Są zarzuty za śmierć Ukraińca Dmytra Nikiforenki, m.in. znęcania się oraz pobicia ze skutkiem śmiertelnym dla trzech policjantów i dwóch pracowników izby wytrzeźwień. Jest też zarzut braku nadzoru dla czwartego policjanta. I zarzuty fałszowania...
Bartłomiej Sochański, były prezydent Szczecina, potem działacz PiS i radny miejski tej partii, został teraz - jako sędzia zależnego od PiS TK - twarzą "kolejnego kroku do Polexitu".
25-letni Ukrainiec zmarł po tym, jak był rażony gazem i bity przez policjantów we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Przeniesienie śledztwa do Szczecina okazało się zwrotem w tej sprawie.
Migranci ściągani na Białoruś przez reżim Łukaszenki, którzy wychodzą z lasów w Meklemburgii-Pomorzu Przednim i Brandenburgii, są żywym dowodem na to, że granica Polski na wschodzie - wbrew propagandzie PiS - wcale nie jest szczelna.
"Może być zabawnie" - napisała w marcu 2019 r. działaczka PiS ze Szczecina Małgorzata Jacyna-Witt, kiedy dowiedziała się, że senator Stanisław Gawłowski wytoczył jej cywilny proces o naruszenie dóbr osobistych. Teraz sąd wydał prawomocny wyrok w tej...
Według nieoficjalnych informacji "Wyborczej", łapówki w tej sprawie to sprzęt elektroniczny, drogie zegarki i alkohole.
Tylko w poniedziałek w przygranicznym Tantow niemiecka policja zatrzymała 41 migrantów z Iraku, którzy przyjechali tam z województwa zachodniopomorskiego. Wszyscy byli wcześniej na Białorusi.
Były uroczyste mowy, mina europosła Bartosza Arłukowicza, list od prezydenta Andrzeja Dudy i manifestacja osób protestujących przeciwko obecności ministra Przemysława Czarnka na uroczystej inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie...
Stęsknione 12-letnie fanki na razie nie zobaczą go jednak na ekranach swoich komputerów. Wyrok w tym utajnionym procesie zapadnie prawdopodobnie w listopadzie.
- Dla niej nie ma większego znaczenia kierunek polityczny. Dla niej ważne jest, "kto da więcej" - mówi dziennikarce Onetu były bliski współpracownik zachodniopomorskiej radnej Małgorzaty Jacyny-Witt.
Choć od tej sprawy minęło już siedem miesięcy, Katarzyna A. wciąż przebywa w areszcie. I pozostanie tam do dnia, w którym sąd zadecyduje o jej dalszym losie. Śledztwo przeciwko niej najpewniej wkrótce zostanie umorzone.
Prof. Agnieszka Popiela, na razie, nie musi za nic przepraszać prof. Tomasza Grodzkiego. Wyrok pierwszej instancji w tej sprawie został w środę uchylony przez Sąd Okręgowy w Szczecinie.
Szczeciński sąd rejonowy uznał, że prof. Agnieszka Popiela swoim wpisem zniesławiła marszałka senatu Tomasza Grodzkiego i musi go przeprosić. Czy druga instancja utrzyma ten wyrok, czy go uchyli?
Nawet sędzia, który złożył zdanie odrębne od wyroku, uważa, że w 2002 r. nad jeziorem Osiek doszło do upiornej zbrodni i kanibalizmu. Ale odpowie za to tylko jeden z czterech oskarżonych.
To prokuratura w Szczecinie poprowadzi teraz śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego Dmytra Nikiforenko, który zmarł po tym, jak był rażony gazem i bity przez policjantów we wrocławskiej izbie wytrzeźwień.
Kości ze zbiorowej krzyżackiej mogiły rycerzy poległych w 1410 r. w bitwie pod Grunwaldem trafiły już do Zakładu Genetyki Sądowej PUM w Szczecinie. Powinny pomóc m.in. w ustaleniu wyglądu ofiar bitwy, koloru ich oczu, diety i przebytych chorób.
- Dziś trzeba powiedzieć wyraźnie, że ci, którzy mówią, że Polski nie powinno być w Unii Europejskiej, to szaleńcy - mówił w czwartek wieczorem na pl. Adamowicza w Szczecinie Szymon Hołownia.
Szczeciński sąd okręgowy uchylił w czwartek decyzję sądu rejonowego, który przedłużając areszt dla Łukasza W., zastrzegł, że będzie on mógł wyjść na wolność po wpłaceniu 100 tys. zł kaucji.
Policja zatrzymała w tej sprawie m.in. właścicieli pensjonatu, ale poważnie rozważa też wersję mówiącą o samobójstwie niepełnosprawnego ruchowo 39-latka.
Dlaczego tydzień po ataku na kościół pw. św. Józefa na Pomorzanach w Szczecinie i pobiciu księdza prokuratura nie przedstawiła sprawcy żadnych zarzutów?
Ponad 50 imigrantów z Iraku zatrzymała przed kilkoma dniami policja z Locknitz - informuje "Nordkurier". Przybyli tam nielegalnie z Białorusi przez polsko-niemiecką zieloną granicę w woj. zachodniopomorskim.
Zdzisław Najmrodzki budził w czasach PRL-u sympatię, ponieważ łupił pewexy uważane za część komunistycznego systemu i ośmieszał władzę, wciąż uciekając milicji i wymiarowi sprawiedliwości.
Dwóch lat więzienia w zawieszeniu domaga się prokuratura dla byłego urzędnika kontroli skarbowej, który miał być skorumpowany przez znanego gastronomika. Jakiej kary prokurator będzie domagać się dla Pawła Golemy, jeszcze nie wiadomo.
"Kamerzysta", który dla wyświetleń i subskrypcji upadlał niepełnosprawnego intelektualnie chłopaka, nie ma nic przeciwko temu, żeby media relacjonowały jego proces. Ale sąd ma.
Znany adwokat Szymon L. odpowie przed sądem m.in. za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.
Piotr J., sądzony za usiłowanie zabójstwa innego chłopaka z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu, ciął się, gryzł innych, a na przepustce pobił prababcię.
Po kolejnych doniesieniach o przemocy, a nawet torturach w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Renicach zapadła decyzja o przeniesieniu wszystkich wychowanków do innych placówek. Ma się to odbyć do końca tego tygodnia.
Oddziały z województwa lubuskiego są już na Łotwie, a czołgi 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej jadą na poligon w południowo-wschodniej Polsce.
Stało się to, co niektórzy przewidywali już wiosną. Nowym szefem trzech regionalnych dzienników: "Głos Szczeciński", "Głos Koszaliński" i "Głos Pomorza" został Przemysław Szymańczyk, były redaktor naczelny Radia Szczecin.
Po reportażu w Wirtualnej Polsce Kuratorium Oświaty ma natychmiast skontrolować Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Renicach. "Wyborcza" już w 2015 r. pisała, co się tam dzieje.
"Nie dla indoktrynacji religijnej", "Niezależna edukacja bez Czarnka", "Nie dla średniowiecza w szkole" - grupa aktywistów protestowała w środę w Szczecinie przeciwko ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi i jego planom.
- Nasze poglądy w kwestii bezpieczeństwa, kooperacji w Unii Europejskiej i przestrzegania wartości, które legły u podstaw tworzenia Unii, są identyczne - mówił w poniedziałek marszałek Senatu Tomasz Grodzki, po spotkaniu z przewodniczącym czeskiego...
30 sierpnia 1980 r. Marian Jurczyk i wicepremier Kazimierz Barcikowski podpisali w Szczecinie porozumienie, które dało polskim robotnikom prawo tworzenia wolnych związków zawodowych. W Szczecinie strajkowało ponad 350 zakładów.
Pracownik Orlenu przez 12 godzin sprzedaje paliwo, przyrządza hot dogi, sprząta stację, myje i odkaża toalety, waży liście sałaty, zamiata okolicę i co godzinę sprawdza temperaturę w lodówkach. To tylko część obowiązków.
Na filmie, na którego premierę zaprasza prezydent Piotr Krzystek, wydarzenia sierpnia 1980 r. będzie tłumaczył Mieczysław Ustasiak, były działacz "Solidarności", a w nowych czasach Akcji Katolickiej, zwolennik rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Maksymalnie 18 stopni Celsjusza, zachmurzenie i deszcz - taka pogoda ma dominować w ostatni weekend tegorocznych wakacji na szczecińskim Wybrzeżu.
W niedzielę w Bobolicach prezes rady ministrów weźmie udział w IV Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi. Będzie msza święta i "Bara, bara, bara, riki tiki tak...".
Lawina propagandowego absurdu spowodowana matnią, w jakiej znalazła się na polsko-białoruskiej granicy grupa uchodźców, dotarła już na Pomorze Zachodnie.
To będzie mocny, więzienny serial. Pochodząca ze Szczecina gwiazda polskiego kina Agata Kulesza gra sędzię, która trafia za kraty za zabójstwo.
Świadek Tomasz O. żadnej wiedzy o korupcji w zachodniopomorskim zarządzie melioracji nie ma, ale uważa, że należałoby ukarać senatora Gawłowskiego i marszałka Olgierda Geblewicza. Wcześniej odwiedzili go niezidentyfikowani agenci CBA.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.