- czwartek, 10 lutego 2022
-
I na tym kończymy relacjonowanie czwartkowych zmagań na igrzyskach w Pekinie. Do jutra!
-
Hokej. W Pekinie dochodzi północ, skończyły się ostatnie czwartkowe mecze w turnieju hokejowym. Amerykanie w starciu z Chińczykami rozkręcili się w ostatniej tercji i wygrali cały mecz 8:0. W toczącym się równolegle drugim spotkaniu grupy A Kanada pokonała Niemcy 5:1.
-
Hokej. Trwają dwa mecze w grupie A turnieju hokejowego. Chińczycy stawiają zaskakująco zacięty opór drużynie USA i po dwóch tercjach przegrywają tylko 0:4. W drugim meczu Kanada prowadzi z Niemcami 4:1.
-
Saneczkarstwo. Koniec rywalizacji sztafet. Złoto dla Niemiec, srebro dla Austrii, po brąz sięga Łotwa. Polska na dobrym, ósmym miejscu.
-
Saneczkarstwo. Swoje ślizgi zakończyło dziewięć sztafet, Polacy na czwartym miejscu. Do końca rywalizacji jeszcze cztery drużyny.
-
Saneczkarstwo. Polacy na czele po przejeździe sześciu drużyn! W rywalizacji bierze udział 14 sztafet.
-
Saneczkarstwo. Rozpoczęła się rywalizacja saneczkarskich sztafet z udziałem Polaków. To widowiskowa konkurencja, na poszczególnych sztafetach jedzie saneczkarka, saneczkarz i dwójka saneczkarzy. Kolejna zmiana może ruszyć na tor wtedy, gdy do mety dojedzie poprzednia. Liczy się czas łączny.
-
Łyżwiarstwo szybkie. Piękna walka na 5000 m i złoto dla Holenderki Irene Schouten - już drugie na igrzyskach w Pekinie! Widemann ze srebrem, Sablikova z brązowym medalem na koniec swojej przebogatej kariery.
-
Łyżwiarstwo szybkie Sablikova nie będzie miała złota, ba, może pozostać bez medalu! Teraz wyprzedziła ją Kanadyjka Isabelle Weidemann. Pozostała jedna para.
-
Łyżwiarstwo szybkie. Tymczasem na mecie Czeszka Martina Sablikova - trzykrotna złota medalistka olimpijska, w tym dwukrotna na dystansie 5000 m. Świetny występ, objęła prowadzenie, ale przed nią jeszcze dwie bardzo silne pary.
-
Skoki narciarskie. Wątpliwości rozwiane - Paweł Wąsek wystąpi w konkursie na skoczni dużej w Pekinie. Poza drużyną tym razem Stefan Hula.
ZIO #Pekin2022: Trener Michal Doležal ogłosił skład naszej reprezentacji na kwalifikacje do konkursu olimpijskiego na skoczni dużej w Zhangjiakou.
— Polski Związek Narciarski (@pzn_pl) February 10, 2022
___#teamPoland #polishskijumpingteam #skijumpingfamily #skijumping #skokinarciarskie #PolskiZwiązekNarciarski #pzn #Beijing2022 pic.twitter.com/x1GUN9d6l0 -
Łyżwiarstwo szybkie. Polka na mecie ze stratą ponad 18 sekund do liderki. Nokaut. Magdalena Czyszczoń prawdopodobnie zakończy tę rywalizację na ostatnim miejscu.
-
Łyżwiarstwo szybkie. Rusza Magdalena Czyszczoń. Ona nie jest wśród faworytek tego wyścigu, zakwalifikowała się do niego z listy rezerwowych. Dla niej kluczowym występem w Pekinie będzie wyścig drużynowy, z którego z Polki dwa razy przywoziły medale igrzysk. Rywalką Magdaleny Czyszczoń w wyścigu na 5000 m jest Chinka Mei Han.
-
Łyżwiarstwo szybkie. Zaczyna się rywalizacja panczenistek na 5000 m. Na starcie stanie 12 zawodniczek, w tym zakwalifikowana do tego występu w ostatniej chwili Magdalena Czyszczoń. Ona wystartuje w drugiej z sześciu par.
-
Skoki narciarskie. Kubacki i Stoch po 125 m w trzecim i ostatnim skoku treningowym. To miejsca z końca pierwszej dziesiątki. Nie skakało kilku skoczków z czołówki - oprócz Kobayashiego i Fettnera także Kraft, Tande i Klimow.
-
Skoki narciarskie. Paweł Wąsek znów lepszy od Stefana Huli. Wiele wskazuje na to, że to Wąsek wystartuje jutro w kwalifikacjach konkursu indywidualnego.
-
Skoki narciarskie. Czyżby szansa na odrodzenie fińskich skoków? Anti Aalto w trzecim dziś skoku treningowym aż 135 m!
-
Skoki narciarskie. W drugiej z trzech dzisiejszych serii treningowych najdalej Marius Lindvik - 134 m. Kobayashi i Fettner chyba do rywalizacji ruszą "na świeżości" - znów odpuścili skakanie treningowe.
-
Skoki narciarskie. Polacy już oddali swoje drugie dziś skoki treningowe. Kubacki - 122,5 m, Żyła - 121,5 m, Stoch - 121 m, Hula - 118,5 m, Wąsek - 115 m. To dobre i równe skoki, ale rywale skakali dalej: Peter Prevc i Daniel Andre Tande po 130 m.
-
Hokej. Koniec meczu, Finlandia - Słowacja 6:2. Dziś jeszcze dwa spotkania w grupie A: pełen podtekstów mecz USA - Chiny i ciekawszy sportowo pojedynek Kanada - Niemcy. Nie słyszeliście do tej pory o chińskich hokeistach? Nie szkodzi, mało kto o nich słyszał. I dlatego polecamy ten tekst Radka Leniarskiego.
Chiński hokeista nie zamierza przegrać 0:15. Tylko że nie do końca jest chiński
Chcieli wyrzucić Chińczyków z igrzysk za zaniżanie poziomu hokeja, choć ci są gospodarzami. Ale oni się uratowali, zagrają. I teraz każde nazwisko reprezentanta brzmi jak najbardziej po chińsku
-
Hokej. Pięć minut do końca meczu Finów ze Słowakami. Finlandia prowadzi już 6:2.
-
Skoki narciarskie. Stefan Kraft przed Peterem Prevcem i Danielem Andre Tande - tak wygląda czołówka zakończonej właśnie pierwszej serii treningowej na olimpijskiej dużej skoczni. Polacy? Dawid Kubacki - 9 , Piotr Żyła - 11, Kamil Stoch - 18, Paweł Wąsek - 34, Stefan Hula - 38. Nie skakali złoty i srebrny medalista na skoczni normalnej Ryoyu Kobayashi i Manuel Fettner. W serii treningowej nie są przyznawane punkty za styl, ale stosowany jest przelicznik wiatru i belki startowej.
Wyniki drużynowe 1. czwartkowego treningu w #Pekin2022:
— Adam Bucholz (@Bucholz_Adam) February 10, 2022
???? 295,4
???? 280,5
???? 275,8
???? 254,1
???? 254,1
???? 238,2
???? 224,2
???? 191,5 (R. Kobayashi DNS)
???? 149,4
???? 119,6
#skijumpingfamily @skijumpingpl @Eurosport_PL -
Skoki narciarskie. Piotr Żyła 126,5 m, Kamil Stoch 127 m. Po 135 m skoczyli Peter Prevc i Daniel Andre Tande. W kontekście tych skoków występy Polaków, cóż, przeciętne.
-
Hokej. Źle zaczyna się trzecia tercja dla Słowaków. Tracą gola, Finlandia - Słowacja 5:2.
-
Skoki narciarskie. Dawid Kubacki w locie! 131 m, dobry skok medalisty olimpijskiego na skoczni normalnej, to na razie drugi wynik, za Simonem Ammannem.
-
Skoki narciarskie. Paweł Wąsek 122 m, dalej od Stefana Huli. Na razie konkurencję zdeklasował... Simon Ammann skokiem na 133 m.
-
Skoki narciarskie. Stefan Hula oddał skok na 113 m. Niezbyt daleko. Dla Huli i Pawła Wąska treningi są o tyle ważne, że spośród nich trener Michal Doleżal wybierze czwartego skoczka do sobotniego konkursu indywidualnego na dużej skoczni. Miejsce w nim Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły jest niepodważalne.
-
Skoki narciarskie. Rozpoczęła się pierwsza z trzech dzisiejszych serii próbnych na dużej skoczni. Na liście 65 zawodników, w tym czterech Polaków: Stefan Hula, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch.
-
Hokej. Czyżby Słowacy wracali do gry? Strzelili gola, przegrywają z Finami 2:4.
-
Hokej. Oho, Finowie się rozpędzają i prowadzą już ze Słowakami 4:1. Za chwilę rozpoczyna się seria treningowa skoczków na dużej skoczni.
-
Hokej. Koniec pierwszej tercji. Na razie Finlandia - Słowacja 3:1.
-
Hokej. Finowie wychodzą na prowadzenie 2:1 w hokejowym meczu ze Słowacją.
-
Hokej. Gol dla Finlandii! A zatem Słowacja - Finlandia 1:1.
-
Hokej. Na lodowisku w Pekinie rozpoczął się dzisiejszy hit turnieju hokejowego Słowacja - Finlandia. Na razie prowadzą Słowacy 1:0 po golu zaledwie 17-letniej nadziei słowackiego hokeja, Juraja Slafkovskiego.
-
A oto Therese Johaug na mecie biegu na 10 km. Norweżka ma już dwa złota na igrzyskach w Pekinie i staje się bohaterką tych igrzysk. Na poprzednich, w Pjongczangu, jej nie było - odbywała wówczas karę zawieszenia za doping.
-
Biegi narciarskie. Znamy wyniki Polek na 10 km. Izabela Marcisz była 29, Monika Skinder - 49, Karolina Kukuczka - 64, a Magdalena Kobielusz - 78.
-
Biegi narciarskie. Na czołowych miejscach w biegu na 10 km nic się już nie zmieni. Złoto dla Therese Johaug po fantastycznym, emocjonującym biegu. Norweżka lepsza o 0,4 s od Finki Kerttu Niskanen, trzecia również Finka Krista Parmakoski.
-
Nieprajewa bez medalu! Przegrała brąz o 0,1 sekundy z Finką Parmakoski!
-
Nieprajewa osłabła, na 6,8 km ma dopiero czwarty międzyczas. Ona powalczy o medal, ale już nie o złoto, z którego - wszystko na to wskazuje - będzie cieszyła się Therese Johaug.
-
Niskanen na mecie! To niebywałe, Finka przegrała z Johaug o 0,4 sekundy! Złoto może odebrać Norweżce jeszcze chyba tylko Rosjanka Nieprajewa.
-
Na 8,6 km Niskanen tylko niecałe 2 sekundy przed Johaug! Norweżka wyraźnie przyspieszyła, teraz finiszuje.
-
Spośród faworytek tego biegu Johaug była w najgorszej sytuacji, bo wystartowała jako pierwsza. Inne zawodniczki mogą dostosowywać tempo do biegu Norweżki.
-
Przenosimy się na 6,3 km. A tam świetny wynik Niskanen, ona o 11 sekund szybsza od Johaug! Czyżby Norweżka miała jednak przegrać złoto? Z tyłu biegnie przecież jeszcze niesamowita Nieprajewa!
-
Ulala! Niesamowity początek biegu Natalii Nieprajewej! Rosjanka na 1,8 km o 7 sekund lepsza od najlepszej z rywalek!
-
Tymczasem na trasę ruszyła druga z Polek, Monika Skinder.
-
Jeszcze mocniej zaczęła Finki Kerttu Niskanen i Krista Parmakoski. One z lepszym wynikiem na 1,8 km, niż Johaug.
-
Ależ początek biegu w wykonaniu Johaug! Norweżka na 1,8 km z przewagą 12 sekund nad Amerykanką Jessie Diggins.
-
Na trasę biegu ruszyła Therese Johaug, faworytka tego biegu. Ona ma już złoto w skiathlonie i ochotę na kolejne, właśnie w biegu na 10 km.
-
Dobry początek biegu w wykonaniu Izabeli Marcisz. Na 1,8 km Polka najlepsza spośród dwunastu zawodniczek, które do tej pory minęły ten punkt pomiaru czasu.
-
Olimpijska trasa biegu na 10 km jest trudna - w zasadzie nie ma na niej odcinków płaskich. Dziś biegaczkom przeszkadza silny wiatr.
-
Rusza Izabela Marcisz, medalistka juniorskich i młodzieżowych mistrzostw świata. Do boju!
-
Izabela Marcisz wystartuje z nr 12, Monika Skinder - 55, Magdalena Kobielusz - 76, Karolina Kukuczka - 81.
-
Biegi narciarskie. Zaczyna się rywalizacja biegaczek na 10 km stylem klasycznym. Osiem lat temu w Soczi na tym dystansie złoto wywalczyła Justyna Kowalczyk, teraz pobiegną cztery Polki, w tym najlepsza z nich Izabela Marcisz.
-
Hokej. Od wczoraj trwa turniej mężczyzn. W pierwszym dzisiejszym meczu w grupie C Szwecja wygrała z Łotwą 3:2. O tym, na kogo patrzeć w turnieju hokejowym, pisze Wojciech Todur.
Hokej bez zawodników z NHL ma być demonstracją siły konkurencyjnej ligi
Rozpoczęty w środę turniej hokejowy podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie ma być demonstracją siły rosyjskiej ligi KHL. Najlepsi gracze na świecie będą w tym czasie rywalizować o ligowe punkty na taflach NHL.
-
Narciarstwo alpejskie. Kończy się rywalizacja w kombinacji alpejskiej, która po tych igrzyskach znika z programu olimpijskiego. Z trasy zjazdu wypadł faworyt tej konkurencji, Francuz Alexis Pinturault. Po medale sięgnęli więc inni: Johannes Strolz z Austrii (złoto), Aleksander Aamodt Kilde z Norwegii (srebro) i James Crawford z Kanady (brąz).
Narciarstwo alpejskie. Ostateczny krach formuły kombinacji?
Kombinacja alpejska była koronną konkurencją w czasach, gdy w sporcie stawiano na wszechstronność. Dziś jej atrakcyjność mocno podupadła. Po tym sezonie - olimpijskim - prawdopodobnie przejdzie do historii.
-
Łyżwiarstwo figurowe. Rozstrzygnięta została rywalizacja solistów. Złotym medalistą Amerykanin Nathan Chen, srebrnym Japończyk Yuma Kagiyama, brązowym jego rodak Shoma Uno.
-
Snowboard. W nocy poznaliśmy medalistki w konkurencji halfpipe kobiet. Po złoto sięgnęła Amerykanka Chloe Kim, srebro wywalczyła Hiszpanka Queralt Castellet, a brąz Japonka Sena Tomita. Medal Hiszpanki jest dopiero trzecim krążkiem zimowych igrzysk w historii dla tego kraju! Dla Chloe Kim to już drugie złoto igrzysk, wygrała również cztery lata temu w Pjongczangu. Miała wtedy zaledwie 17 lat!
-
W czwartek na zimowych igrzyskach w Pekinie czekają nas emocje związane m.in. z występem polskich biegaczek narciarskich na 10 km stylem klasycznym i Magdaleny Czyszczoń w łyżwiarskim wyścigu na 5000 m. Z dużą skocznią spróbują zaprzyjaźnić się skoczkowie, oni o medale będą rywalizowali w sobotę.
Czwartek na zimowych igrzyskach Pekin 2022 [NA ŻYWO]
Marcin Wesołek