- czwartek, 17 lutego 2022
-
Dziękujemy za dziś! Do zobaczenia!
-
Radosław Leniarski już napisał o tym konkursie, tak fascynującym z wielu względów.
Kamiła Walijewa nie wytrzymała presji. Łzy 15-latki. Złoto dla Anny Szczerbakowej
Rosjanki nie zajęły wszystkich miejsc na podium, bo przyłapana na dopingu Kamiła Walijewa zepsuła program dowolny. Dzięki temu triumfatorki otrzymają medale - zamiast misiów panda. Polka Jekaterina "Katia" Kurakowa po kapitalnym programie dowolnym awansowała o 12 miejsc.
-
Dwunaste miejsce ????Jekateriny Kurakowej w rywalizacji solistek to drugi najlepszy wynik Polki w historii. W 1994 roku w Lillehammer ????Anna Rechnio była dziesiąta.#FigureSkating #NaszPekin #Pekin2022 #Beijing2022 #Olympics
— Sport ? Poinformowani.pl (@igrzyska24pl) February 17, 2022 -
Rafał Stec w sprawie Kamiły Walijewej:
Igrzyska, z których zapamiętam przede wszystkim skrzywdzone dziecko
— Rafał Stec (@RafalStec) February 17, 2022 -
Jekaterina Kurakowa zakończyła rywalizację na 12. miejscu.
-
PILNE
Łyżwiarstwo figurowe. Płacząca Kamiła Walijewa dopiero na czwartym miejscu. Złoto dla Anny Szczerbakowej, srebro dla Aleksandry Trusowej, a brąz dla Japonki Kaori Sakamoto. Rosjanki nie zajęły całego podium, zdobyły złoto i srebro.
Odbędzie się zatem dekoracja najlepszych solistek, bo w pierwszej trójce nie ma Walijewej (ustalono wcześniej, że w razie jej medalu ze wszystkim trzeba będzie czekać aż do wyjaśnienia jej dopingowej wpadki).
-
Błędy i upadki Kamiły Walijewej. Które miejsce zajmie?
-
PILNE
Jeszcze jeden upadek Walijewej.
-
PILNE
Upadek Walijewej!
-
PILNE
"Bolero" Ravela i Kamiła Walijewa.
-
PILNE
Niespełna 18-letnia Anna Szczerbakowa obejmuje prowadzenie. Teraz prowadząca po programie krótkim Kamiła Walijewa, 15-latka, największa gwiazda łyżwiarstwa figurowego, w organizmie której znaleziono niedawno niedozwoloną substancję.
-
Trusowa utrzymała prowadzenie po występie Japonki Kaori Sakamoto. A więc wszystko wskazuje na to, że pierwsze trzy miejsca zajmą Rosjanki. Teraz "zatańczy" Anna Szczerbakowa, a później - Kamiła Walijewa.
Sakamoto jest druga.
-
Przed nami trzy najlepsze solistki z programu krótkiego. Prowadzi - po fenomenalnym występie - Rosjanka Aleksandra Trusowa.
-
Czas na sześć najlepszych solistek z programu krótkiego. Rywalizację zakończy występ Kamiły Walijewej.
-
Kurakowa wypada z pierwszej trójki, nie będzie jej najpewniej w pierwszej dziesiątce. Ale awansowała imponująco - po programie krótkim była 24, zawody skończy najprawdopodobniej na 12. pozycji.
-
Kurakowa spada na trzecie miejsce. Do końca rywalizacji jeszcze dziewięć występów.
-
Kurakowa przed kamerami Eurosportu:
"To było marzenie zrobić czysty program i chyba spełniłam to marzenie" ?
— Eurosport Polska (@Eurosport_PL) February 17, 2022
Katia, było pięknie ????
?? WSZYSTKIE przejazdy programu dowolnego do obejrzenia w @_PlayerPL ?? https://t.co/aUGbh11ToV #HomeOfTheOlympics #Beijing2022 #Pekin2022 #FigureSkating pic.twitter.com/7T7Ip1PUp9 -
PILNE
Amerykanka Mariah Bell, 11. po programie krótkim, spycha Jekaterinę Kurakową na drugie miejsce.
-
12. po programie krótkim Czeszka Eliska Brezinova także przegrała z Kurakową. Reprezentantka Polski ciągle prowadzi.
-
Koniec przerwy, wracamy do rywalizacji solistek.
-
Łyżwiarstwo figurowe. Trwa przerwa. Pozostało 12 zawodniczek, prowadzi wciąż Jekaterina Kurakowa. Kim jest urodzona w Rosji solistka, która reprezentuje Polskę? Zachęcamy do kliknięcia w tekst Joanny Wiśniowskiej.
Piruety Jekateriny Kurakowej. Urodzona w Moskwie, pojedzie dla Polski. I przede wszystkim dla siebie
Po dwunastu latach przerwy Polska znów ma reprezentantkę w konkurencji solistek w łyżwiarstwie figurowym. W dodatku urodzoną w Moskwie.
-
PILNE
Kurakowa jechała z kontuzją!
- Aż trudno mi uwierzyć, że tak dałam radę - powiedziała w TVP. - Wiedziałem że mogę pokazać dużo, i starałam się pokazać moje wszystkie moce, pokazać siebie z najlepszej strony. Powiedziałam "Kochanie, udało się!", bo wiedziałam, że mój chłopak mnie wspiera, że ma łzy w oczach oglądając mnie. Denerwował się, chciałam mu powiedzieć, że czułam jego wsparcie. Myślałam też o rodzinie. W programie krótkim wyczuwałam strach wśród łyżwiarek, co tam będzie. Bardzo mało dziewczyn przejechało go bezbłędnie. A dziś znów był stres, ale i odpowiedzialność, poczucie, że mogę, i że muszę pokazać, co umiem.
Doznałam wczoraj kontuzji nogi. Bolało. Musiałam zmienić kombinację w programie na taką, której nigdy nie próbowałam. Stresowałam się. Ale się udało, choć jechałem z bólem. Biorę energię od kibiców i oddaję im wdzięcznością. Występ oceniam na 5. Mogła być szóstka, ale naprawdę, cieszę się z programu dowolnego. A i z krótkiego cieszę się - że się nie poddałam.
-
Kombinacja norweska. Złoto dla Norwegów, srebro dla Niemców, brąz dla Japończyków.
-
Polkę nie wyprzedziła nawet Amerykanka Karen Chen, 13. po krótkim programie. To dwukrotnie czwarta łyżwiarka mistrzostw świata w 2017 i 2021 r. Ale nawet ona popełniła w Pekinie błędy - np. zaliczyła podparcie skoku, zamiast potrójnego lutza wykonała pojedynczy, a wreszcie upadła przy potrójnym rittbergerze (ryzykownie zaplanowanym na koniec występu). Czyli w debiucie olimpijskim 19-letnia Polka będzie co najmniej 13.
-
Kurakowa ciągle na pierwszym miejscu. Będzie co najmniej 13.
-
Tymczasem w głównym centrum prasowym, na codziennym briefingu, przedstawicielka organizatorów Yan Jiarong stwierdziła, że to jej ostatnie spotkanie z reporterami. Wykorzystała je doskonale i z przytupem.
Na pytanie o pracę przymusową Ujgurów w Sinkiangu, odpowiedziała, że sprawa łamania praw człowieka w tej głównie muzułmańskiej prowincji Chin "jest oparta na kłamstwach". Wbrew faktom, dostarczonym przez liczne dane satelitarne, raporty świadków i dziennikarzy, dowodzącym eksterminacji ujgurskiej kultury.
Yan, była członkini przedstawicielstwa Chin w ONZ powiedziała też, że "są tylko jedne Chiny". Nawiązała w ten sposób do Tajwanu, występującego na igrzyskach jako Chińskie Tajpej. Tajwan to demokratyczny kraj, żyjący pod presją groźby inwazji, zapowiadanej przez przywódcę Chin Xi Jinpinga. Jiarong dodała też: "Chiny są przeciwne upolitycznianiu igrzysk olimpijskich".
-
Oto występ Kurakowej:
? Magiczny, hipnotyzujący i wzruszający występ Jekateriny Kurakowej do muzyki Charliego Chaplina ??
— Eurosport Polska (@Eurosport_PL) February 17, 2022
CAŁE igrzyska na żywo w @_PlayerPL #HomeOfTheOlympics #Beijing2022 #Pekin2022 #FigureSkating pic.twitter.com/e7yzuqx09C -
Krótkie podsumowanie występu naszej reprezentantki.
Kurakowa po klęsce w programie krótkim (weszła do finałowej grupy z przedostatnim wynikiem) wykonała w znakomitym stylu i niemal bezbłędnie program dowolny do muzyki z filmu Charliego Chaplina "Światła Rampy". Skok, na którym się wyłożyła w programie krótkim - podwójny aksel - tym razem wyszedł doskonale.
Zwłaszcza ostatnie dwie minuty programu były doprawdy imponujące. W świetnym tempie, z choreografią oddającą muzykę i to, co się kojarzy z filmem. - Kochanie, udało się! - ze łzami radości w oczach powiedziała po zakończeniu programu do kamery. Zdobyła 126,76 pkt i objęła prowadzenie, którego na pewno długo nie odda.
-
Bez upadków, ale z dokrętkami w części skoków. Piękna sekwencja kroków i piruety, a po występie - łzy ulgi.
— Agnieszka Musiał (@AgaszkaMusial) February 17, 2022
Jekaterina Kurakowa kończy debiut olimpijski z notą 185,84. (126,79 za dowolny).#Beijing2022 #figureskating pic.twitter.com/M74AaFdFpF -
"Kochani, udało się!" - krzyknęła do kamery wzruszona Kurakowa.
-
PILNE
Magia! Żadnych wyraźnych błędów, czysty artyzm. Mierząca 153 cm wzrostu Kurakowa zakończyła swój występ, na pewno awansuje w klasyfikacji.
-
Brawurowe i bezbłędne skoki i obroty Polki, oby tak dalej.
-
Dobry początek Kurakowej, żadnych potknięć.
-
PILNE
Kurakowa już zaczęła.
-
PILNE
Saarinen zakończyła swój występ. Teraz Kurakowa. Ma cztery minuty, by awansować w tabeli.
-
Łyżwiarstwo figurowe. Finka Jenni Saarinen już zaczęła. Po niej na lód wjedzie Kurakowa.
-
Łyżwiarstwo figurowe. 19-letnia Jekaterina Kurakowa już się rozgrzewa, wystąpi jako druga.
-
PILNE
Łyżwiarstwo figurowe. Za chwilę rozpocznie się rywalizacja w programie dowolnym solistek. Wystąpi w barwach Polski Jekaterina Kurakowa, która do tej rundy awansowała ledwo, ledwo. W programie krótkim zajęła 24. miejsce, najlepsza tam była 15-letnia Rosjanka Kamiła Walijewa, która startuje, choć w jej organizmie wykryto niedozwoloną substancję.
Napisał o tym smacznie Radosława Leniarski, zachęcamy do kliknięcia w link:
Przyłapana na dopingu Kamiła Walijewa wygrała w programie krótkim i jedzie po złoto
Dwie łyżwiarki z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, w tym 15-letnia Kamiła Walijewa, prowadzą po programie krótkim. Reprezentująca Polskę Jekaterina Kurakowa przewróciła się przy pierwszej kombinacji, ale awansowała do programu dowolnego.
-
PILNE
Łyżwiarstwo szybkie. Złoto w wyścigu na 1000 m dla Japonki Miho Takagi, która w 13. parze pobiła rekord olimpijski. Srebro zdobyła Holenderka Jutta Leerdam, a brąz - Amerykanka Brittany Bowe.
Karolina Bosiek zajęła 17. miejsce, a Andżelika Wójcik - 20.
-
PILNE
Łyżwiarstwo szybkie. Wójcik zaczęła niezwykle mocno, ale przegrała z Wust bardzo wyraźnie. Dopiero 14. czas Polki...
-
Znakomity początek Andżeliki Wójcik...
-
PILNE
Łyżwiarstwo szybkie. 25-letnia Andżelika Wójcik już na starcie. CV jej rywalki Ireen Wust? 13 medali olimpijskich, z czego sześć złotych. I dużo więcej medali mistrzostw świata.
-
Łyżwiarstwo szybkie. Wracamy do rywalizacji, tor wyczyszczony. Teraz 10. para, w 12. - Andżelika Wójcik. Rywalka Polki będzie wyjątkowo szybka Holenderka Ireen Wust.
-
Andżelika Wójcik wystartuje za kilkanaście minut lub więcej, czasu jest więc tyle, by obejrzeć skrót finału kobiet w hokeju na lodzie:
?????????????? ????????????? Kraina hokejowym złotem płynąca ?? #tvpsport #Beijing2022 #RazemPoMedal pic.twitter.com/ImS1o9jl6g
— TVP SPORT (@sport_tvppl) February 17, 2022 -
PILNE
Łyżwiarstwo szybkie. Karolina Bosiek przegrała wyścig z reprezentantką Korei, zajmuje obecnie siódme miejsce. Polka kręci głową z niezadowolenia.
-
PILNE
Łyżwiarstwo szybkie. Para numer 7 zakończyła rywalizację, czas na Karolinę Bosiek. Jej rywalką jest Koreanka Kim Min-sun.
-
Łyżwiarstwo szybkie. Wystartowała szósta para. A więc za kilka chwil zobaczymy Karolinę Bosiek, 21-latkę urodzoną w Tomaszowie Mazowieckim.
-
Zanim na tor wjadą na łyżwach Polki, zdążą Państwo przeczytać podsumowanie tego, co działo się dziś w narciarstwie alpejskim. Albo może lepiej otworzyć sobie tekst w nowej karcie i poczekać z nim na koniec rywalizacji panczenistek?
Anna Kwiatkowska pisze m.in. o tym, jak Mikaela Shiffrin, ulubiona sportowczyni Igi Świątek, nie wykorzystała ostatniej w Pekinie szansy na medal.
Michelle Gisin obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej w kombinacji. Wicemistrzynią została Wendy Holdener. Do kolekcji alpejskich medali Szwajcarów w Pekinie dołożyły złoto numer pięć i pierwsze srebro.
-
Łyżwiarstwo szybkie. Zaczęło się. Szanse Polek na medal są małe, ale sprawianie niespodzianek lub wywoływanie sensacji nie należą do rzeczy zabronionych na igrzyskach.
-
Łyżwiarstwo szybkie. Za kilka chwil początek rywalizacji panczenistek w wyścigu na 1000 m. Karolina Bosiek pojedzie w ósmej parze, a Andżelika Wójcik - w 12.
-
Biathlon. Bieg ze startu wspólnego na 12,5 km odbędzie się w piątek, a nie w sobotę. Powodem tej zmiany są prognozowane na weekend mocne podmuchy wiatru oraz bardzo niska temperatura. W piątkowej rywalizacji kobiet weźmie udział Monika Hojnisz-Staręga, start o 8 polskiego czasu.
-
Łyżwiarstwo szybkie. Już za pół godziny finał na 1000 m, a w nim dwie polskie panczenistki: Andżelika Wójcik i Karolina Bosiek.
-
Tymczasem polscy skoczkowie są już w kraju. Nie mieli przyjemnej podróży, choć akurat Dawid Kubacki zniósł ją chyba najmniej boleśnie:
Dawid Kubacki po 27 godzinach podróży: Ten brązowy medal smakuje jak złoto. Zdecydowanie. Tym bardziej w takim sezonie. Jestem dumny z całej drużyny @sport_tvppl #skokoholicy #skijumpingfamily
— Filip Kołodziejski (@kolodziejsky_) February 16, 2022 -
Mikaela Shiffrin wypadająca z trasy.
"To jest szok" ??
— Eurosport Polska (@Eurosport_PL) February 17, 2022
Mikaela Shiffrin kolejny raz wypadła z trasy i wyjeżdża z Pekinu bez indywidualnego medalu ??#HomeOfTheOlympics #Beijing2022 #Pekin2022 #AlpineSkiing pic.twitter.com/x6YNcJ9eLv -
Szwajcarka Michelle Gisin jadąca po złoto.
-
Kombinacja alpejska. Szwajcarka Michelle Gisin pokonała swoją rodaczkę Wendy Holdener oraz Włoszkę Federicę Brignone i zdobyła złoty medal. Znowu pech megagwiazdy Mikaeli Shiffrin - Amerykanka raz jeszcze na tych igrzyskach wypadła z trasy.
-
A skoro zaczęliśmy od hokeja, to zachęcamy do przeczytania tekstu Andrzeja Kulaska o męskim turnieju. W nim nie ma już ani Kanady (przegrała ze Szwecją), ani USA (porażka ze Słowacją). I nie jest to sensacja.
(Uwaga na tytuł!)
"Gówno! Jak nazwać to inaczej?". Na tafli w Pekinie brakuje największych artystów
Wyposzczeni po ośmiu latach kibice mieli dostać na igrzyskach olimpijskich wielkie święto hokeja. Skończyło się na wielkim rozczarowaniu. Fani hokeja pozostaną głodni
-
Dzień dobry! Zacznijmy od wielkich hokejowych derbów. W finale hokeja na lodzie kobiet Kanada wygrała z USA 3:2. Broniące tytułu Amerykanki strzeliły kontaktową bramkę na minutę przed ostatnią syreną, ale nie dogoniły rywalek. Dwie brami dla triumfatorek strzeliła Marie-Philip Poulin.
To szlagier z oczywistych powodów - od czasu wprowadzenia na igrzyska kobiecego hokeja (1998 r), wygrywają tylko te dwie reprezentacje. Pięć razy złoto zdobyła Kanada (licząc z tym wywalczonym chwilę temu), dwa razy - USA. Od 2010 r. olimpijski finał kobiet ma zawsze ten sam skład, w każdym z tych finałów bramki strzelała wspomniana wyżej Poulin. Wow!
Czwartek na igrzyskach w Pekinie. Trzy Polki na starcie, każda na łyżwach [NA ŻYWO]
Marek Deryło