Na przełomie lat 60. i 70. w Stanach Zjednoczonych wybuchła prawdziwa epidemia porwań samolotów. Linie lotnicze długo nie dawały się przekonać do wprowadzenia kontroli podróżnych. Rozpatrywano za to wybudowanie imitacji portu lotniczego w Hawanie, a...
Popularny szyicki duchowny Muktada as-Sadr steruje antyrządowym protestem w Bagdadzie. Narastający chaos może zagrozić wojnie z Państwem Islamskim.
Turecki premier Ahmet Davutoglu, dystansujący się od autokratycznych zapędów prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, został zmuszony do dymisji.
Dogrywka wyborów w Iranie potwierdziła sukces polityków umiarkowanych.
Był ekspansywny, ale otwarty na kultury podbitych ludów. Brutalny, lecz prowadził państwo do rozkwitu. Islamski, jednak pogromy innowierców zdarzały się rzadko. Prawdziwy kalifat średniowieczny w niczym nie przypominał dzisiejszej imitacji tworzonej...
Zabicie 42 pacjentów i pracowników szpitala w afgańskim Kunduzie podczas amerykańskiego nalotu nie było zbrodnią wojenną, bo wynikło z pomyłki - uznała armia USA. Poszkodowani Lekarze bez Granic domagają się niezależnego śledztwa.
Siły rządu syryjskiego i Rosji prawdopodobnie szykują ofensywę, której celem ma być zajęcie Aleppo. Sytuacja w tym mieście stała się katastrofalna.
Papua-Nowa Gwinea zamknie ?niekonstytucyjny? australijski ośrodek dla uchodźców. Polityka Canberry, by płacić innym krajom za ich przetrzymywanie, ponosi klęskę.
Rozejm niewiele zmienił. Czerwony Krzyż z trudem dociera do chorych i głodujących. Potrzeba rozwiązań politycznych. Rozmowa z Pawłem Krzyśkiem rzecznikiem Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Syrii
Hakerzy amerykańskiej armii infekują komputery dżihadystów programami szpiegującymi i zakłócają ich komunikację w sieci.
Pod naciskiem opinii publicznej rząd w Delhi będzie się domagał wydłubania Koh-i-Noora z korony królowej Anglii.
Ponad 350 osób ucierpiało w zamachu w Kabulu - tak talibowie rozpoczęli wiosenną ofensywę.
Teheran sformował z afgańskich uchodźców legion wyręczający syryjską armię w walce z rebeliantami. W Syrii ginie też coraz więcej irańskich żołnierzy.
Susza mocno daje się we znaki Etiopii. Dlaczego jeden z najszybciej rozwijających się krajów świata nie radzi sobie z żywiołem?
Plemię Attawapiskat z Ontario ogłosiło stan wyjątkowy. Jego członkowie masowo targają się na życie.
Od trzech tygodni Izrael żyje sprawą egzekucji rannego palestyńskiego zamachowca dokonanej przez izraelskiego żołnierza. Armia chce sprawcę osądzić, opinia publiczna go uniewinnia.
Korzystając z wojennego zamieszania, dżihadyści przejęli kontrolę nad kilkoma miastami i zasobami ropy.
USA zapowiedziały, że będą świeckim blogerom z Bangladeszu udzielać azylu. Krytykowanie radykalnych islamistów w internecie grozi tam śmiercią.
Na najważniejszą siłę zwalczającą Państwo Islamskie wyrasta armia Asada wspierana przez Hezbollah i Rosję.
Od ćwierć wieku nie wykonano tylu wyroków śmierci co w 2015 r. - informuje w dorocznym raporcie Amnesty International. Ogromna większość egzekucji miała miejsce w czterech państwach.
Głowa klanu obalonego libijskiego dyktatora oferuje pomoc w walce z siłami Państwa Islamskiego. W zamian żąda zgody na powrót z wygnania.
W formującym się rządzie Aung San Suu Kyi chce mieć aż cztery teki ministerialne.
Nie ma śniegu? Poszukajcie w Hiszpanii.
Nie ma się co łudzić. Pomimo utrzymującego się rozejmu i decyzji Rosji o wycofaniu większości wojsk z Syrii szanse na pokój po pięciu latach wojny są marne.
Dlaczego życie na zielonej wyspie arabskiej demokracji coraz bardziej rozczarowuje Tunezyjczyków?
Pierwsze rosyjskie samoloty opuściły już Syrię. Analitycy próbują zrozumieć, co się kryje za niespodziewaną decyzją Putina.
W piątą rocznicę wybuchu wojny w Syrii Władimir Putin ogłosił zaskakującą decyzję o wycofaniu większości wojsk z tego kraju. A ONZ usiłuje nakłonić walczące strony do negocjacji.
Co najmniej 27 osób zginęło, a 75 zostało rannych we wczorajszym wybuchu samochodu pułapki w centrum Ankary - poinformowało biuro gubernatora.
W Państwie Islamskim dla kobiet przewidziano dwie role - niewolnic seksualnych lub matek przyszłych dżihadystów.
W Państwie Islamskim dla kobiet przewidziano dwie role: niewolnic seksualnych lub matek przyszłych dżihadystów.
Wyciekły akta z danymi tysięcy ludzi, którzy zaciągnęli się w szeregi Państwa Islamskiego. Dla zachodnich i arabskich wywiadów to cenne znalezisko.
Żeby zadzwonić do bliskich za granicą, Koreańczycy z Północy słono płacą pośrednikom i ryzykują więzienie. Opowiada o tym nowy raport Amnesty International.
By zrekompensować utracone dochody z syryjskich pól naftowych, Państwo Islamskie buduje przyczółek w Libii. Najboleśniej odczuwa to Tunezja.
Rozejm między syryjskim reżimem i opozycją "zasadniczo" się utrzymuje - wszystkie strony są co do tego zgodne. Wojna wprawdzie trwa nadal (za kilka dni będzie można obchodzić jej piąte "urodziny"), tydzień temu udało się jednak znacząco ograniczyć...
Większość w nowym parlamencie i Zgromadzeniu Ekspertów zdobyli politycy umiarkowani. Prezydentowi Rouhaniemu będzie łatwiej otwierać Iran na świat.
Choć piątkowe wybory nie zmienią zasadniczo układu sił ani polityki zagranicznej Teheranu, mogą się okazać dla Iranu najważniejszymi od ćwierćwiecza.
Wojna w Syrii ma zostać przerwana w nocy z piątku na sobotę - ustaliły USA i Rosja. Ale w rozejm mało kto wierzy.
Mieszkał na uboczu w nowojorskim Brooklynie. Malował obrazy i czynił przygotowania do podboju półkuli zachodniej przez Związek Radziecki. Jego wpadka przeszła do historii jako szpiegowska afera dekady, lecz FBI nigdy nie zdołało otworzyć mu ust.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.