- poniedziałek, 26 marca 2018
-
Test relacji po czyszczeniu
- środa, 14 lutego 2018
-
500 plus dla dziadków. Człowiek żeby nie wiem jak chciał, to rodziców nie zastąpi
Od urodzenia jest na nieuprzywilejowanej pozycji w porównaniu z wieloma rówieśnikami - ze względu na sytuację rodzinną, emocjonalną, ubóstwo. Dlaczego teraz miałaby jeszcze być dyskryminowana przez państwo?
-
Test mobile
- wtorek, 13 lutego 2018
-
Film z facebook
-
-
-
Wiersz 1 Kolumna 2 Kulumna 3 Wiersz 2 Kolumna 2 Kulumna 3 -
PILNE
13 lutego. Pierwsza płyta Black Sabbath i narodziny heavy metalu [KALENDARIUM]
Ścięcie Katarzyny Howard i aresztowanie Maty Hari. Co jeszcze wydarzyło się 13 lutego?
-
wooooow....
-
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam ac mi egestas, tincidunt lectus a, consequat ligula. Aliquam commodo a velit a sodales. Nunc vestibulum porta felis, ut imperdiet lacus. Nulla congue, quam ut vestibulum imperdiet, ante lectus elementum lectus, vitae accumsan risus sapien quis augue. Curabitur ultricies iaculis nulla sed iaculis. Sed sollicitudin, sem tristique ultrices sollicitudin, eros quam porttitor mi, at luctus tellus mauris sed orci. Phasellus eget purus sit amet est consequat vehicula. Nam orci quam, scelerisque quis ornare a, eleifend at nibh. Aliquam bibendum aliquet ligula, at porta nunc auctor eu. In tincidunt lobortis ipsum, ac lobortis ipsum efficitur quis. Sed tempor congue malesuada. Mauris quis massa eget ipsum lacinia tempor in nec lacus. Curabitur vitae sem eu dolor interdum sagittis. Vestibulum egestas dolor nisl, vel maximus sapien scelerisque sit amet.
Mauris vestibulum ipsum erat, eget consectetur ligula semper quis. Pellentesque maximus tortor quis nibh blandit, et mattis nulla accumsan. Pellentesque nec elit justo. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Phasellus mi lorem, pellentesque non volutpat sed, pretium at ipsum. Vestibulum posuere mattis enim eu vestibulum. Duis fringilla dictum orci, ut tincidunt purus malesuada non. Proin sit amet tellus ac ante volutpat rhoncus. Suspendisse mollis enim ac ligula lacinia ultrices. Vestibulum id magna et dui tempus malesuada eu ut orci. Duis dui purus, rutrum sit amet dapibus ut, dignissim eu dolor. Nulla a nibh nulla. Morbi sit amet nisl vel mauris semper rhoncus quis at turpis. Phasellus vitae lorem at leo accumsan auctor.
- poniedziałek, 12 lutego 2018
-
Kilka zdjęć...
-
Wowowow6 cz1
Wowowow6 cz2
-
Wowowow5
-
-
Wowowowwow4
-
Wowowow3
-
Wowowow2
-
Wowowow
- czwartek, 08 lutego 2018
-
test 24
-
TEEEEEEEEES 144
- czwartek, 14 grudnia 2017
-
test7
-
test6
-
test5
-
test4
-
test3
-
test
-
Testowy wpis 2
- wtorek, 13 września 2016
-
- To zły symbol porażki polityki PiS - tak debatę w europarlamencie nt. sytuacji w Polsce ocenił we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna.
Szef Platformy ocenił po wtorkowej debacie w europarlamencie, że to "smutny dzień dla nas wszystkich". - O Polsce mówi się źle, Polskę się strofuje, Polska jest wskazywana jako obiekt problemów, kłopotów, braku porozumienia i braku takiej otwartości, wyciągania wspólnych wniosków, bycia częścią europejskiej wspólnoty - mówił Schetyna na wtorkowej konferencji prasowej. - Tak, jak zawsze byliśmy dumni przez te ostatnie 8 lat, kiedy Polacy byli wskazywani jako wzór do naśladowania w różnych wymiarach transformacji, sytuacji gospodarczej, relacji wewnętrznych, to dzisiaj jest zupełnie odwrotnie - dodał.
Rządzącemu Prawu i Sprawiedliwości zarzucił "łamanie zasad praworządności, konstytucji oraz walkę z niezależnością TK". - I nie widać końca tych aktywności rządu PiS, dlatego mówimy, że to zły dzień, zły symbol porażki polityki PiS. I ta sytuacja będzie coraz gorsza, bo ona będzie wpływać na nasze bezpieczeństwo finansowe - przekonywał lider Platformy.
-
A to słynna już przemowa Ryszarda Legutki o braku wiedzy eurodeputowanych na temat kornika drukarza.
#RyszardLegutko kornikiem drukarzem Unii Europejskiej :) pic.twitter.com/UfBBVKOMbX
— Róża Thun (@rozathun) 13 września 2016 -
Główna zaleta debaty w PE nt. PL: była wyjątkowo krótka.
— Ryszard Czarnecki (@r_czarnecki) 13 września 2016Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości zadumał się nad debatą w europarlamencie.
-
W środę odbędzie się głosowanie nad rezolucją o sytuacji w Polsce i jej wpływie na prawa podstawowe. Wspólny projekt rezolucji przygotowało pięć głównych frakcji w PE. Odrębny projekt złożyli też europosłowie PiS. Rezolucja PE wzywa władze Polski do respektowania zaleceń Komisji Weneckiej i Komisji Europejskiej.
-
- Nikt mnie nie oskarży o działania przeciw Polakom. To spór pomiędzy TK a rządem. Nic więcej i nic mniej. Ale przypomnijmy sobie zwycięstwo demokracji i państwa praworządnego [w Polsce] z komunizmem i nie zapominajmy, że to prawdziwe spełnienie europejskiego snu - zakończył Timmermans.
-
Legutce odpowiedział także Frans Timmermans: - Dlaczego zasada państwa praworządnego jest taka ważna? Bo z historii Europy dowiedzieliśmy się, że by demokracja działała jej potrzebujemy. Jako kluczowa część tego jest funkcjonowanie niezależnych sądów. Nie ma to żadnego związku z polityką. Polityka może prowadzić do różnych wyborów, ale rządy muszą pozostać w ramach państwa prawnego - mówi Timmermans.
- Jeśli pan Legutko zaakceptuje, że niezależność wymiaru sprawiedliwości jest kluczową częścią państwa praworządnego, to jak to się dzieje, że w Polsce władza może decydować, czy może wybierać czy publikuje orzeczenia najwyższego trybunału w kraju w zależności, czy mu się to podoba, czy nie? To łamanie zasady niezależności sądów.
-
- Popieram inicjatywę komisarza Timmermansa. Ale obecna sytuacja dowodzi słabości zestawu narzędzi do ochrony praworządności i praw podstawowych i w tej izbie pracujemy nad mechanizmem, który będzie służył monitorowaniu ocenie wszystkich państwa członkowskich. Musimy pokonać sytuację, gdzie pojawiają oskarżenia jakiś krajów o motywacje polityczne, jak zrobił to Legutko, bo nie mamy tutaj żadnych motywacji - powiedziała in 't Veld
-
W imieniu Liberałów głos zabrała Sophia in 't Veld i od razu zwróciła się do Legutki: - Drogi kolego Legutko myślę, że 8 minut tej karykaturalnej mowy zapewni panu długi czas na antenie polskiej publicznej telewizji, ale właściwie nie czyni pan nic w interesie Polaków. Dzisiejsza debata, to nie debata o Polsce. Mieliśmy już debaty o innych krajach.
-
- W przypadku Polski KE uzurpuje sobie trzy funkcje, oskarżyciela, sędziego i egzekutora, czyli robi coś, co jest sprzeczne z prawną tradycją europejską. Cokolwiek powiecie złego o Polsce, standardy w Polsce są znacznie lepsze nie tylko w porównaniu do tego co usłyszeliśmy tutaj, a także w wielu krajach UE - powiedział Legutko.
-
Legutko mówi o sytuacji medialnej: - Nigdy w historii Polski nie mieliśmy tak szerokiej oferty medialnej. W ciągu ośmiu lat poprzednich rządów nie było słychać tylu głosów co dzisiaj. Czemu to jest problem dzisiaj? Czemu wam to przeszkadza? Dlatego, że kieruje wami uprzedzenie do rządu polskiego i do tego co ten rząd reprezentuje. Jesteście państwo organicznie niezdolni do zaakceptowania do faktu, że mogą istnieć rządy i partie, które mogą różnić się od was poglądami - twierdzi Legutko.
-
W imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów głos zabrał wywodzący się z PiS Ryszard Legutko: - Mam wrażenie teatru absurdu. UE przechodzi przez największy w swej historii kryzys, mamy Brexit, imigracja, euro, a wy organizujecie debatę o Polsce. Z jakiego powodu? Bo wasi towarzysze polityczni stracili władzę demokratyczną w Polsce - mówi.
- Co europosłowie wiedzą o Puszczy Białowieskiej i o korniku drukarzu? Nie udawajcie, że coś wiecie o korniku drukarzu. Naprawdę trzeba złej woli, aby pisać taki absurd. ? mówił w trakcie debaty w PE o Polsce Ryszard Legutko.
-
W imieniu frakcji Socjaldemokratów przemawia Gianni Pittella: - Łatwo jest propagandę, łatwo jest mówić, że pan Timmermans, KE jest przeciwko narodowi polskiemu. To nieprawda. To ustawy podjęte przez rząd Polski są sprzeczne z zasadami UE, do której Polska należy i jest ważną częścią.
- Chce powiedzieć rządowi Polskiemu: Bądźcie spokojni, darzcie większym zaufaniem swój naród, nie możecie brać całego narodu jako zakładników waszych lęków. Czego możecie obawiać się od TK? Co musicie ukrywać przed mediami? Skąd całe te czystki. Ufajcie bardziej narodowi polskiemu! - mówi Pittella.
-
- Tego się nie da ukryć ani zakłamać. Dzisiejsza debata i jutrzejsza rezolucja to świadectwo zaniepokojenia prawdziwych przyjaciół Polski. Demokratyczny świat upominał się o Polskę, gdy się źle działo w państwie polskim, dziś upomina się jako o członka swej rodziny - powiedział Lewandowski.
-
W imieniu frakcji Europejskiej Partii Ludowej głos zabrał Janusz Lewandowski: - Nie jest to debata o Polsce, nie jest to debata przeciw Polsce. To debata o nadużyciach obecnej władzy, które niosą poważne zagrożenia dla demokracji i państwa prawa. Polska rozumiana jako dzieło zbiorowe Polaków jako ostatniego ćwierćwiecza jest powodem do dumy. Nie jest jednak powodem do dumy jeśli Polska otwiera listę krajów do monitorowania zagrożeń dla demokracji praworządności. Nie jest powodem do dumy jeśli Polska wydłuża listę europejskich kłopotów. To co jest złe nie da się obronić mandatem uzyskanym w wyborach, bo Polacy nie głosowali na paraliż TK, na czystki w mediach publicznych, na kolonizowanie całej przestrzeni publicznej przez Biernych, Miernych ale Wiernych. Polacy nie chcą, by cena za grzechy rządzących spadała a całą Polskę.
-
- 11 sierpnia TK uznał, że wiele zapisów nowej ustawy o TK jest niekonstytucyjnych. Polski rząd nie opublikował tego orzeczenia, podobnie jak orzeczenia z marca. Na tym etapie sprawa TK jest nierozwiązana - dodał.
-
- Praworządność to warunek zachowania całego spektrum rynku wewnętrznego i zaufania pomiędzy członkami UE. Z podobną troską spotykamy się w opinii Komisji Weneckiej ws. Polski z marca br. Od tego czasu trwała intensywna wymiana pomiędzy KW a rządem Polski. By załagodzić zarzuty ze strony Komisji została przyjęta opinia w czerwcu, a w lipcu parlament polski uchwalił nową ustawę ws. TK. Mimo pewnych poprawek pozostaje przedmiotem troski skład TK, publikacja wyroków i możliwość weryfikacji konstytucyjności przez TK w Polsce - mówi Timmermans.
-
- Zdecydowaliśmy o dialogu z polskim rządem ponieważ praworządność jest naszą wspólną troską - mówi wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.
-
Debata ws. Polski rozpoczęła się w Parlamencie Europejskim
-
false
W dyskusji europarlamentu wystąpi jeden deputowany w imieniu każdej frakcji, a w imieniu rządu będzie się jej przysłuchiwać wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
Teraz celem europarlamentu jest wsparcie Komisji Europejskiej w jej "postępowaniu na rzecz praworządności" w Polsce.
-
Już za chwilę w Parlamencie Europejskim powinna rozpocząć się debata o sytuacji w Polsce. W przeciwieństwie do poprzedniej, tym razem nie weźmie w niej udziału premier Beata Szydło.
Europosłowie coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją w Polsce
Na briefingu przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu debatę nad rezolucją "w sprawie niedawnych wydarzeń w Polsce i ich wpływu na prawa podstawowe określone w Karcie Praw Podstawowych UE" przedstawiono dziennikarzom jako jeden z czterech głównych punktów obrad.
Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim
Michał Wachnicki