Podcast 8:10.

  • 26 min

    Tragedia na Trasie Łazienkowskiej - wypadek czy zabójstwo drogowe

    Jakub Chełmiński z "Wyborczej" rozmawia z Łukaszem Zboralskim, redaktorem naczelnym serwisu BRD24.pl. Co można zrobić, żeby w Polsce wreszcie przestało dochodzić do tak drastycznych wypadków, jak ten z ostatniego weekendu na Trasie Łazienkowskiej? Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 23 min

    Powódź na Dolnym Śląsku oczami reporterów

    Tomasz Pietrzyk i Hubert Głuch, reporterzy "Wyborczej", opowiadają Romanowi Imielskiemu o sytuacji powodziowej na Dolnym Śląsku. Dlaczego ludzie nie chcą się ewakuować z terenów zagrożonych zalaniem? Jakie nastroje dominują wśród mieszkańców? Czy są przygotowani na przetrwanie w momencie ewentualnego odcięcia przez wodę? Jak nasi reporterzy poruszają się po terenie? A także, jaka jest skala dezinformacji i jak sobie z nią radzić? Z Hubertem Głuchem i Tomaszem Pietrzykiem łączyliśmy się we wtorkowe popołudnie. Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 24 min

    Czy druga próba zamachu na Trumpa wpłynie na przebieg kampanii wyborczej w USA

    Łukasz Grzymisławski rozmawia z Maciejem Czarneckim, dziennikarzem i redaktorem działu zagranicznego "Gazety Wyborczej", o tym jakie szanse na wygraną w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych ma Kamala Harris a jakie Donald Trump. Kim jest Laura Loomer? Czy wsparcie Taylor Swift dla Kamali Harris wpływa znacząco na wzrost poparcia dla kandydatki wśród wyborców? Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 34 min

    Kto nie pracuje, a mógłby

    Kasia Bielecka i Maria Korcz, dziennikarki serwisu Wyborcza.biz, rozmawiają o konsekwencjach starzenia się naszego społeczeństwa i o tym, jakie grupy społeczne można by aktywować zawodowo. Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 66 min

    La La Live: Na koniec i tak obrywa akustyk (gość: Jarosław Kaszyński, ProSound)

    Podcast Jarka Szubrychta ?La La Live? to opowieść o muzyce nie przez pryzmat nowych singli i płyt, ale z perspektywy życia koncertowego i festiwalowego. To rozmowy zza kulis, mniej skupiające się na samych artystach, a bardziej na tych, którzy poza zasięgiem naszego wzroku ciężko pracują na to, by wszystko dobrze brzmiało i wyglądało. W tym odcinku przechodzimy do sedna, czyli rozmawiamy o nagłośnieniu koncertów. Gościem jest Jarosław Kaszyński, którego firma ProSound działa w branży od 1996 roku i nagłaśniała takich gigantów jak Deep Purple, Slayer i Judas Priest, a także koncerty na Off Festivalu w Katowicach. Gość Jarka Szubrychta zdradza, nagłośnienie którego koncertu było dla niego największym wyzwaniem i obala najpopularniejsze mity o nagłaśnianiu koncertów.

  • 78 min

    Dzieje się! "Pan Ryszard powiedział, że załatwi mi pracę w TVP Kurskiego"

    Przedstawiamy pierwszy odcinek podcastu "Dzieje się", gdzie dziennikarze czterech redakcji podsumowują najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia. W dzisiejszym odcinku poznają Państwo historię problemów z prawem Ryszarda Czarneckiego i jego dokonania komunikacyjne. Pytamy, czy rząd chce likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dyskutujemy o problemach z przywracaniem praworządności i znikającym podpisie Donalda Tuska, a także przyszłości kredytu na start. Na koniec zaglądamy za kulisy Trzeciej Drodze, gdzie dochodzi do tarć między PSL a Polską2050. Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 18 min

    Jutronauci: Jak zamienić pracę naukowca w biznes?

    Aleksandra Sobczak, wicenaczelna "Gazety Wyborczej", rozmawia z dr. Katarzyną Papież-Pawełczak, prezeską zarządu SPIN-US - spółki celowej Uniwersytetu Śląskiego, o komercjalizacji projektów badawczych i wspieraniu prac uniwersyteckich przez "wielki biznes". Więcej tekstów i rozmów o przyszłości znajdziesz w najnowszej edycji programu "Jutronauci": https://wyborcza.pl/jutronauci

  • 29 min

    Jak będzie wyglądał nowy skład Komisji Europejskiej

    Bartosz T. Wieliński, wicenaczelny "Gazety Wyborczej", rozmawia z Michałem Gostkiewiczem, korespondentem "Wyborczej" i "Deutsche Welle" w Brukseli, o nowo powoływanych komisarzach unijnych. Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 27 min

    J. Niezgodzka: Mamy jeszcze trzy lata na zalegalizowanie aborcji

    Arkadiusz Gruszczyński rozmawia z posłanką Jolantą Niezgodzką z Koalicji Obywatelskiej. Jak posłanka odpowie wyborczyniom i wyborcom sfrustrowanym faktem, że aborcja w Polsce wciąż nie jest legalna? Co dalej z dekryminalizacją aborcji? Czy posłanka Niezgodzka jest zwolenniczą obniżenia składki zdrowotnej dla przedsiębiorców? Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 29 min

    MON kupuje na potęgę. A kto kontroluje miliardy wydawane na armię?

    Dorota Roman z "Gazety Wyborczej" rozmawia z posłanką Joanną Kluzik-Rostkowską z Platformy Obywatelskiej, wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Obrony Narodowej i szefową polskiej delegacji do zgromadzenia parlamentarnego NATO. Joanna Kluzik-Rostkowska ostro odnosi się do słów prezydenta Dudy, który sugerował rządowi współpracę z rosyjskim wywiadem. Ale najważniejszym tematem rozmowy są wielkie pieniądze, które państwo wydaje na obronność. Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 24 min

    Czy politycy porozumieją się w sprawie składki zdrowotnej

    Czym jest składka zdrowotna i co jest z niej finansowane? Kto dziś ją płaci i w jakiej wysokości? Jaką składkę płacili kiedyś przedsiębiorcy, a jaką płacą obecnie? Czy politycy będą chcieli ulżyć przedsiębiorcom i jak się to ma do potrzeb finansowych służby zdrowia? Sebastian Ogórek rozmawia z Oskarem Sobolewskim, ekspertem rynku emerytalnego i rynku pracy w HRK, założycielem Debaty Emerytalnej. Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 47 min

    La La Live: Największe gwiazdy nie sprawiają nam problemów (Paulina Zagaja, Knock Out Productions)

    Podcast Jarka Szubrychta ?La La Live? to opowieść o muzyce nie przez pryzmat nowych singli i płyt, ale z perspektywy życia koncertowego i festiwalowego. To rozmowy zza kulis, mniej skupiające się na samych artystach, a bardziej na tych, którzy poza zasięgiem naszego wzroku ciężko pracują na to, by wszystko dobrze brzmiało i wyglądało. Tym razem do serca branży koncertowej zaglądamy przez żołądek. Gościnią Jarka jest Paulina Zagaja z Knock Out Productions. Firma organizuje ponad 100 koncertów rocznie, głównie zespołom grającym metal. Paulina dba o ugoszczenie zespołów i całej ekipy za kulisami koncertu. Opowiada, co jedzą, co piją i jak wygląda ich ?dom daleko od domu? oraz czy ich zachcianki są adekwatne do ciężkiego kalibru muzyki, którą grają.

  • 29 min

    Wspaniała siódemka Nike - dziennikarze "Wyborczej" o finalistach

    Wojciech Szot, Agata Żelazowska, Jędrzej Słodkowski i Anna S. Dębowska, czyli dziennikarki i dziennikarze działu Kultura w "Wyborczej", rozmawiają o swoich faworytach i zaskoczeniach w finale Nagrody Literackiej "Nike" 2024. Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 23 min

    Łukasz Michnik: Możemy zbudować 20 tys. mieszkań na wynajem rocznie

    Arkadiusz Gruszczyński z "Wyborczej" rozmawia z Łukaszem Michnikiem, rzecznikiem prasowym Nowej Lewicy, o polityce mieszkaniowej oraz innych postulatach Nowej Lewicy tworzącej rząd 15 Października. Co jest lepszym rozwiązaniem - budowa mieszkań na tani wynajem czy kredyt zero procent? Ile pieniędzy dostaną samorządy w 2025 roku na mieszkalnictwo? Jakie priorytety stawia sobie Lewica na przyszły rok? Jaki ma plan na wybory prezydenckie? Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

  • 29 min

    Czy Iga Świątek i inni mają prawo narzekać na zmęczenie

    Piętnaście obowiązkowych wielkich turniejów, w tym roku do tego igrzyska olimpijskie - w tenisowym świecie wrze, bo zawodniczki i zawodnicy narzekają na przemęczenie i żądają zmian. Czy osoba uprawiająca zawodowo tenis ma swoje prywatne życie? Kogo zatrudnia WTA, że tak eksploatuje zawodniczki? Czy tenis jest sprawiedliwy, skoro nie każe za doping Jannika Sinnera? Rozmawiamy o tym w czasie US Open z Adamem Romerem, redaktorem naczelnym magazynu "Tenisklub". Więcej podcastów na: https://wyborcza.pl/podcast. Piszcie do nas w każdej sprawie na: listy@wyborcza.pl.

Inne podcasty