjść z Unii Europejskiej, ale dziś nie doszłoby nawet do brexitu.
Bruksela musiała się dziś pogodzić, że trzeba wynegocjować nową umowę z Londynem najpóźniej tej jesieni. Ale za "przebłysk optymizmu" uchodzi teraz w Unii to, że Boris Johnson chce dalej rozmawiać.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.