- sobota, 31 lipca 2021
-
Kończymy relację z sobotnich zmagań na igrzyskach w Tokio. Kończymy w doskonałych humorach - mamy złoto sztafety mieszanej 4x400 m, mamy pierwsze złoto dla Polski na tych igrzyskach. Dekoracja złotych medalistów - w niedzielę po godz. 4 nad ranem. Chyba warto wstać. Albo może się nie kłaść?
-
Lekkoatletyka. Polscy złoci medaliści przed kamerami TVP. Płaczą.
-
Lekkoatletyka. A w ostatnim dzisiejszym finale wystąpiły sprinterki na 100 m. Całe podium dla Jamajki! Pierwsza Elaine Thompson-Herah, druga Shelly-Ann Fraser-Pryce, trzecia Shericka Jackson.
-
Lekkoatletyka. Siedem osób złożyło swój wysiłek na pierwsze na tych igrzyskach złoto dla Polski. Oprócz czwórki która biegła w finale, to także Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan i Beata Hołub-Kowalik. Ta trójka biegła w półfinałach. Medal dostanie cała siódemka, ale na podium - tylko czwórka z finału.
-
Lekkoatletyka. Co za bieg, co za nieprawdopodobne emocje! Pierwszy polski medal olimpijski na bieżni od igrzysk w Moskwie. I to od razu złoty! Brawo drużyna, brawo Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetić, Kajetan Duszyński! Polacy z rekordem Europy, srebro dla Dominikany, brąz dla USA.
-
PILNE
Lekkoatletyka. POLACY MISTRZAMI OLIMPIJSKIMI W SZTAFECIE MIESZANEJ 4x400 M!!!
-
PILNE
Lekkoatletyka. Jeeeeest medal!!! Jest złoto!!!
-
Lekkoatletyka. Ostatnia zmiana, Kajetan Duszyński rusza jako trzeci!
-
Lekkoatletyka. Jest dobrze, Justyna Święty rusza jako druga.
-
Lekkoatletyka. Jesteśmy trzeci, ruszyła Natalia Kaczmarek!
-
Lekkoatletyka. Ruszyli! Dawaj Karol!
-
Lekkoatletyka. Polacy na piątym torze, pierwszy ruszy Karol Zalewski.
-
Lekkoatletyka. Sztafety już wychodzą na stadion. Przypomnijmy skład reprezentacji Polski: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetić i Kajetan Duszyński.
-
Lekkoatletyka. - I'm a Swedish wiking!!! - wydziera się do pustych trybun (i do kamery) Daniel Stahl, ciesząc się ze złota w rzucie dyskiem.
-
Lekkoatletyka. A my już czekamy na bieg sztafet mieszanych 4x400 m. Wiele było kontrowersji związanych z półfinałami i z występem w nim Amerykanów. Reprezentacja USA została zdyskwalifikowana za przekroczenie linii zmian, potem dyskwalifikacja została cofnięta. Amerykanie staną więc na starcie i są faworytami do złota. Polacy? Liczymy na medal. Jaki? Zobaczymy...
Do komisji odwoławczej wpłynęły także protesty innych ekip: Hiszpania, Polska, Holandia, Belgia i Irlandia złożyły apelacje o ponowną dyskwalifikację sztafety amerykańskiej, jednak ta apelacja została odrzucona.https://t.co/7ZN10pvBOB
— Tomasz Wieczorek (@t_wieczorek) July 31, 2021 -
Lekkoatletyka. Dublet Szwedów w rzucie dyskiem! Wygrał Daniel Stahl (68,90), drugie miejsce zajął Simon Pettersson (67,49), trzeci był Austriak Lukas Weisshaidinger (67,07).
-
Siatkówka plażowa. Za chwilę swój mecz o zachowanie szans medalowych rozpoczynają siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Ich rywalami będą Hiszpanie Pablo Herrera Allepuz i Adrian Gavira Collado.
-
Lekkoatletyka. Joanna Jóźwik piąta w swoim biegu. Oznacza to, że nie zobaczymy jej w finale biegu na 800 m.
-
Lekkoatletyka. Za chwilę trzy biegi półfinałowe na 800 m kobiet. W pierwszym pobiegnie Joanna Jóźwik.
-
Lekkoatletyka. W rzucie dyskiem na razie bez niespodzianek: mistrz świata Daniel Stahl cisnął 68,90 m i po dwóch kolejkach rzutów pewnie prowadzi.
-
Tenis. Brązowy medal w singlu kobiet dla Eliny Switoliny. Ukrainka przegrała pierwszego seta z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu 1:6, dwa następne już wygrała - 7:6 i 6:4.
-
Lekkoatletyka. Tymczasem mamy niestety przypadek dopingu na igrzyskach. Na oszustwie złapana nigeryjska sprintrerka Blessing Okagbare.
#BREAKING Nigerian sprinter Blessing Okagbare fails drug test, out of #Olympics: official pic.twitter.com/uG95xfhvyw
— AFP News Agency (@AFP) July 30, 2021 -
Lekkoatletyka. Za chwilę pierwszy dzisiejszy lekkoatletyczny finał - w rzucie dyskiem mężczyzn. Szkoda tylko, że bez naszych dyskoboli - Piotr Małachowski i Bartłomiej Stój przepadli w eliminacjach.
Ostatni rzut Piotra Małachowskiego. Koniec igrzysk wielkiego dyskobola
Zakończyła się wielka olimpijska kariera dyskobola Piotra Małachowskiego. Dwukrotny srebrny medalista olimpijski, mistrz świata w Pekinie w 2015 r., dwukrotny mistrz Europy odpadł w eliminacjach konkursu w Tokio.
-
Lekkoatletyka. Jeszcze o wydarzeniu na które czekamy: finale sztafety mieszanej 4x400, w którym o godz. 14.35 Polki i Polacy powalczą o medal.
Na ostatniej zmianie amerykańskiej sztafety mieszanej 4 x 400 metrów pobiegnie Vernon Norwood - to ten zawodnik, którego na halowych mistrzostwach świata w 2018 dogonił i przegonił Jakub Krzewina ;)
— Athletics News (@Nedops) July 31, 2021
Ale Amerykanie i tak są tutaj faworytami. -
Tenis. Tymczasem w meczu o brąz w singlu kobiet mamy remis 1:1 w setach. Jelena Rybakina z Kazachstanu wygrała pierwszego seta z Ukrainką Eliną Switoliną 6:1, w drugim przegrała 6:7.
-
Lekkoatletyka. Dramat Jamajczyka w skoku w dal. Tajay Gayle, mistrz świata z Dohy, odnosi kontuzję przy skoku, korzysta z pomocy lekarzy. Czy będzie w stanie skakać?
-
Lekkoatletyka. 10.73 Shelly-Ann Fraser-Pryce w najszybszym półfinale na 100 m. Jamajka wyraźnie zwolniła na ostatnich metrach. Późnym popołudniem możemy mieć w tej konkurencji bieg w okolicach 33-letniego rekordu świata, wynoszącego 10.49
-
Lekkoatletyka. Zaczęła się popołudniowa sesja na stadionie olimpijskim. Dziś w planach trzy finały: rzut dyskiem mężczyzn (niestety bez Polaków), sztafeta mieszana 4x400 m i bieg na 100 m kobiet. Trwają eliminacje do tego ostatniego finału.
-
PILNE
Lekkoatletyka. Czekamy na finałowy bieg naszej sztafety mikstowej 4x400 m (godz. 14.35). Jak poinformowali z tokijskiego studia TVP Szymon Borczuch i Marek Plawgo, w naszym zespole dojdzie do aż trzech zmian: zamiast Dariusza Kowaluka na pierwszej zmianie pobiegnie Karol Zalewski, całkowicie zmieni się też duet kobiecy - zamiast Igi Baumgart-Witan i Beaty Hołub-Kowalik pobiegną Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek. Ta pierwsza jeszcze kilka dni temu narzekała na kłopoty zdrowotne, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku.
-
Gimnastyka. Pod nieobecności Simone Biles, złoto w gimnastycznym wieloboju dla innej reprezentantki USA Sunisy Lee. Osiemnastoletnia gimnastyczka pochodzi z Azji. Polecamy tekst Rafała Tomańskiego.
Pomagali CIA, potem o nich zapomniano. Złoto gimnastyczki sukcesem Hmongów z Laosu
Sunisa Lee wygrała gimnastyczny wielobój na igrzyskach olimpijskich. Jej sukces może przyczynić się do zmiany postrzegania przedstawicieli azjatyckich mniejszości etnicznych w USA.
-
Tenis. Trwa mecz o brąz w singlu kobiet. Jelena Rybakina z Kazachstanu wygrała pierwszego seta z Eliną Switoliną 6:1.
-
Lekkoatletyka. Emocjonalny wpis polskiego tyczkarza Pawła Wojciechowskiego na Instagramie. - Samemu sobie jest trudno wytłumaczyć to co przed chwilą się wydarzyło, a co dopiero komukolwiek z Was. Pięć lat ciężkich treningów, wygranych i przegranych, setki dni poza domem, tylko po to żeby ostatecznie przełknąć gorycz porażki - pisze polski mistrz świata, który nie zakwalifikował się do finału swojej konkurencji. - Wstać, przetrawić to i walczyć o to by osiągać dalej swoje cele i spełniać marzenia - kończy Wojciechowski.
-
Tenis. Tymczasem na kort nie wyszła serbska para Djoković/Stojanović, która miała walczyć o brąz w mikście. Mamy walkower, medal trafia więc do australijskiego duetu Barty/Peers.
-
Rugby. Jest drugi medal igrzysk dla malutkiego Fidżi. Po złocie rugbystów po brąz sięgnęły rugbystki, pokonując 21:12 Wielką Brytanię. Złoto dla Nowej Zelandii, srebro dla Francji.
-
Tenis. Pablo Carreno Busta z brązowym medalem igrzysk w Tokio! Hiszpan pokonał Novaka Djokovicia 6:4, 6:7, 6:4.
-
Łucznictwo. Niespodzianka w turnieju mężczyzn. Mete Gazoz z Turcji ze złotem, co szokuje o tyle, że zwykle konkurencje łucznicze wygrywają Koreańczycy. Tym razem nie było ich nawet na podium! Przy okazji przypominamy tekst Rafała Tomańskiego sprzed kilku dni o tym, co łucznictwo znaczy dla Koreańczyków.
Korea na igrzyskach kontynuuje odwieczną walkę z Japonią
Igrzyska na Dalekim Wschodzie dają państwom tego regionu pole nie tylko do rywalizacji sportowej, ale i do odnowienia historycznych sporów. Prym w takim podejściu wiedzie Korea Południowa.
-
Tenis. Kłopoty Djokovicia w decydującym secie meczu o brązowy medal. Jego rywal, Pablo Carreno Busta, wygrywa z Serbem 4:2. Serwuje Hiszpan.
-
Żeglarstwo. Piotr Myszka mówi w TVP o tym, co działo się w Tokio: - Musiałem ryzykować, więc zaryzykowałem. Dziękuję żonie i dzieciakom. Co dalej? Na razie pojadę na wakacje, których nie miałem chyba z 15 lat. A potem zastanowię się, czy dalej będę zawodowo pływał.
-
Radek Leniarski prosto z igrzysk pisze o dramacie Piotra Myszki. I to tym, jak drobiazgowe przygotowania poprzedzały start naszych żeglarzy w Tokio.
Prądy, wiatry, żagle. Jak Piotr Myszka walczył z falami i przegrał medal
Dramat na regatach: marzący o medalu, czwarty przed startem do finałowego wyścigu RS:X Piotr Myszka, został zdyskwalifikowany. Marzenia o krążku prysły.
-
Tenis. Djoković wciąż w walce o brąz. Drugiego seta wygrał z Carreno Bustą po tie-breaku.
-
Strzelectwo. Tymczasem San Marino wyprzedziło Polskę w klasyfikacji medalowej igrzysk w Tokio. Alessandra Perilli i Gian Marco Barti wywalczyli srebro w konkurencji mieszanej strzeleckiego trapu. To drugi medal dla miniaturowej republiki, po brązie Perilli.
-
Tenis. Wciąż będąc w szoku po tym co wydarzyło się w żeglarstwie, przenieśmy się na tenisowy kort, gdzie o brązowy medal walczy Novak Djoković. I na razie jest tego medalu dalej niż bliżej - Serb przegrał pierwszego seta z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą, w drugim jest remis 4:4. Djoković wygląda na bardzo zdenerwowanego.
-
Żeglarstwo. Zdyskwalifikowany z ostatniego wyścigu Francuz Goyard zachowa srebro - miał wystarczająco dużą przewagę wywalczoną w poprzednich wyścigach. Ostatecznie mistrzem olimpijskim Kiran Badloe, srebro dla Goyarda. Brąz wywalczył jednak nie Izraelczyk Cohen, a Chińczyk Bi Kun. Piotr Myszka zostanie sklasyfikowany na szóstym miejscu.
-
Żeglarstwo. Wyścig się kończy, wygrywa Izraelczyk Yoav Cohen, który prawdopodobnie z siódmego miejsca awansuje na najniższy stopień podium. Załamany Piotr Myszka już na brzegu.
-
Żeglarstwo. Sędziowie wykluczają też Francuza Thomasa Goyarda. A zatem z rywalizacji wyrzuceni zostali drugi, trzeci i czwarty żeglarz w klasyfikacji generalnej.
-
Żeglarstwo. Nieprawdopodobna, dramatyczna sytuacja na żeglarskim akwenie. Cieszyliśmy się przez dwie, może trzy minuty. Start był nerwowy, tuż po syrenie startowej wiadomo było, że któryś z żeglarzy popełnił falstart. Najpierw łódź z sędziami podpłynęła do Włocha Camboniego, co oznaczało, że Myszka traci rywala w walce o brązowy medal. Ale kilka chwil później sędziowie pojawili się też przy Polaku i wyrzucili go z wyścigu.
-
Żeglarstwo. Dramat także Piotra Myszki! Polak także zdyskwalifikowany!
-
Żeglarstwo. Dyskwalifikacja Camboniego!!! Dramat Włocha! To znacznie zwiększa szanse Piotra Myszki na medal!
-
Żeglarstwo. Camboni prowadzi, co jest informacją złą. Ale start był nerwowy, nie wiadomo jeszcze, czy nie było falstartu Włocha. To może oznaczać jego dyskwalifikację.
-
Żeglarstwo. Wystartowali! Dmuchamy w żagiel Piotra Myszki!
-
Żeglarstwo. Jedno przed tym wyścigiem jest pewne: złoto już na swoim koncie ma Kiran Badloe z Holandii, absolutny dominator klasy RS:X w Tokio.
-
Żeglarstwo. Słabiutki wiatr, wiejący z prędkością 6-7 węzłów, to nie jest dobra wiadomość dla Polaka, który o wiele lepiej pływa wtedy, gdy dmucha mocno. Jak donosi nasz korespondent w Tokio Radosław Leniarski, Myszka w dotychczasowych wyścigach w Tokio dwa razy pływał w tak słabych warunkach wietrznych, zajmował wtedy miejsca poza pierwszą dziesiątką. A gdy wiało mocno i bardzo mocno - przypływał drugi. Wniosek: niech ten wiatr wieje bardziej!
-
Żeglarstwo. Jest kolejna decyzja w sprawie startu wyścigu w klasie RS:X z udziałem Piotra Myszki. Czekamy na choć trochę silniejszy wiatr, początek przesunięty na godz. 9.
-
Żeglarstwo. - Mam szansę, będę walczył, będę atakował - zapowiada przed kamerami TVP Piotr Myszka.
-
Żeglarstwo. W ostatnim, tzw. medalowym wyścigu bierze udział dziesięciu żeglarzy, tłok więc będzie mniejszy niż w poprzednich wyścigach, gdy na starcie staje 25 zawodników.
-
Żeglarstwo. 40-letni Piotr Myszka czwarty na igrzyskach już był - pięć lat temu w Rio. Dmuchajmy mu w żagiel, żeby teraz było lepiej!
-
Żeglarstwo. Już za chwilę decydujący o podziale medali wyścig w klasie RS:X mężczyzn z udziałem Piotra Myszki. Przypomnijmy: Polak na razie jest czwarty, by wywalczyć brąz, musi przypłynąć o dwie pozycje wyżej, niż wyprzedzający go Włoch Mattia Camboni.
-
Tenis. Kilka słów od Igi Świątek, podsumowujących jej występy w Tokio.
????Moje pierwsze igrzyska olimpijskie dobiegły końca. Kilka myśli poniżej... ??
— Iga Świątek (@iga_swiatek) July 30, 2021
?? @PKOL_pl pic.twitter.com/nKFmipR1PC -
Żeglarstwo. Koniec rywalizacji kobiet w klasie RS:X. Złoto dla Chinki Lu Yunxiu, Zofia Noceti-Klepacka w ostatnim wyścigu przypłynęła piąta, całą konkurencję kończy na dziewiątym miejscu.
-
Żeglarstwo. Noceti-Klepacka spadła na piątą pozycję, ale ten wyścig toczy się w niezwykle trudnych warunkach - wiatr wieje symbolicznie, zawodniczki "pompują" żaglem po to, by w ogóle płynąć.
-
Żeglarstwo. Zofia Noceti-Klepacka prowadzi w wyścigu!
-
Żeglarstwo. Jest decyzja w sprawie wyścigu Piotra Myszki w klasie RS:X. Polak wystartuje z opóźnieniem, o godz. 8.30 polskiego czasu. Teraz rozpoczyna się rywalizacja kobiet z udziałem Zofii Noceti-Klepackiej. Polka bez szans na medal.
-
Tenis. Aż dwa medale może wywalczyć dziś... Novak Djoković. Serb będzie walczył o brązy w singlu i mikście.
-
Żeglarstwo. Flauta przeszkadza żeglarzom, ale ok. godz. 7.30 Piotr Myszka ma rozpocząć decydujący, punktowany podwójnie wyścig w klasie RS:X. Polak na razie jest czwarty, przed nim trzecie miejsce zajmuje Włoch Matti Camboni. Aby wywalczyć medal, musi przypłynąć o dwa miejsca wyżej, niż Włoch. Będzie bardzo trudno, choć nie jest to niemożliwe.
-
Lekkoatletyka. Trzech Polaków przystąpiło do kwalifikacji w skoku o tyczce, awans wywalczył niestety tylko jeden, Piotr Lisek (5,75). Paweł Wojciechowski i Robert Sobera pożegnali się z rywalizacją. Finał skoku o tyczce zaplanowano na wtorek.
Mamy finał!
— Piotr Lisek (@LisekPiotr) July 31, 2021
Chyba wszystkim było gorąco, mi ze stresu (i 30°??) Wam z emocji. Wygrała zimna krew...
P.S.Widzimy się 03.08.WALKA!!! pic.twitter.com/T0tmIhRPyP -
Lekkoatletyka. To było udane tokijskie przedpołudnie dla polskich biegaczy, z których pięcioro z sukcesem przebrnęło przez eliminacje i awansowało do półfinałów. Joanna Linkiewicz na 400 m przez płotki czasem 54.93 pobiła rekord życiowy i w półfinale pobiegnie w poniedziałek. W półfinałach biegu na 100 m przez płotki zobaczymy dwie Polki, to Pia Skrzyszowska i Klaudia Siciarz, w eliminacjach "życiówkę" poprawiła pierwsza z nich czasem 12.75. Również dwaj reprezentanci Polski - Mateusz Borkowski i Patryk Dobek - bez problemów awansowali do półfinałów biegu na 800 m.
-
Pływanie. Katarzyna Wasick stanęła na starcie półfinału na 50 m st. dowolnym. Polka popłynęła bardzo dobrze, pokonała sprinterski dystans w 24.26 s. i z piątym czasem awansowała do finału. O medal powalczy w niedzielę.
-
Pływanie. Świetny występ w finale na 100 m st. motylkowym zanotował Jakub Majerski. Polak, dla którego sam awans do finału był wielkim sukcesem, popłynął w nim rewelacyjnie, bijąc rekord życiowy i z czasem 50.92 s. zajął piąte miejsce. Do medalu zabrakło niewiele, tylko 0.18 s. Za trzy lata w Paryżu może być pięknie... Wygrał z rekordem świata 49.45 s. Amerykanin Caeleb Dressel.
-
Dzień dobry w sobotę, zapraszamy na relację z kolejnego dnia igrzysk olimpijskich w Tokio.
Co za sobota na igrzyskach Tokio 2020! Mamy złoto na olimpijskiej bieżni [ZAPIS RELACJI]
Marcin Wesołek