PO ma gotowy projekt rezolucji w sprawie naruszeń ładu demokratycznego w Polsce. Na maj planuje zjazd klubów obywatelskich i być może wspólny marsz opozycji, który będzie odpowiedzią na kwietniową prorządową manifestację PiS.
- Zbigniew Ziobro sprawuje tylko urząd prokuratora generalnego, ale nie jest prokuratorem. Nie złoży mandatu poselskiego, bo nie ma takiego obowiązku - mówił wczoraj w RMF FM wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się wczoraj z prezydentem Czech Miloszem Zemanem. I dostał wsparcie w krytyce Unii Europejskiej.
Jarosław Kaczyński strategicznie cofa się tylko wtedy, gdy woda dojdzie mu nie do ust, tylko dużo powyżej ust i nosa. Dopiero wtedy, gdy tonie - mówi były polityk PiS.
Ambasador USA w Warszawie Paul W. Jones w rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim stanowczo domagał się odblokowania Trybunału Konstytucyjnego - dowiedziała się ?Wyborcza?. Po tym spotkaniu politycy PiS zaczęli atakować USA.
- Po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy pierwszą wielką ofiarą terroryzmu państwowego Rosji - taką tezę wygłosił publicznie w Toruniu szef MON Antoni Macierewicz.
Kluby "Gazety Polskiej" jadą do Budapesztu, by świętować 168. rocznicę powstania przeciwko Habsburgom. W planach jest spotkanie z premierem Viktorem Orbánem.
PO chce, by prokurator zbadał, czy minister finansów wyłudził z Kancelarii Sejmu uposażenie i dietę.
W PiS sprawa jest jasna - rząd Beaty Szydło nie opublikuje orzeczenia TK. Wątpliwości nie ma przede wszystkim prezes Jarosław Kaczyński.
Komisja Wenecka nie spełni prośby rządu PiS i opinię o zmianach w polskim Trybunale Konstytucyjnym wyda - tak jak planowała - 11-12 marca. A prezes PiS zapewnia, że mimo krytyki szef MSZ "utrzyma" swoją pozycję.
W PiS spekulacje na temat dymisji szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. On sam, by uniknąć katastrofy, prosi Komisję Wenecką, by odłożyła oficjalny werdykt o kwartał.
Z perspektywy kancelarii premiera nie starczyłoby dnia, żeby opowiedzieć o pierwszych stu dniach rządu. Dlatego zapewne premier Beata Szydło konferencję zwołała już świtem o 5.30.
81 proc. Polaków popiera członkostwo w Unii Europejskiej. 52 proc. nie ma poczucia, że w zbyt dużym stopniu ogranicza to suwerenność (o 7 pkt proc. więcej w porównaniu z listopadem 2015 r.).
Minister finansów Paweł Szałamacha pojechał w ubiegłej kadencji Sejmu na studia do USA. W tym czasie Kancelaria Sejmu płaciła mu poselskie uposażenie w wysokości 90 tys. zł.
Mija sto dni od debiutu Beaty Szydło w roli, w której obsadził ją lider PiS Jarosław Kaczyński. Rola jest drugoplanowa i tylko on wie, jak długi będzie to kontrakt.
W "Wiadomościach" bez zaskoczeń. Agent "Bolek" i akta jawne od dziś w IPN otworzyli program informacyjny telewizji publicznej. Nad materiałem zawisło stwierdzenie, że lektura akt "może zmienić sposób patrzenia na najnowszą historię Polski".
Co wieczór punkt 19.30 "Wiadomości" głoszą "dobrą zmianę". Schemat najczęściej jest ten sam: rząd, który się stara, opozycja rozbita, która tylko przeszkadza, a w tle czai się kanclerz Niemiec ze swoją polityką siły i dominacji w Europie.
"Wiadomości" oszczędziły opozycję, lewicy nie zauważyły, a prezesa PiS wypatrzyły w Suwałkach.
Resort spraw zagranicznych chce wiedzieć, na jakim etapie jest postępowanie o zniesławienie narodu polskiego. Postawienie zarzutów wzmocniłoby rekomendację MSZ dla prezydenta, by odebrać order prof. Grossowi.
Rozczarowali się ci, jeśli tacy byli, którzy myśleli, że dziś "Wiadomości" przeproszą za podanie nieprawdziwej informacji, że dokumenty znalezione w domu Kiszczaków przebadał grafolog.
"Wiadomości" ogłosiły kres III RP i nadrobiły zaległości: Mariusz Błaszczak miał swoje pięć minut.
"Wiadomości" nie zaskoczyły. Zaczęły się od informacji na temat zabezpieczonych przez IPN w domu generała Kiszczaka dokumentów, czemu reporterzy poświęcili dwa materiały. Bo spawa "budzi ogromne kontrowersje". Mimo że nie wiadomo, co w nich jest, a...
Od tygodnia obowiązuje ustawa inwigilacyjna, dzięki której służby i policja mogą pobierać dane internetowe praktycznie bez żadnej kontroli. Promował ją Maciej Wąsik, zaufany ministra ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.
Najpierw widzowie dowiedzieli się, że polska gospodarka wstaje z kolan za sprawą planu rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Zobaczyli też, że Polska wcale nie jest w ruinie, czego przykładem były obrazki z Doliny Lotniczej koło Rzeszowa -...
"Wiadomości" nie zaskoczyły. Po raz kolejny swój program zbudowały według tego samego schematu: słabe Niemcy prowadzą politykę dominacji, silna Grupa Wyszehradzka, która zyskuje na znaczeniu, i rozbita opozycja.
- Państwo powinno dbać o rodzinę - to podstawowy obowiązek, bo szczęście i dostatek rodzin to dostatek państwa - mówił w kampanii prezes PiS
Lustrator i dekomunizator, abstynent przez 63 dni w roku w hołdzie dla powstania warszawskiego. To Mateusz Morawiecki, wicepremier, który ma uspokajać rynki finansowe.
Twierdzi, że Duda nie tylko nie sprzeciwił się zmianom, które prowadzą do ?zawłaszczenia instytucji państwa przez aparat rządzącej partii, ale zgoła je wspierał?.
Skierowanie zapytania do MSZ nie jest jednoznaczne z odebraniem odznaczenia Janowi Tomaszowi Grossowi - mówi Marek Magierowski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. MSZ ma już gotową odpowiedź, ale z ujawnieniem czeka, aż przeczyta ją prezydent.
Były poseł PiS Mariusz A. Kamiński tylko dwa dni był prezesem Polskiego Holdingu Obronnego. Jego dymisji zażądał sam Jarosław Kaczyński.
Były poseł PiS Mariusz A. Kamiński tylko dwa dni był prezesem Polskiego Holdingu Obronnego. Jego dymisji zażądał Jarosław Kaczyński.
PiS rzuca siły na Podlasie. Chce przy pomocy Adama Bielana wygrać tam wybory do Senatu 6 marca, by udowodnić, że jest liderem nie tylko w sondażach.
Prawo i Sprawiedliwość przeprowadza kadrową rewolucję w kraju. Posady biorą politycy, ich rodziny, zaufani. A do wzięcia dużo.
PiS chce wesprzeć 20 mln zł z budżetu państwa prywatną uczelnię o. Tadeusza Rydzyka. Ale pieniędzy nie chcą dać ministrowie kultury ani nauki.
Propozycja, żeby dofinansować prywatną uczelnię w Toruniu, wyszła z rządu. I w rządzie została zablokowana. Przez dwóch wicepremierów: Piotra Glińskiego i Jarosława Gowina.
Polska będzie musiała zmierzyć się z kryzysem instytucji europejskiej, systemu bezpieczeństwa oraz problemem migracji. Najważniejszymi politycznymi partnerami Polski mają być Wielka Brytania i kraje Grupy Wyszehradzkiej - takie tezy przedstawi dziś...
Polska w tym roku będzie musiała w polityce zagranicznej zmierzyć się z kryzysem instytucji europejskiej, systemu bezpieczeństwa oraz problemem migracji - takie tezy przedstawi w piątek w Sejmie szef MSZ Witold Waszczykowski. Najważniejszym...
6 lutego po raz pierwszy w historii nacjonaliści wyjdą na ulice w 14 krajach przeciw ?muzułmańskiemu podbojowi Europy?. W Warszawie będą demonstrować narodowcy.
Przedstawiciele Komisji Weneckiej przylecą do Polski prawdopodobnie 8 i 9 lutego, z szefem Komisji Giannim Buquicchio z Włoch na czele. Do Polski chce też przyjechać komisarz praw człowieka Rady Europy.
Od dziś można masowo zwalniać kierowników w najważniejszych urzędach w kraju. Rząd obsadzi wakaty swoimi ludźmi, by pilnowali realizacji programu PiS.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.