— Mama często powtarzała, że już jako kilkulatek interesowałem się tworzeniem opowieści. Byłem krytyczny wobec bajek, które czytano mi w dzieciństwie. Uważałem je za nielogiczne i pozbawione sensu, tupałem nogami i wmawiałem innym, że sam wymyśliłbym wszystko lepiej.
Pierwsze opowiadanie napisałem, gdy skończyłem 10 lat. Nikomu bym go dziś nie pokazał, ale już wtedy stało się dla mnie jasne, że zostanę pisarzem — mówi 51-letni S.A. Cosby (wł. Shawn Andre Cosby), autor „Kolczastych łez", jeden z ulubionych twórców Baracka Obamy. Powieść, w przekładzie Jana Kraśki ukazała się właśnie w Polsce.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Rasizm jest ponad kolorami. Czarni rasiści nienawidzą białych?
Kolejny ruski troll.
Poznajemy ich po agresji, rasizmie i prymitywnych wypowiedziach. :)
To zajrzyj może tu:
wyborcza.pl/ksiazki/7,154165,30686786,czyj-ty-jestes-synku.html
"Z malych miasteczek i wsi..."
Zatem również z małych miasteczek i wsi azjatyckich przyjeżdżają do Europy kolorowi rasiści?
Nigdzie nie zniknał i nie zniknie, bo jest atawistycznym odruchem kazdego czlowieka, by byc bezpiecznie wsrod swoich. Przyklad grupa kilku chłopców, z ktorych jeden niech sie czyms wyrożnia np rude włosy, niech tylko wejdzie w spor z innym z tej grupy,. natychmiast zostanie nazwany ruda malpa. Prezes PiS już zdazyl sie zestarzeć ale nawet do dzis nie wyrosl ze szczeniecych lat, czy ta wada mu zaszkodziła w karierze?
Rasizm nie wziął się z biedy, ale z potrzeby kontroli.
Dyskryminacja to działanie na rzecz utrzymania stosunku zależności. Tworzy sztuczną narrację, że jedna grupa (ta moja-mojsza) z jakiegoś względu stoi wyżej w hierarchii.
Mizoginia - mężczyzna ponad kobietą.
Antysemityzm, wszelkiego rodzaju fobizmy i rasizm to ten sam mechanizm.
Ktoś jest na górze, a ktoś na dole, bo jak ktoś jest na dole nie zagraża tak bardzo w dostępie do dóbr tym na gorze. Ma cały tor przeszkód do pokonania.
Follow the money.
Dzieci nie rozumieją konceptu rasizmu, dopóki nie zostanie ich nauczona przez otoczenie lub nie będą eksponowane na negatywne zachowania lub przekonania.
Tak więc wychowywanie w rasizmie powoduje utrzymywanie się rasizmu.
Nieświadomi rodzice przekazują też własną ignorancję dzieciom.
Na przykład na fakt istnienia rasizmu systemowego w mieszkalnictwie, zatrudnieniu, sądownictwie, opiece zdrowotnej, edukacji.
Ignorancja zawsze będzie produkowała i pogłębiała nierówności i te na tle rasowym i innym - samo się nie nic nie zmieni.
Stąd protesty, edukowanie i "terroryzm woke" i przede wszystkim presja - im głośniej się o tym się mówi, tym większa szansa, że więcej ludzi dostanie antyrasistowską szczepionkę.
Cytując Lyndona Johnsona:
“If you can convince the lowest white man he's better than the best colored man, he won't notice you're picking his pocket. Hell, give him somebody to look down on, and he'll empty his pockets for you.”
Ostatnio miałam chęć zacytować Kanta w dyskusji. Pięknie pisał o godności, z tym, że już mniej pięknie o rasach.
Czasem ludzie właśnie mądrze gadajo, ba, dużo potrafią dobrego zdziałać, ale...
Johnson ignorował kompletnie poziom językowy, ponoć bez skrępowania używał słowa na n.
Jednak dziś to dziś, jesteśmy mądrzejsi o parę spraw.
Gdyby taki Kant wiedział, może by powiedział. Inaczej. A może nie. Kto to wie?
Jeżeli zrealizują swoje groźby, to będzie piekło, ale też dla białych.
Czarni nie dadzą rady. Białych bez domieszek jest >60% ludności USA, czarnych tylko 15%. To czterech na jednego.
Dlaczego uważasz, że biali będą mordować czarne rodziny? Teraz największym problemem czarnych jest black-on-black crime, czyli zabójstwa czarnych przez innych czarnych.
:)
Tak to się dzieje, gdy wydawnictwo likwiduje cały dział korekty (prawdopodobnie już wcześniej niewyrabiający). Kto to mógł przewidzieć...
Trzy razy czytałam to zdanie!
Za mało :)
Dlaczego ?
Przecież to brzmi jak najprawdziwsza młodopolszczyzna ...
Niezłe !
;)
Zgoda !...To brzmi jak nowomowa nowych "elit" Przenajswietszej Rzeczpospolitej-Zawsze-Dziewicy !....
zapomnial dodac,że wygrywa jeden na setki tysiecy
Gandhi? Ten rasista, pedofil i mizogin? Niezły przykład...
Gandhi nie wygrał. Zginął zamordowany z rąk hinduskiego nacjonalisty, a to właśnie oni rządzą obecnie w Indiach.